×
Pilulka.sk
Stiahnite si mobilnú aplikáciu
Stiahnuť
FOB TEST na okultné krvácanie
FOB TEST na okultné krvácanie
5,75 €

FOB TEST na okultné krvácanie

FOB TEST na okultné krvácanie

Špecifický imunochemický test pre určenie prítomnosti krvi v stolici (výkaloch) s vysokou citlivosťou. Umožňuje zistiť tzv. okultné (skryté) krvácanie v tráviacom trakte, ktoré môže byť spojené s mnohými ochoreniami, napr. divertikulitídou, kolorektálnym karcinómom, polypy, Crohnovou chorobou.

Na sklade vo štvrtok 19. 9. Môžete mať už v pondelok 23. 9. možnosti doručenia
5,75 €
Nákupom získate 5.75 kreditov

FOB TEST na okultné krvácanie

Test patrí do kategórie imunochromatografickej analýzy a je určený pre rýchlu, jednostupňovú kvalitatívnu detekciu. K selektívnemu zisteniu ľudskej krvi (ľudského hemoglobínu) sa používajú monoklonálne protilátky, ktoré sú súčasťou testu.

Výhody Imunochemický FOB test

  • Vysoká špecifikácia, citlivosť a presnosť
  • Citlivosť: 10 ng/ml (ľudský hemoglobín)
  • Presnosť: > 99 %

Zistenie validity výsledku

  • Test zahŕňa vnútornú kontrolu funkčnosti
  • Maximálna hygiena pri odbere i analýze vzorky
  • Jednoduchá realizácia testu
  • Bezkontaktná manipulácia so vzorkou
  • Pre analýzu stačí jediná vzorka; odber je možný z toaletného papieru, steny toalety apod.

Časová flexibilita

  • Okamžitý výsledok - do 5 minút kedykoľvek počas dňa
  • Vzorky možno analyzovať ihneď po odbere (alebo i niekoľko dní po uskladnení), sú vzduchotesne uzatvorené v skúmavke s extrakčnou tekutinou

Diéta nie je nutná

Pred prevedením testu nie je potrebné dodržiavať žiadne diétne obmedzenia, výsledky testu nie sú ovplyvnené prijímaním určitých druhov potravín: červené mäso, zelenina - karfiol, brokolica, reďkev, chren.

Obsah balenia: Odberová skúmavka s roztokom, FOB test, príbalový leták.

Certifikácia: Imunochemický FOB test je schválený v súladu s 98/79/EC-IVD (in vitro diagnostický prostriedok) - pre profesionálne použitie i sebatestovanie. Test je certifikovaný i pre voľný predaj pacientom.

Imunochemický FOB test

Imunochemický FOB test je test na okultné krvácanie, a teda na zistenie prítomnosti krvi v stolici. Jeho presnosť je až 99 percentná, je vysoko citlivý a rýchly. Výsledok sa dozviete už do 5 minút. Okrem toho je aj hygienický, so vzorkou do kontaktu ani neprídete. Tento test okultného krvácania je certifikovaný ako pre profesionálne použitie, tak pre sebatestovanie.

