Menštruačné nohavičky - OEKO-TEX (0 produktov)

Menštruačné nohavičky sú modernou alternatívou ku klasickým menštruačným pomôckam (vložky, tampóny). Poslúžia ale aj ako "poistka" pri použití menštruačného kalíška. Vyzerajú ako bežná spodná bielizeň, ale majú nepriepustné savé jadro.

Zobraziť viac

Menštruačné nohavičky sú modernou alternatívou ku klasickým menštruačným pomôckam (vložky, tampóny). Poslúžia ale aj ako "poistka" pri použití menštruačného kalíška. Vyzerajú ako bežná spodná bielizeň, ale majú nepriepustné savé jadro.

Pre koho sú menštruačné nohavičky určené?

Menštruačné nohavičky sú vhodné pre všetky ženy. Nezáleží na veku ani sile menštruácie. Pri slabšej a stredne silnej menštruácii sa dajú používať ako jediná hygienická pomôcka, pri veľmi silnom krvácaní je možné ich využiť spoločne s inými produktmi (napríklad menštruačným kalíškom). Niektoré druhy menštruačných nohavičiek môžu byť použité aj ako inkontinenčná pomôcka pri ľahkých únikoch moču (nie všetky, preto pri tomto druhu použitia sledujte odporúčania výrobcu). Ideálne sú menštruačné nohavičky v situáciách, keď nechcete používať tampóny, ale kvôli vrchnému oblečeniu nie je vhodné alebo pohodlné používať vložky. Trebárs pri športe alebo na noc.

Aké sú ich výhody oproti bežným hygienickým produktom?

Ich nosenie je veľmi pohodlné. Ak správne zvolíte veľkosť, nikde vás nebudú tlačiť, nebudú šuchotať ani sa posúvať alebo odlepovať. A ak zvolíte výrobok zodpovedajúcej savosti sile vašej menštruácie (ponúka sa viac variant), nemusíte ich ani príliš často meniť. Za určitých podmienok vám jedny vydržia po celý deň. Podľa odporúčania gynekológov je vhodné nohavičky vymeniť najneskôr po 8-12 hodinách.

Sú menštruačné nohavičky hygienicky zdravé?

Menštruačné nohavičky sú vyrábané z moderných materiálov a spĺňajú prísne hygienické normy. Ich výrobcovia (napr. Česká značka Snuggs) pri vývoji konzultujú zdravotnú nezávadnosť nielen s výrobcami materiálu, ale aj s gynekológmi. Nohavičky síce obsahujú nepriepustnú vrstvu, tá je ale priedušná a dýcha, takže nedochádza k zapareniu. Naopak môžu pomôcť užívateľkám, ktoré sa vďaka chemickým látkam, parfumom a absorbčným gélom v bežných vložkách a tampónoch stretávali so zdĺhavými mykózami a zápalmi močového mechúra.

Ako veľkú zanechávajú menštruačné nohavičky ekologickú stopu?

Keď používate menštruačné nohavičky, myslíte nielen na svoje pohodlie, ale aj na našu planétu. Zdravá žena, ktorá menštruuje od 10-15 roka života do 45-50 rokov totiž spotrebuje asi 100 kg tampónov a vložiek (cca 2,5 kg na rok). Ekologickým problémom ale nie je len ich likvidácia (napr. plastová časť vložky prežije generácie svojich užívateliek), ale aj samotná výroba, ktorá je energeticky náročná a spotrebuje sa pri nej veľké množstvo vody. Menštruačné nohavičky majú životnosť 1-2 roky a na rok priemernej uživateľke stačia 4 kusy. To znamená, že vznikne odpad s hmotnosťou len asi 260 g.

Ako sa menštruačné nohavičky používajú?

Menštruačné nohavičky sa používajú ako bežné spodné prádlo, len je nutné ich po použití prepláchnuť v sprche alebo umývadle studenou vodou. Potom už ich vhodíte do práčky a vyperiete bez aviváže na 40 stupňov. Pokojne aj s ostatným prádlom. Nebojte, nepúšťa. Do sušičky ich radšej nedávajte, ale aj na šnúre sú najneskôr ráno znovu suché a pripravené na použitie. Väčšina výrobcov odporúča menštruačné nohavičky nežehliť.

Aké menštruačné nohavičky vám môžeme odporučiť?

V našej ponuke máme v súčasnosti menštruačné nohavičky od českej spoločnosti Snuggs. Dostupné sú vo veľkostiach od XS po XXL a zákazníci ich hodnotia na výbornú. Materiál tohto českého výrobku je vyvíjaný v spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci tak, aby mohol smelo konkurovať materiálu, z ktorého sa vyrábajú menštruačné nohavičky v zahraničí, či ho dokonca predčiť.

Vymazať všetky filtre

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Pošlite nám tip na produkt a my ho skúsime zaradiť do ponuky.

Odporučiť produkt
Nenašli ste, čo ste hľadali?

Potrebujete poradiť?

Napíšte nám a radi vám pomôžeme s výberom a vyhľadávaním vhodného produktu.

Potrebujete poradiť?

Kategóriu Menštruačné nohavičky sme pre vás zoradili podľa hodnotení zákazníkov od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Menštruačné nohavičky zoradené od najlacnejších. V kategórii Menštruačné nohavičky nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.