Alavis 5 MINI pre psy a mačky 90 tabliet

Kĺbový veterinárny prípravok pre psov a mačky. Vhodný pre preventívne podávanie i psom a mačkám s kĺbovými ťažkosťami. Obsahuje všetky dôležité látky, ktoré sa bežne vyskytujú v kĺboch, spojivových …

Zobraziť viac

Kĺbový veterinárny prípravok pre psov a mačky. Vhodný pre preventívne podávanie i psom a mačkám s kĺbovými ťažkosťami. Obsahuje všetky dôležité látky, ktoré sa bežne vyskytujú v kĺboch, spojivových tkanivách a chrupavkách, umožňuje tak komplexnú starostlivosť o pohybový aparát.

Môžete mať v pondelok 26. 2.  viac info
3ks skladom
V Pilulka Boxe už v pondelok 26. 2. od 17:00
Pilulka Expresom už v pondelok 26. 2. od 09:00
14,90 €
Cena za 1 tabletu: 0,17 €
 • Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

  Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

 • Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

  Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

 • Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

  Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

Nakupujte spoločne
Alavis 5 MINI pre psy a mačky 90 tabliet
+ Zinkorot 25 mg 50 tabliet
24,30 €
Alavis 5 MINI pre psy a mačky 90 tabliet
+ Vitabalans Oy Magnex Citrate + B6 100 tabliet
25,80 €
5
Zákazník odporúča

100% zákazníkov odporúča

Hodnotilo 8 zákazníkov
Napísať hodnotenie
5
8x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x

Komplexná kĺbová výživa pre psy a mačky malých plemien, vhodná na preventívne podávanie a pri problémoch s kĺbmi. Obsahuje všetky dôležité látky, ktoré sa bežne nachádzajú v kĺboch, spojivových tkanivách a chrupavkách, a umožňuje tak komplexnú starostlivosť o pohybový aparát.

Určené pre malé psy a mačky

 • Spôsob použitia: Tablety sa podávajú denne podľa odporúčaného dávkovania priamo do úst alebo s kúskom potravy, prípadne rozdrvené do krmiva. Prípravok je zvieratami zvyčajne prijímaný bez problémov
 • Dĺžka užívania: Optimálne je podávať prípravok tri mesiace, potom urobiť prestávku 1 – 3 mesiace a znovu prípravok zaviesť
 • Upozornenie: Prípravok sa môže podávať s krmivom obsahujúcim chondroprotektívne látky. Pozitívny účinok sa zvýši
alavis
Alavis 5 MINI

Obsah účinných látok v jednej tablete:

 • Glukosamín sulfát – 500 mg
 • Chondroitín sulfát – 200 mg
 • Metylsulfonyl­metán – 200 mg
 • Kolagén typu II – 60 mg
 • Kyselina hyalurónová – 18 mg
 • Vitamín C – 20 mg

Pomocné látky: mikrokryštalická celulóza, stearan horečnatý, hydrogenfosforečnan vápenatý

alavis

Glukozamín sulfát – vyživuje

Glukozamín zohráva dôležitú úlohu v metabolizme chrupavky. Stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov (základných stavebných prvkov chrupavky) a je hlavným substrátom pre ich tvorbu. Glukozamín je aktívne prijímaný chrupavkou. Podávanie glukozamínu spomaľuje vývoj už vzniknutých degeneratívnych zmien chrupavky.

alavis

Chondroitin sulfát – vyživuje

Chondroitin sulfát je důležitou součástí kloubní chrupavky. Váže velké množství vody, čímž hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykanů a redukuje kolagenolytickou aktivitu. Podávání chondroitinu vede ke zpomalení destruktivních změn chrupavky, mírní bolesti kloubů, zlepšuje pohyblivost a mírní i průběh zánětu kloubu.

alavis

MSM – pôsobí protizápalovo

MSM je látka obsahujúca organicky viazanú síru, ktorá pôsobí na posilnenie väzov a šliach, zmierňuje zápaly a bolesť a regeneruje a uvoľňuje svaly. Má tiež silné antioxidačné a ďalšie pozitívne účinky a je jedinečným zdrojom zlúčenín síry, ktoré majú pozitívne účinky v organizme, najmä v poškodenej kĺbovej chrupavke.

