Mušelínové plienky - Hypoalergénne

Ak ste sa rozhodli používať látkové plienky, tie z mušelínu sú jednou z najlepších možností. Čo sa skrýva za týmto nežným názvom a čím je mušelín taký špeciálny? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Čo je mušelín?

Mušelín je typ bav…

Ak ste sa rozhodli používať látkové plienky, tie z mušelínu sú jednou z najlepších možností. Čo sa skrýva za týmto nežným názvom a čím je mušelín taký špeciálny? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Čo je mušelín?

Mušelín je typ bavlnenej tkaniny s krepovým vzhľadom. Skladá sa z dvoch vrstiev, čím zabraňuje priesvitnosti. Dnes už je široko obľúbený naprieč celým spektrom odevného priemyslu. Na popularite získal predovšetkým vďaka svojim skvelým vlastnostiam ako je napríklad priedušnosť alebo vzdušnosť. Využitie preto našiel pri výrobe letných odevov, spodnej bielizne, obväzov alebo práve látkových plienok.

Prečo mušelínové plienky?

Ako už bolo spomenuté, mušelín je ideálnym materiálom pre detské plienky hlavne pre svoje priedušné vlastnosti. Čo z neho však robí majstra vo svojom odbore je aj výborná savosť, pevnosť a nenáročnosť na údržbu. Na výrobu látkových plienok je vhodný aj vďaka tomu, že je neuveriteľne jemný a príjemný aj pre tú najcitlivejšiu pokožku. Navyše, čím viac, budete mušelín prať, tým bude mäkší. A to sa oplatí.

Mušelínové plienky zároveň využijete aj ako osušku, slabú deku, utierku, podbradník a pod.

Ako prať mušelínové plienky?

Pretože sa jedná o veľmi jemný materiál, je dobré sa k nemu aj tak správať. Odporúča sa prať na 30°C, nebieliť a nežehliť. Vďaka šikovnej keprovej väzbe to ani nie je potrebné. Voľte vždy jemný program.

Nevybrali ste si v kategórii mušelínových plienok? Mrknite aj na bambusové plienky alebo bavlnené plienky. Možno vás oslovia o niečo viac :)

Zákazníci si obľúbili značky Motherhood. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Motherhood Plienka mušelínová Mint Boats 70 x 80 cm 3 ks.

Zobraziť celý popis

Kategóriu Mušelínové plienky sme pre vás zoradili podľa hodnotení zákazníkov od najlepšie hodnotených. Tovar z kategórie Mušelínové plienky sme pre vás podkladali od najlacnejších po najdrahší. Alebo sa pozrite na produkty z kategórie Mušelínové plienky zoradené od tých najkvalitnejších kúskov.