Ivasan Spray na dezinfekciu 500ml

Ivasan Spray na dezinfekciu 500ml

Spray na dezinfekciu povrchov, plôch a predmetov pre potreby veterinárnych a chovateľských zariadení.

Mrzí nás to, produkt aktuálne nie je dostupný

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

Pozrite sa tiež na produkty v podobných kategóriách

Ivasan Spray na dezinfekciu 500ml

Kvapalný dezinfekčný prostriedok účinný proti vírusom, baktériám a plesniam je určený pre potreby veterinárnych a chovateľských zariadení k priamemu použitiu postrekom.

Prípravok neobsahuje chlór, je nehorľavý, bez farby a zápachu. Dezinfikuje a odstraňuje pachy z vyšetrovacích stolov, prepravných boxov, pelechov, kotercov, terárií a chovateľských pomôcok, vrátane misiek.

IVASAN Spray nepoškodzuje žiadne materiály a je preto ideálny na dezinfekciu znečisteného nábytku, kobercov, matracov a iných materiálov, z ktorých odstraňuje tiež zápach. Ošetrené materiály nemenia svoju farbu, ani nie sú inak poškodené.

Ošetrením vznikne na povrchu tenká polymérová vrstva, ktorá po predpísanej expozičnej dobe eliminuje biologické znečistenie (baktérie, vírusy, plesne, huby) na ošetrovanom povrchu, navyše tento ochráni až niekoľko dní a znižuje riziko jeho opakovanej kontaminácie. Polymérovú vrstvu je možno po predpísanej dobe pôsobenia odstrániť opláchnutím vodou.

Účinná látka: alkyl(C12-16)benzyl(dimetyl)amonium-chloridy – 0,025 g/100 g   

Pomocná látka: PHMG  - polyhexamety­len guanidinhydrochlorid       

Prípravok má charakteristický dlhotrvajúci antibakteriálny (G+ a G- baktérie, baktérie tuberkulózy), antivírusový a protiplesňový efekt. Doteraz nebola zaznamenaná existencia rezistentných zárodkov.

Návod na použití a dávkovanie
Nastriekajte na zapáchajúce a znečistené miesta a nechajte minimálne 15 minút pôsobiť. Ošetrené miesto nie je nutné po aplikácii omývať alebo inak ošetrovať. V prípade, že Váš štvornohý priateľ znečistil prepravku alebo pelech, je dobré ho pred samotným umytím a praním nastriekať prípravkom IVASAN  Spray a nechať pôsobiť aspoň po dobu pätnásť minút. Tento spôsob aplikácie zaistí stopercentnú čistotu bez zápachu. IVASAN Spray je šetrný i k drobným cicavcom, vtákom a plazom, preto ho môžete bez obáv použiť i na dezinfekciu tohto druhu chovateľského zariadenia. Po krátkom pôsobení prípravok z ošetrovaného povrchu otrite, prípadne opláchnite a potom ho môžete ihneď nechať prísť do styku so zvieraťom.

Čas potrebný na biocídny účinok : baktericídny účinok 30 min., virucídny účinok 60 minút.

Pravdepodobné priame a nepriame nepriaznivé vedľajšie účinky nie sú  známe.

Upozornenie
Používajte dezinfekčné prípravky bezpečne. Pred použitím si vždy prečítajte údaje na obale a pripojenej informácii o prípravku. Prípravok pripravujte v súlade s pokynmi uvedenými v návode. Nemiešajte s ďalšími dezinfekčnými prípravkami. Výrobca neručí za škody spôsobené nesprávnym použitím.

Doprava a skladovanie
Žiadne zvláštne bezpečnostné opatrenia nie sú nutné. Skladovanie pri teplote 10 – 25 °C. Uchovávajte mimo dosahu detí, v originálnych uzavretých nádobách. Skladujte oddelene od potravín, nápojov a krmív. Prípravok nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu.

Vyskúšajte tiež ďalšie produkty značky IVASAN, ktoré sú v kategóriách Veterina a Veterinárna kozmetika.

EAN: 8594004859273
Značka: IVASAN
Forma: Sprej
Režim výdaja: Veterinárne produkty
Originálny názov: IVASAN SPRAY 500ML 110500
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia
EAN: 8594004859273
Značka: IVASAN
Forma: Sprej
Režim výdaja: Veterinárne produkty
Originálny názov: IVASAN SPRAY 500ML 110500
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia