Boiron Gelsemium Sempervirens CH30 granule 4 g

Homeopatický liek je vhodné užívať pri chrípke, vírusových infekciách, v …

Zobraziť viac

Homeopatický liek je vhodné užívať pri chrípke, vírusových infekciách, v prípade trémy, nespavosti a bolesti hlavy. Pred užitím lieku sa poraďte so svojim homeopatom.

4,90 €
Cena za 10 g: 12,25 €
Môžete mať za 3 dni v stredu 24. 7.  viac info
Skladom u dodávateľa
V Pilulka Boxe už v stredu 24. 7. od 12:00
Pilulka Expresom už v stredu 24. 7. od 09:00
 • Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

  Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

 • Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

  Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

 • Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

  Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

Nakupujte spoločne
Boiron Gelsemium Sempervirens CH30 granule 4 g
Hodnotenie produktu 5
plusBoiron Pulsatilla CH30 granule 4 g
Hodnotenie produktu 5
Boiron Gelsemium Sempervirens CH30 granule 4 g
+ Boiron Pulsatilla CH30 granule 4 g
9,80 €
Boiron Gelsemium Sempervirens CH30 granule 4 g
Hodnotenie produktu 5
plusBoiron Sepia Officinalis CH30 granule 4 g
Hodnotenie produktu 5
Boiron Gelsemium Sempervirens CH30 granule 4 g
+ Boiron Sepia Officinalis CH30 granule 4 g
9,80 €
5
Zákazník odporúča

100% zákazníkov odporúča

Hodnotilo 1 zákazníkov
Napísať hodnotenie
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Účinnosť
100%
Má výhodné balenie
80%
Komfort pri užívaní
80%

Indikácie v závislosti na toxikologických a farmakologických údajoch:

 • Chrípka v adynamickej forme, pri ktorej dochádza k úplnej vyčerpanosti a výraznému trasu, návalom do hlavy s karmínovočervenou tvárou a intenzívnymi bolesťami hlavy. Prítomný pocit rozlámanosti a ťažkých končatín, absencia smädu. Všetky adynamické horúčkovité stavy zodpovedajúce tejto klinickej forme môžu byť liečené Gelsemiom ako podporným liekom ku klasickej liečbe
 • Lokalizované motorické paralýzy: paralýza po vírusovej infekcii (tvárová, postzosterová) alebo paralýza po stlačení (syndróm pacientov s barlami). Paralýza ako následok séroterapie
 • Poliomyelitis anterior acuta - táto indikácia je aktuálna v krajinách, kde ešte nebola poliomyelitída úplne zlikvidovaná
 • Myasténia: Indikácie v iniciačnej fáze, kedy klinické príznaky (ptóza, škúlenie a diplopia, neskoršie dyzartria, paralýza šije, tela a končatín) zodpovedajú klinickému obrazu intoxikácie kurare, ktorý je farmakologicky podobný gelsemínu
 • Inertia uteri

Indikácie v závislosti na patogenetických údajoch:

 • Tréma vo forme zábran s predsudkami, poruchami pamäti, triaškou a hnačkou alebo polakizúriou
 • Nespavosť - následkom anticipačnej úzkosti (napríklad pred návštevou zubára alebo pred chirurgickým zákrokom)
 • Bolesti hlavy a migrény predovšetkým v záhlaví s vystreľovaním do svalov ramena a šije a bolesti očí. Migrény s rôznou oftalmoplégiou, bolesť ustupuje s príchodom porúch videnia. Tieto ťažkosti sú väčšinou sprevádzané apatiou a úplným vyčerpaním. Zmierňujú sa pri vzpriamenom držaní hlavy alebo výdatným močením

Charakteristické znaky - pocity: Únava, celková slabosť, ospalosť, otupenosť; celková rozlámanosť; tažké končatiny; hlava na prasknutie; diplopia; migrény, ktorým predchádzajú poruchy videnia; bolesti hlavy v záhlaví vystreľujúce do šije a ramien; pocit, že sa zastaví srdce (pokiaľ sa pacient nepohne).

Modality: Zhoršenie teplom, teplým počasím; emóciami; zlými správami. Zlepšenie výdatným močením; potením; pri pohybe alebo otrasoch (pri bradykardii).

Sprievodné znaky: Absencia smädu pri horúčke; návaly do hlavy s karmínovočervenou tvárou a chladnými končatinami; dráždivá nádcha; afónia z dôvodov paralýzy hlasiviek; potenie (predovšetkým na skróte); osýpková vyrážka; diplopia (horúčkovité ochorenia a migrény).

Použitie:

Chrípka v adynamickej forme - všetky adynamické horúčkovité stavy zodpovedajúce tejto klinickej forme môžu byť liečené Gelsemiom ako podporným liekom ku klasickej liečbe. Predpisuje sa 5 granúl 30 CH, potom približne každých 6 hodín, v závislosti na zlepšení sa predlžujú intervaly.

Poliomyelitis anterior acuta - v období epidémií sa predpisuje preventívne jedna dávka Gelsemium 15 CH ráno a večer. Pri prepuknutí poliomyelitis sa predpisuje na podporu klasickej liečby Gelsemium 15 - 30 CH približne každých 6 hodín.

Myasténia: v počiatočnom štádiu sa používa Gelsemium 30 CH, 5 granúl 2x denne.

Inertia uteri: pri pôrodných bolestiach sa predpisuje 9 CH striedavo s Caulophyllum a Actaea racemosa, ktoré napomáhajú upraviť kontrakcie.

Tréma vo forme zábran s predsudkami, poruchami pamäti, triaškou a hnačkou alebo polakizúriou – predpisuje sa Gelsemium 30 CH 5 granúl večer pred skúškou alebo obávanou záťažou a 5 granúl hodinu pred vlastnou akciou.

Nespavosť - následkom anticipačnej úzkosti – podáva sa 9 CH, 5 granúl pred spaním mesiac pred obávanou udalosťou.

Bolesti hlavy a migrény predovšetkým v záhlaví s vystreľovaním do svalov ramena a šije a bolesti očí - predpisuje sa 9 CH, 5 granúl 2-4x denne, podľa akútnosti príznakov.

Okrem uvedených riedení sa môžu použiť aj iné riedenia, no v takomto prípade je použitie veľmi individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára.

Skúste tiež ďalšie produkty značky Boiron, ktoré nájdete v kategóriách Homeopatiká, Monokomponentné homeopatiká a Lieky. Výrobok je teraz v zľave 2 %. Boiron Gelsemium Sempervirens CH30 granule 4 g je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 59619. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Monokomponentné homeopatiká.

Upozornenie:
Upozornenie: Voľnopredajný liek. Prečítajte si pozorne celú písomnú informáciu skôr, ako začnete tento liek užívať.
EAN3352710333136
ZnačkaBoiron
ŠÚKL kód59619
ATCV03AX
Veľkosť balenia4 g
Cesta podania  Do ústnej dutiny
Forma  Granule
Trápi ma  Úzkosť, strach, napätie a poruchy spánku  Chrípka a nachladnutie
Originálny názovGELSEMIUM SEMPERVIRENS GRA HOM CH30 1x4 g
Na stiahnutiePríbalová informácia

Spýtajte sa lekárnika

Odborné rady a odpovede na vaše otázky, a to z pohodlia vášho domova.

Všetky otázky