ESCAPELLE 1,5 mg 1tbl

ESCAPELLE 1,5 mg 1tbl

ESCAPELLE známa aj ako "tabletka PO" je postkoitálne kontraceptívum, ktoré môže chrániť pred neželaným otehotnením, ak sa použije do 72 hodín po nechránenom pohlavnom styku alebo po zlyhaní kontraceptívnej metódy. Kúpou produktu Escapelle 1,5 mg potvrdzujete, že máte viac ako 16 rokov.

Môžete mať už v utorok 25. 1. možnosti doručenia Skladom 5+ ks
15,68 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 99 ks tohto produktu. Ak potrebujete nakúpiť viac kusov, kontaktujte nás prosím na obchod@pilulka.sk.
V košíku máte 0 ks za 0 €
Nákupom získate 15.68 kreditov

Kúpou produktu Escapelle 1,5 mg potvrdzujete, že máte viac ako 16 rokov.

Escapelle zabraňuje tehotenstvu predtým ako sa začne tým, že zabráni alebo oneskorí uvoľnenie vajíčka z vaječníka (zabránením ovulácie) pomocou hormónu nazývaného levonorgestrel, ktorý sa tiež vyskytuje v mnohých štandardných antikoncepciách. Escapelle nemá žiaden účinok ak už tehotná ste, a nijakým spôsobom nepoškodí už začaté tehotenstvo.

Čím skôr si vezmete Escapelle, tým je tabletka účinnejšia.

Po použití Escapelle je menštruačné krvácanie u väčšiny žien normálne a objavuje sa v očakávanej dobe. Niekedy sa môže menštruácia začať o niekoľko dní skôr alebo neskôr. Krvácanie môže byť na rozdiel od normálnej menštruácie slabšie alebo silnejšie. Taktiež sa môže objaviť “špinenie”, ktoré môže trvať až do nasledujúcej menštruácie. U niektorých žien sa po použití núdzovej antikoncepčnej tabletky oneskorí menštruačný cyklus až o 5 dní. Pokiaľ sa Vaša menštruácia oneskorí o viac ako 5 dní, mali by ste navštíviť Vášho lekára.

Escapelle je účinná v prevencii tehotenstva ak je užitá podľa pokynov do 72 hodín (3 dní) od nechráneného pohlavného styku.

Escapelle, ktorá obsahuje len jeden druh hormónu nazývaného levonorgestrel, ktorý zabraňuje tehotenstvu ešte pred jeho začatím. Escapelle je vysoko efektívna núdzová antikoncepčná tabletka znižujúca riziko nechceného otehotnenia o 84%. Tento druh núdzovej antikoncepčnej tabletky bol využitý miliónmi žien od osemdesiatych rokov dvadsiateho storočia. Jeho bezpečnosť dokazuje aj fakt, že je ľahko dostupný pre ženy v lekárniach po celom svete. Výrobca Escapelle je Gedeon Richter Plc, ktorý vyrába levonorgestrelové núdzové antikoncepčné tabletky od osemdesiatych rokov dvadsiateho storočia pod názvom Postinor a Escapelle. Gedeon Richter Plc. sa stal popredným výrobcom núdzovej antikoncepcie s pôsobením vo viac ako 100 krajinách, pričom dosahuje najvyššiu kvalitu núdzovej antikoncepcie celosvetovo.

Nie je Escapelle „potratová tabletka“? Nie, rozhodne nie je. Escapelle je „núdzová antikoncepčná tabletka“ alebo „tabletka po“, ktorá obsahuje jeden bežný ženský hormon, levonorgestrel, ktorý je druhom progestínu. Tento hormón zabraňuje tehotenstvu oneskorením alebo zabránením ovulácie (uvoľnenie vajíčka z vaječníka), a tým pádom zabraňuje oplodneniu vajíčka. Levonorgestrelová antikoncepčná tabletka nijako nezabraňuje usadeniu vajíčka v maternici a neprerušuje tehotenstvo (podľa žiadneho meradla stanovujúceho začiatok tehotenstva), čo znamená, že nemá žiaden potratový efekt, a nepoškodzuje už začaté tehotenstvo alebo bábätko.

„Potratová tabletka“ je úplne iným druhom lieku. Potratové tabletky sa používajú neskôr a fungujú na inom princípe: zastavujú vývoj tehotenstva po tom ako sa už začalo. Potratová tabletka ukončí už začaté tehotenstvo a následne prinúti maternicu vylúčiť plod. Tieto lieky sú schválené na použitie pri skorých potratoch, ale nie vo všetkých krajinách. Použitie potratových tabletiek je oveľa prísnejšie kontrolované, ako použitie núdzových antikoncepčných tabletiek. Na rozdiel od núdzových antikoncepčných tabletiek, potratové tabletky nemôžu byť nikdy zakúpené v lekárni bez predpisu.

„Tabletka po“ Escapelle je v súčastnosti najbezpečnejším spôsobom ako zabrániť tehotenstvu po zlyhaní ochrany pred počatím, alebo po nechránenom sexuálnom styku s malým počtom prípadov, pri ktorých sa vyskytli vedľajšie účinky. Je veľmi nepravdepodobné, že budete trpieť akýmikoľvek závažnými, alebo dlhodobými vedľajšími účinkami po tom, ako si vezmete Escapelle. Zvyčajne môžete pokračovať vo Vašej dennej rutine bez akýchkoľvek zmien.

Neužívajte Escapelle:

  • Ak už ste tehotná, pretože tabletka nebude fungovať, pričom Vám alebo Vášmu plodu nijako neublíži.
  • Ak ste alergická na levonorgestrel, alebo na ktorúkoľvek z ostatných zložiek v Escapelle.

