Phyteneo Otic solution 10ml

15 %

Phyteneo Otic solution 10ml

Zdravotnícka pomôcka Otic solution je určená k humánnemu použitiu u pacientov trpiacich ťažkosťami vonkajšieho zvukovodu pre prevenciu ochorenia vonkajšieho zvukovodu a k liečbe stvrdnutej mazovej zátky (cerumen) čistením mechanickým výplachom ucha, zmäkčením a rozpúšťaním ušného mazu za súčasnej hydratácie a zvláčnenia a odstraňovaním vody, prachu a nečistôt zo zvukovodu, a to všetko fyzikálno-chemickým pôsobením. Pozitívne pôsobí pri regenerácii pokožky vonkajšieho zvukovodu.

Skladom 1-5 ks Môžete mať už zajtra možnosti doručenia
K dispozícii v lekárni Pilulka už zajtra
5,10 € 6 €
Nákupom získate 5.1 kreditov

Phyteneo Otic solution 10ml

Charakteristika:

Prípravok otic solution je otologikum, ušné kvapky vo forme roztok. Jedná sa o slabo žltkastú olejovitú kvapalinu balenú vo fľaštičke s pipetou.

Obsahuje:

Zmes glycerinu a butylen glykolu, ktorá vykazuje zvláčňujúci efekt a zmäkčuje a rozpúšťa stvrdnutý ušný maz. Slúži tiež ako zmes pomocných látok , v ktorej sa rozpúšťajú ďalšie zložky. Spolu vytvára prostredie nevhodné pre rast baktérialnych infekcií.

  • Cholin salicylate 80%: je v prípravku použitý v množstve 17,4% (w/w). Má protizápalové účinky, ktoré dopĺňajú účinky prípravku, ak stvrdnutý cerumen , nečistoty alebo mechanické odstraňovanie nečistôt spôsobí podráždenie pokožky zvukovodu.
  • Herbarum extractum ex Calendulae flos cum calyce, Verbasci flos et Hyperici herba je etanolický extrakt zmesi bylín ( kvet nechtíka, kvet divozelu a vňať ľubovníka). Je použitý v množstve 8,2% (w/w). Napomáha regenerácii a stimuluje samočistiacu schopnosť pokožky.
  • Thymol: je v prípravku použitý v množstve 0,% (w/w). Jedná sa o čistú látku 2-isopropyl-5-methylfenol. Thymol pôsobí antibakteriálne. Vhodne dopĺňa účinky prípravku najmä v prípade, že sa vo zvukovode nachádzajú zvyšky vody, ktorá môže vytvoriť prostredie vhodné pre nárast mikrobiálnej infekcie.
  • Levanduľový olej: má antibakteriálne účinky a súčasne dodáva prípravku príjemnú vôňu.

Dávkovanie a spôsob použitia je popísaný v návode.

léčivá látka obsah v 1 g roztoku
Cholin salicylate 80 % 0,17 g
Extrakt z třezalky tečkované 3,53 mg
Extrakt z měsíčku lékařského 5,25 mg
Extrakt z divizny malokvěté 3,53 mg
Thymol 1 mg

Pomocné látky: Glycerin, Butylen glykol, Levandulový olej

Pozrite tiež ostatné produkty značky Phyteneo, ktoré sú v kategóriách Uši a nos, Kvapky do uší a Oči, uši, nos, ústa. Výrobok kúpite so zľavou 15 %. Phyteneo Otic solution 10ml je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom P86228.

EAN: 8594071270094
Značka: Phyteneo
Výrobca: Neofyt spol.s r.o
ŠÚKL kód: P86228
Veľkosť: 0-200 ml
Cesta podania: Do uší
Pre: Pre dospelých
Forma: Kvapky
Originálny názov: Phyteneo Otic solution int ots 1x10 ml

Doplňujúce informácie

EAN: 8594071270094
Značka: Phyteneo
Výrobca: Neofyt spol.s r.o
ŠÚKL kód: P86228
Veľkosť: 0-200 ml
Cesta podania: Do uší
Pre: Pre dospelých
Forma: Kvapky
Originálny názov: Phyteneo Otic solution int ots 1x10 ml