Prečo zisťovať krv v stolici

Test na okultné, a teda skryté krvácania v tráviacom trakte spôsobuje niekoľko závažných ochorení, ktoré sa inak ani nemusia prejaviť. Ide napríklad o divertikulitídu, kolorektálny karcinóm, polypy či Crohnovou chorobou. Divertikulitída je vlastne zápal čreva, ktorý postihuje až 10 percent ľudí na Slovensku vo veku nad 40 rokov. U starších ľudí sa vyskytuje u viac ako polovice. Príčinou vzniku divertikulitídy je nesprávna strava či skôr nedostatok vlákniny v strave. Choroba vzniká tak, že sa na čreve vytvoria akési vydutinky - divertikuly, najmä na hrubom čreve. Keď sa tieto miesta zapália, vzniká divertikulitída.
Kolorektálny karcinóm je, našťastie, najlepšie liečiteľný spomedzi všetkých typov rakoviny. Ak sa zachytí včas, aj pomocou testu na okultné krvácanie, je až 93 percentná šanca na vyliečenie. Medzi prejavy tejto choroby patrí napríklad hnačka či zápcha, zmena vzhľadu stolice, plynatosť, nafúknuté brucho, kŕče, úbytok hmotnosti, chudokrvnosť a už spomínaná krv v stolici.
Polypy sú malé útvary, ktoré bývajú pologuľovité stopkaté či prisadlé. Na začiatku ochorenia nemusíte pociťovať žiadne problémy či bolesť a okrem krvi v stolici či v moči nemá táto choroba ani žiadne príznaky. Ak však polyp narastie, môže zabraňovať priechodu stravy v črevách.

Crohnova choroba postihuje ľubovoľnú časť celého tráviace traktu, a teda od úst až po konečník. Najčastejšie je však na častiach hrubého či tenkého čreva. Prečo táto choroba vzniká sa ešte nevie, ale vedci predpokladajú, že je to akási neprimeraná reakcia na nejakú potravinu či baktérie v tráviacom trakte. Taktiež tu svoju rolu zohrávajú aj dedičné faktory. Medzi príznaky tejto choroby radíme bolesti brucha, ktoré pretrvávajú dlhšie a pripomínajú zápal slepého čreva, nevoľnosť, úbytok na váhe, zväčšenie lymfatických uzlín, teplota, chudokrvnosť... Súčasťou života s Crohnovou chorobou je aj diéta. Chorý nesmie jesť príliš korenisté či ťažké jedlá. Dôležité je aj dodržiavanie pitného režimu.

Prečo FOB test

Práve vďaka FOB testu sami doma v súkromí zistíte, či je alebo nie je vo vašej stolici krv. Predídete tak mnohým ochoreniam, ktoré je dôležité zachytiť už v rannom štádiu. Test na okultné krvácanie je rýchly, presný a jednoduchý. Nemusíte mať žiadne znalosti laboranta, aby ste zistili výsledok. Analýza vzorku sa vykoná prakticky sama. Test na skryté krvácanie si môžete urobiť kedykoľvek a kdekoľvek počas dňa. Neovplyvnia ho ani potraviny, ako napríklad červené mäso či zelenina. Nie je nutná ani diéta či testovanie nalačno. Imunochemický FOB test je schválený diagnostický prostriedok. Vzorku môžete analyzovať hneď po odbere, ale môžete ju aj uskladniť vo vzduchotesnej uzatvorenej skúmavke a otestovať ju neskôr. Odberovú skúmavku aj s roztokom, FOB test, ako aj príbalový leták nájdete v balení.

Viete, že takmer 90 percent ľudí si po použití toalety vizuálne skontroluje svoju stolicu? Táto kontrola sa deje automaticky, pretože vzhľad stolice nám napovie o našom zdravý. Niekedy však nestačí len pohľad, treba dôkladnejšiu kontrolu a tú vám pomôže vykonať práve Imunochemický FOB test.

Skúste tiež ďalšie výrobky značky FOB TEST, ktoré sú v kategóriách Diagnostické testy, Zdravotnícky materiál a Ostatné diagnostické testy. FOB TEST na okultné krvácanie je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom A78021.

EAN:
Značka: FOB TEST
ŠÚKL kód: A78021
Pre: Pre dospelých
Trápi ma: Zaživacie ťažkosti
Originálny názov: FOB TEST na okultné krvácanie 1x1 ks
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

Doplňujúce informácie

EAN:
Značka: FOB TEST
ŠÚKL kód: A78021
Pre: Pre dospelých
Trápi ma: Zaživacie ťažkosti
Originálny názov: FOB TEST na okultné krvácanie 1x1 ks
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia