Ardez Pharma KlimaSei test menopauzy 2 ks

KlimaSei je rýchly diagnostický test na domáce použitie a je určený na …

Zobraziť viac

KlimaSei je rýchly diagnostický test na domáce použitie a je určený na zistenie prítomnosti ľudského folikulostimulačného hormónu (FSH) vo vzorke moču. KlimaSei umožnuje stanoviť koncentráciu Vášho hormónu FSH, a tým zistiť, či sa nachádzate v klimaktériu (perimenopauze alebo menopauze).

Môžete mať už zajtra  viac info
Skladom u dodávateľa
V Pilulka Boxe už v stredu 22. 5. od 12:00
Pilulka Expresom už v stredu 22. 5. od 09:00
11,90 €
Cena za 1 ks: 5,95 €
 • Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

  Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

 • Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

  Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

 • Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

  Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

Nakupujte spoločne
Ardez Pharma KlimaSei test menopauzy 2 ks
Hodnotenie produktu 4.8
plusMuconasal Plus nosný sprej 10 ml
Hodnotenie produktu 5
Ardez Pharma KlimaSei test menopauzy 2 ks
+ Muconasal Plus nosný sprej 10 ml
17,29 €
Ardez Pharma KlimaSei test menopauzy 2 ks
Hodnotenie produktu 4.8
plusEnergy Gynex 30 ml
Hodnotenie produktu 4.9
Ardez Pharma KlimaSei test menopauzy 2 ks
+ Energy Gynex 30 ml
34,80 €
4.8
Zákazník odporúča

100% zákazníkov odporúča

Hodnotilo 12 zákazníkov
Napísať hodnotenie
5
11x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
KlimaSei, test menopauzy
menopauza

Test na vyhodnotenie počiatku menopauzy

test moči

Testovanie z prvého ranného moču

domov

Test sa vykonáva z pohodlia domova

5 minut

Vyhodnotenie testu trvá päť minút

KlimaSei test

KlimaSei® je domáci diagnostický test určený na rýchle zistenie koncentrácie folikulostimu­lačného hormónu (FSH) vo vzorkách moču a používa sa na vyhodnotenie počiatku menopauzy.

Čo je menopauza

Menopauza je prirodzený fyziologický proces v priebehu života ženy, ktorý sa vo väčšine prípadov objavuje medzi 40 a 55 rokom. Menopauza, trvalá strata menštruácie, je klinicky definovaná od 12 mesiaca po prerušení menštruačného krvácania.

hodiny

Ako spoznať, že vstupujete do menopauzy

Zmeny hladín pohlavných hormónov v období menopauzy sú pozorovateľné na základe s tým spojených symptómov. Príznaky sa u každej ženy líšia. Zatiaľ čo mnohé ženy pri prechádzaní fázami menopauzy pociťujú nem malé príznaky alebo žiadne, iné môžu pociťovať stredné až závažné nepohodlie a môžu požadovať liečbu, aby sa ich symptómy zmiernili. Niektoré dokážu rozpoznať menopauzu podľa nepravidelnej menštruácie, ktorá sa nakoniec úplne zastaví. Iné pozorujú zmeny v ich živote podľa iných symptómov, ako sú napríklad návaly tepla, vypadávanie vlasov, poruchy spánku alebo vaginálna suchosť.

Výhody KlimaSei®

 • Klinicky overený test na diagnostiku menopauzy.
 • Jednoduché použitie v pohodlí domova.
 • Výsledok do 5 minút.
 • 2 testy v balení.
 • Nemecký výrobca.
 • Rovnako spoľahlivý ako štandardné laboratórne testy z krvi.
 • Certifikácie CE a ISO.
žena ve středních letech
test menopauzy

Vykonanie testu

Pokyny pred samotným vykonaním testu:

Na vykonanie testu použite prvý ranný moč, ktorý obsahuje najvyššiu koncentráciu hormónov a poskytne najpresnejšie výsledky. Ak ešte stále máte menštruáciu, prvý test by mal byť vykonaný počas prvého týždňa menštruačného cyklu (2. – 7. deň, za 1. deň cyklu sa považuje prvý deň menštruácie). O týždeň neskôr by mala byť hladina hormónu FSH znova stanovená pomocou druhého testu. Ak nemáte pravidelný menštruačný cyklus, urobte prvý test kedykoľvek v danom mesiaci a druhý test o týždeň neskôr.

Postup na vykonanie testu:

Umiestnite moč do čistej nádoby. Pomocou pipety preneste 3 kvapky moču na testovaciu kazetu (umiestnenie kvapiek moču na testovaciu kazetu podľa obrázka dole) – začnite s odpočítavaním času. Test je aktivovaný, keď zbadáte červenú farbu, ktorá sa prelieva medzi testovacou a kontrolnou oblasťou. Výsledok testu odčítajte po 5 minútach podľa obrázka, ktorý je uvedený v návode na použitie.

Pozitívny výsledok testu KlimaSei® neznamená neplodnosť

Než sa menštruačný cyklus úplne zastaví, menštruácia sa v mnohých prípadoch stáva nepravidelnou. To často vedie k otehotneniu žien v začiatku menopauzy, keď nesprávne predpokladajú, že sú už neplodné. Rozhodnutie o použití antikoncepcie nemožno odvodzovať od výsledkov tohto testu

Hladina hormónu FSH

Hormón FSH stimuluje rast a dozrievanie ovariálnych folikulov počas menštruačného cyklu. U žien s normálnym, pravidelným cyklom hladina FSH kolíše do 25 mIU/ml uprostred cyklu. S nastupujúcou menopauzou telo produkuje menej a menej estrogénov (tieto hormóny, okrem iného, spúšťajú ovuláciu). Produkcia hormónov FSH sa zvyšuje s cieľom zvýšenia produkcie estrogénov v ováriách. To vedie k niekoľkonásobnému zvýšeniu hladín hormónu FSH, ktoré možno ľahko detegovať. Test KlimaSei® je vyhodnotený ako pozitívny od hladiny FSH 25 mIU/ml a vyššej.

žena ve středních letech

KlimaSei je diagnostický zdravotnícky prostriedok in vitro na samotestovanie. Pred vykonaním testu si pozorne prečítajte návod na použitie. KlimaSei je klinicky overený diagnostický test od nemeckého výrobcu s certifikáciami CE 0483 a ISO.

Vyskúšajte tiež ostatné produkty značky Ardez Pharma, ktoré sú v kategóriách Zdravotnícky materiál, Ostatné diagnostické testy a Diagnostické testy. Výrobok zrecenzovalo 12 zákazníkov a 100 % by ho odporúčalo. Ardez Pharma KlimaSei test menopauzy 2 ks je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom P97872. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Ostatné diagnostické testy.

EAN8594062600671
ZnačkaArdez Pharma
ŠÚKL kódP97872
Režim výdaja  Zdravotnícke prostriedky
Veľkosť balenia2 ks
Originálny názovKlimaSei test menopauzy 1x2 ks