Escapelle Vás neochráni pred infekciou HIV (vírus spôsobujúci AIDS) alebo inými sexuálne prenosnými chorobami.

Môžem počkať 72 hodín pred tým, ako si vezmem núdzovú antikoncepčnú tabletku? Rozhodne nie! Čím skôr pôjdete do lekárne a užijete Escapelle, tým je vyššia pravdepodobnosť zabráneniu tehotenstvu. Niektorí ľudia volajú núdzové antikoncepčné tabletky „deň po“ tabletky. Vy však nemusíte čakať na ďalší deň. Tabletku Escapelle si môžete vziať okamžite, alebo až do troch dní po nechránenom pohlavnom styku, alebo ak si myslíte, že Vaša metóda zabraňujúca otehotneniu zlyhala.

Ako si mám vziať Escapelle núdzovú antikoncepčnú tabletku? Escapelle predstavuje riešenie vo forme jedinej tabletky. Jedinou tabletkou sa môžete vyhnúť potratu. V balení sa nachádza jedna tabletka. Je nutné, aby ste si vzali Escapelle počas prvých 72 hodín od nechráneného sexu

  • Počas prvých 24 hodín – 95%
  • Medzi 25-48 hodinami – 85%
  • Medzi 49-72 hodinami – 58%

Ak sa obávate neplánovaného tehotenstva, je dôležité, aby ste konali okamžite a nečakali s rozhodnutím na neskôr.

Ako často si môžem vziať Escapelle?

Escapelle nie je náhradou dlhodobých antikoncepčných metód. Pokúste sa ju používať ojedinele, pokiaľ možno len v núdzových prípadoch. Pritom ale nikdy nezabudnite, že má oveľa menej vedľajších účinkov a nesie zo sebou oveľa menej zdravotných rizík ako potratové tabletky, alebo potrat v nemocnici.

Z pravidla by ste nemali použiť Escapelle viac ako raz v rámci jedného menštruačného cyklu. Ak použijete Escapelle viac ako raz počas toho istého menštruačného cyklu, je vyššia pravdepodobnosť, že Vám tabletka naruší menštruačný cyklus.
Escapelle nefunguje tak dobre ako štandardné antikoncepčné metódy. Váš doktor, sestrička, alebo centrum plánovaného rodičovstva Vám môžu povedať o dlhodobých antikoncepčných metódach, ktoré sú efektívnejšie pokiaľ ide o prevenciu otehotnenia.

Vezmite si ju tak skoro ako je to len možné! Čím skôr, tým lepšie!

Čím skôr ju užijete, tým viac sa zvyšuje pravdepodobnosť jej účinku. Ideálne by ste si ju mali vziať počas prvých 24 hodín po nechránenom pohlavnom styku, nakoľko práve v tomto časovom rámci je tabletka najúčinnejšia. Efektívnosť levonorgestrelovej núdzovej antikoncepčnej tabletky závisí od počtu hodín, ktoré ubehli od doby, kedy ste mali nechránený sex.

Ak ste tehotná: Núdzová antikoncepcia nemá žiaden účinok ak už tehotná ste, a nijakým spôsobom nepoškodí už začaté tehotenstvo alebo dieťa. Ak si myslíte, že ste tehotná, navštívte Vášho lekára alebo centrum plánovaného rodičovstva čo najskôr. Ak ste už raz užili tabletku Escapelle od Vašej poslednej menštruácie a zistíte, že ste tehotná, neužívajte opäť Escapelle.

Čo mám spraviť ak som zvracala po tom, čo som si vzala tabletku? Po požití núdzovej antikoncepcie sa u určitého počtu žien (približne u jednej zo sto) môže dostaviť nevoľnosť (zvracanie). Ak ste zvracali do troch hodín po požití Escapelle je nutné, aby ste požili ďalšiu tabletku Escapelle. To znamená, že je nutné vrátiť sa do Vašej lekárne, k doktorovi alebo do centra plánovaného rodičovstva pre ďalšie balenie Escapelle. Ak ste zvracali viac ako tri hodiny po požití tabletky nemusíte požiť ďalšiu tabletku Escapelle.

Ako viem, že tabletka zabrala? To, že tabletka Escapelle zabrala budete vedieť, keď sa dostaví Vaša ďalšia menštruácia so štandardným priebehom.

Kedy sa musíte obrátiť na Vášho lekára?

  • Ak Vaša menštruácia mešká viac ako 5 dní, alebo je nezvyčajne silná alebo slabá.
  • Ak sa obávate, že ste stále tehotná.
  • Ak máte náhlu alebo neobvyklú bolesť v spodnej časti brucha a Vaša menštruácia mešká.
  • Ak máte akékoľvek obavy o Vaše zdravie, alebo o druh antikoncepcie, ktorý je pre Vás najvhodnejší.

Pozrite tiež ostatné produkty značky Escapelle, ktoré nájdete v kategóriách Obličky a reprodukčné orgány, Antikoncepcia a Lieky. ESCAPELLE 1,5 mg 1tbl je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 40596. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Antikoncepcia.

EAN: 5997001312933
Značka: Escapelle
ŠÚKL kód: 40596
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre ženy
Vek: >16 rokov
Veľkosť balenia: 1 ks
Originálny názov: ESCAPELLE tbl 1,5 mg 1x1 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame vám tieto podobné produkty

Príbalovú informáciu môžete stiahnuť tu
EAN: 5997001312933
Značka: Escapelle
ŠÚKL kód: 40596
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre ženy
Vek: >16 rokov
Veľkosť balenia: 1 ks
Originálny názov: ESCAPELLE tbl 1,5 mg 1x1 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia