Lieky na vlhký kašeľ, vykašliavanie - Stoptussin (5 produktov)

Vlhký kašeľ je kašeľ s vykašliavaním hlienu. Je to obranný reflex, ktorým sa organizmus snaží vyčistiť dýchacie cesty. Vlhký kašeľ s hlienovými sekrétmi v prieduškách a dýchacích cestách môže signalizovať prítomnosť infekcie alebo zápalu. Liečba …

Zobraziť viac

Stoptussin roztokové kvapky 50 ml

Môžete mať už dnes
7,90 €
5,99 €
Product image

Stoptussin sirup 180 ml

Môžete mať už dnes6,60 €
Product image

Stoptussin na kašeľ 20 tabliet

Môžete mať už dnes5,10 €
Product image

Stoptussin sirup 100 ml

Môžete mať už dnes4,60 €
Product image

Stoptussin roztokové kvapky 25 ml

Môžete mať už dnes4,70 €
Lieky na vlhký kašeľ, vykašliavanie - Stoptussin - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Lieky na vlhký kašeľ, vykašliavanie - Stoptussin ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Lieky na vlhký kašeľ, vykašliavanie - Stoptussin na 98 %
Recenzia produktu: Bronchicum 60 tabliet
5 / 1x
Tento sirup je vynikajúci vždy mi zaberie
Recenzia produktu: Solmucol 100 mg granulát 20 x 5 g
5 / 11x
Kupovala som to 1.x na základe odporúčania.
Recenzia produktu: Mucosolvan ® Junior sirup 15mg/5ml 100 ml
5 / 3x
vynikajúce, najlepší liek
Recenzia produktu: Solmucol sirup 180 ml
5 / 3x
Pri detickach potrebné, je dobré mať v zasobe
Recenzia produktu: Guajacuran na vykašliavanie 200 mg 50 tabliet
5 / 7x
Ucinne
Recenzia produktu: Bromhexin 8-Kvapky KM sol por 100 ml
5 / 5x
vynikajúce
Recenzia produktu: Hedelix sirup 100 ml
5 / 6x
Kedze kojim jedina volba na kasel ????
Recenzia produktu: Dr. Theiss Mucoplant sirup proti kašĺu 250 ml
5 / 3x
vynikajúci
Recenzia produktu: Erdomed 225 mg 20 vreciek
5 / 18x
Spokojnosť s Erdomedom.
Recenzia produktu: Hedelix sirup 200 ml
5 / 6x

Vlhký kašeľ je kašeľ s vykašliavaním hlienu. Je to obranný reflex, ktorým sa organizmus snaží vyčistiť dýchacie cesty. Vlhký kašeľ s hlienovými sekrétmi v prieduškách a dýchacích cestách môže signalizovať prítomnosť infekcie alebo zápalu. Liečba zahŕňa užívanie liekov, ktoré pomáhajú zriediť hlien a uvoľniť dýchacie cesty. Vykašliavanie hlienu je dôležité pre čistenie dýchacích ciest a udržanie zdravia pľúc. Ponúkame rôzne produkty a lieky, ktoré môžu podporiť tento proces a priniesť úľavu.

Typy kašľa

Suchý a vlhký kašeľ patrí medzi dva hlavné typy kašľa, s ktorými sa môžeme stretnúť a vyžadujú odlišné prístupy k liečbe.

 • Suchý kašeľ

Je charakteristický absenciou hlienu a často sa vyskytuje pri podráždení dýchacích ciest. Typicky zaťažuje hrdlo a môže byť spojený s infekciami, alergiami alebo fajčením.

 • Vlhký kašeľ

Druh kašľa spojený s produkciou hlienov. Pomáha čistiť dýchacie cesty od nahromadeného hlienu a baktérií. Môže signalizovať infekciu alebo zápal dýchacieho systému.

Vlhký dusivý kašeľ s hlenom

Dusivý kašeľ s hlienom môže byť znepokojujúci a nepríjemný. Poďme zistiť, čo môže tento kašeľ spôsobovať a ako ho efektívne zvládať.

Príčiny dusivého kašľa s hlenom:

 • Infekcia dýchacieho systému, ako je prechladnutie alebo chrípka
 • Zápal priedušiek alebo pľúcnych tkanív
 • Alergické reakcie alebo podráždenie

Symptómy a diagnostika

Dusivý kašeľ spojený s tvorbou hustého hlienu. Možné ďalšie príznaky, ako je horúčka, bolesť na hrudi alebo dýchavičnosť. Diagnostika zahŕňa lekárske vyšetrenie a môže vyžadovať röntgenové alebo laboratórne testy.

Vlhký kašeľ: Funkcie a význam

Vlhký kašeľ hrá kľúčovú úlohu v udržiavaní zdravia dýchacieho systému. Jeho význam spočíva v niekoľkých aspektoch, ktoré ovplyvňujú ako pohodu pacienta, tak aj efektivitu obranného mechanizmu tela.

 • Ochrana pred infekciami - vytvára prostredie, v ktorom sú patogény a mikróby uväznené v hliene, čo bráni ich šíreniu a umožňuje telu efektívnejšie ich eliminovať
 • Čistenie dýchacích ciest - pomáha udržiavať dýchacie cesty čisté od nahromadených nečistôt, ako sú prach, baktérie a alergény, čo zaisťuje optimálne fungovanie pľúc
 • Udržiavanie vlhkosti - hlien vytvorený pri vlhkom kašli pomáha udržovať správnu vlhkosť v dýchacích cestách, čo je dôležité pre zachovanie pružnosti a schopnosti dýchacieho systému reagovať na rôzne podnety
 • Zmierovanie podráždenie - vlhký kašeľ pomáha zmierňovať podráždenie dýchacích ciest, ktoré môže byť spôsobené rôznymi faktormi, ako je fajčenie, znečistené ovzdušie alebo alergie

Vykašliavanie hlienu: Stratégia a domáca liečba

 • Lieky, ktoré môžu pomôcť uvoľňovať hlien
 • Teplé nápoje a inhalačné metódy na uvoľnenie hlienu
 • Vlhký vzduch a postavenie tela na podporu vykašliavania

Sirupy na vlhký kašeľ: Účinná liečba a úľava od bolesti

Vlhký kašeľ môže byť nielen nepríjemný, ale aj vyčerpávajúci. Jednou z účinných foriem liečby je užívanie špeciálne navrhnutých sirupov, ktoré pomáhajú uvoľňovať a odstraňovať hlien z dýchacích ciest. Tu sa pozrieme na niekoľko kľúčových sirupov, ktoré môžu priniesť úľavu pri vlhkom kašli:

 • Prospan je sirup vytvorený na báze extraktu z bršlice lekárskej. Pomáha uvoľňovať a skvapalňovať hlien, čo uľahčuje jeho odstránenie z dýchacích ciest. Tento sirup je vhodný pre dospelých aj deti a môže byť efektívny pri liečbe rôznych typov kašľa spojeného s tvorbou hlienov.
 • Mucosolvan obsahuje účinnú látku ambroxol, ktorá pôsobí ako sekretolitikum. To znamená, že zvyšuje produkciu a tekutosť hlienov, čo uľahčuje vykašliavanie. Tento sirup je často odporúčaný na liečbu akútneho i chronického ochorenia dýchacích ciest spojeného s tvorbou hlienov.

 • Bromhexin je ďalší sirup s účinnou látkou bromhexínom, ktorý pôsobí ako mukolytikum. Táto látka pomáha rozkladať a skvapalňovať hlieny, čím uľahčuje ich odstránenie. Bromhexín môže byť účinný najmä pri liečbe produktívneho kašľa spojeného s prebytočným hlienom.

 • Sinupret je kombinovaný prípravok obsahujúci extrakty z liečivých rastlín. Pomáha nielen pri odstraňovaní hlienov, ale taktiež podporuje imunitný systém. Tento sirup môže byť vhodný najmä pri prechladnutiach a chrípke, kde je kašeľ sprevádzaný tvorbou hlienov.

 

Pred použitím akéhokoľvek sirupu je vždy dôležité konzultovať zdravotný stav s lekárom, najmä ak máte ďalšie zdravotné problémy alebo užívate ďalšie lieky. Sirupy na vlhký kašeľ môžu byť užitočným pomocníkom v liečbe, či už ide o akútny alebo chronický stav, a môžu priniesť potrebnú úľavu.

Pozrite sa na produkty z kategórie Lieky na vlhký kašeľ, vykašliavanie zoradené od najlepšie hodnotených. Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu Lieky na vlhký kašeľ, vykašliavanie. V kategórii Lieky na vlhký kašeľ, vykašliavanie nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.