alavis

Kyselina hyalurónová - lubrikuje

Kyselina hyalurónová sa nachádza najmä v spojivových tkanivách, kde tvorí hlavnú zložku kĺbovej synoviálnej tekutiny. Čím vyššia je koncentrácia kyseliny, tým lepšie sú viskoelastické vlastnosti chrupaviek a ich výživa. Jej podávanie normalizuje vlastnosti kĺbovej synoviálnej tekutiny, pôsobí proti degenerácii chrupavky a obnovuje jej pôvodné vlastnosti.

alavis

Kolagen II. typu – obnovuje

Kolagén typu II je hlavnou bielkovinou elastickej kĺbovej chrupavky, ktorej zabezpečuje pevnosť, pružnosť a odolnosť. Kolagén obsiahnutý v ALAVIS™ 5 je hydrolyzovaný, čo znamená, že sa enzymaticky rozkladá na menšie častice, ktoré sa v tráviacom trakte ľahšie vstrebávajú, a preto sú oveľa užitočnejšie na stavbu a obnovu poškodenej chrupavky. Nedostatok kolagénu v kĺboch a chrupavkách vedie k problémom s pohyblivosťou a postupným degeneratívnym zmenám. Kolagén zabezpečuje pevnosť a pružnosť spojivových tkanív.

alavis

Vitamín C

Vitamín C je potrebný na metabolizmus aminokyselín, najmä aminokyselín hydroxylyzínu a hydroxyprolínu, ktoré sú veľmi dôležité pre syntézu kolagénu. Vitamín C zohráva dôležitú úlohu aj pri vývoji kostí a chrupaviek. Nedostatok vitamínu C má za následok nižšiu pevnosť kolagénových vlákien nielen v chrupavkách, ale aj vo väzoch a šľachách. Vitamín C tiež podporuje vstrebávanie železa a podporuje tvorbu bielych krviniek, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu v imunite a svojím antioxidačným účinkom chránia bunky organizmu.

V záujme zachovania kvality výrobku sa nepridávajú žiadne farbivá ani konzervačné látky.

Alavis 5 Mini – veterinárny prípravok je schválený ÚSKVBL pod číslom 155–17/C.

Zloženie

Zloženie

 • Glukozamín sulfát – stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov a je ich základným substrátom pre ich vznik. Proteoglykány sú základné stavebné zložky chrupavky.
 • Chondroitín sulfát – viaže veľké množstvo vody, čím hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykánov a redukuje kolagénolytickú aktivitu. Má mierny protizápalový účinok.
 • Látka MSM – je organicky viazaná síra, ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, potlačenie zápalu a bolesti a na regeneráciu a relaxáciu svalov.
 • Kyselina hyalurónová – je hlavná súčasť kĺbovej synoviálnej tekutiny. Čím vyššia je koncentrácia kyseliny hyalurónovej, tým lepšie sú premazávacie vlastnosti kĺbovej tekutiny a dochádza k lepšej výžive kĺbových chrupaviek.
 • Kolagén II. typu – je hlavnou bielkovinou kĺbovej chrupavky, keď zabezpečuje jej pevnosť, pružnosť a odolnosť. Kolagén obsiahnutý v prípravku ALAVIS 5 MINI je hydrolyzovaný, čo znamená, že je enzymaticky štiepený na menšie častice, ktoré sa v zažívacom trakte lepšie vstrebávajú a sú teda omnoho lepšie využiteľné na stavbu a obnovu poškodenej chrupavky
 • Zloženie: 1 tableta obsahuje: Glukozamín sulfát 125 mg, chondroitín sulfát 50 mg, methylsulfonylmethan 50 mg, kolagén typu II. 15 mg, kyselinu hyalurónová 4,5 mg, vitamín C 5 mg.

Vyskúšajte tiež ďalšie výrobky značky Alavis, ktoré nájdete v kategóriách Výživové doplnky pre psov, Veterinárne výživové doplnky a Veterina. Výrobok hodnotilo 8 zákazníkov a 100 % z nich by ho odporúčalo aj ostatným. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Kĺbová výživa pre psov.

EAN8594191410028
ZnačkaAlavis
Produktová radaAlavis Pohybový aparát
Veľkosť balenia90 tabliet
Cesta podania  Perorálne - prehĺta sa
Vhodné pre zvieratá  Pre mačky  Pre psy
Originálny názovALAVIS 5 MINI pre psy a mačky 90 tbl