Tuhé šampóny na vlasy - Upokojujúci (0 produktov)

Umývanie vlasov patrí k základným hygienickým návykom všetkých moderných kultúr. Platí, že by sme mali voliť prípravky kvalitné a šetrné k pokožke hlavy, zohľadniť typ vlasov a prípadné problémy, ako sú lupiny, seborea a iné, kde môžeme voliť …

Zobraziť viac

Umývanie vlasov patrí k základným hygienickým návykom všetkých moderných kultúr. Platí, že by sme mali voliť prípravky kvalitné a šetrné k pokožke hlavy, zohľadniť typ vlasov a prípadné problémy, ako sú lupiny, seborea a iné, kde môžeme voliť špeciálne šampóny na lupiny, šampóny na lupienku alebo šampóny na seboreu. Správna vlasová starostlivosť zabezpečí, aby boli naše vlasy zdravé, pevné, plné objemu a žiarivé až ku končekom. Vlasová kozmetika ponúka nespočetné množstvo produktov pre starostlivosť o vlasy nielen počas umývania. Vlasy môžeme vyživiť aj pomocou regeneračných masiek, kondicionérov, vlasových sér a olejov alebo balzamov. Nezabúdajme na výživu zvnútra pomocou vitamínov na vlasy. Nemenej dôležitým krokom je vlasy následne príliš nevysúšať pričom dochádza k ich dehydratácii a potom štiepeniu až lámaniu. Ak trpíte zhoršenou kvalitou vlasov a dlhodobo sa trápite ako svoju hrivu, ktorá nerastie a nerastie, opäť napraviť, vyskúšajte vlasové hnojivo pre podporu rastu vlasov a redukciu ich nadmerného vypadávania.

Čo sú tuhé šampóny?

Vyzerajú ako mydlo, ale nie je to mydlo. Tuhé šampóny sú prírodné šampóny bez obsahu chemických, zdraviu škodlivých zložiek (parabénov, síranov, ftalátov, sulfátov, silikónov), ktoré zaťažujú naše vlasy aj pokožku hlavy a vstrebávajú sa nám do tela. Tuhé prírodné šampóny majú šetrné zloženie z organických a ekologických olejov, bylín, rastlinných olejov s rôznych ošetrujúcich látok. Sú skvelou alternatívou klasických šampónov, veľkým plusom je ľahká manipulácia, dlhá výdrž a kompaktné balenie, takže sa vám nevyleje v taške na cestách, alebo cestou do fitka. Navyše vďaka svojmu baleniu v papierových škatuľkách nezaťažujú planétu ďalšími plastmi z obalov.

Ako používať tuhý šampón?

Tuhý šampón jednoducho vmasírujte do mokrých vlasov tak, aby ste vytvorili penu, nechajte chvíľu pôsobiť, opláchnite čistou vodou (nie príliš horúcou) a proces pokojne zopakujte. Výsledkom budú čisté voňavé vlasy bez zaťaženia.

Než si vaše vlasy zvyknú na tuhý prírodný šampón a zbavia sa všetkých "nežiaducich" látok (silikóny a pod.), môžu spočiatku pôsobiť mastným zľahnutým dojmom, umastené a bez lesku. Buďte trpezliví, vlasy ošetrované chemickými šampónmi sú viac porézne, v pórovitej časti vlasov sa potom môžu zadržiavať zvyšky tuhého rastlinného produktu. Skúste pred používaním tuhých šampónov alebo všeobecne "no-poo" metódy umyť vlasy jedlou sódou, ktorá ich zbaví starých nánosov silikónov, teda taký "detox". Po umytí môžete použiť oplach z jablčného octu, aby ste uzavreli štruktúru vlasu.

Prečo skúsiť tuhý šampón:

 • Bez chemických látok
 • Nezaťažuje prírodu ani vlasy
 • Vhodný pre ľudí s kožnými problémami
 • Malý, ľahký, ľahko prenosný
 • Jednoduché použitie
 • Dlhá výdrž

Nevýhody:

 • Môže trvať, než si vlas zvykne
 • Častejšie nutnosť umývať vlasy
 • Vyššie pH
 • Môže sa horšie vymývať, ak máte tvrdú vodu
 • Mastnejšie vlasy bez lesku, než si na tuhý šampón zvyknú

Aké budú moje vlasy po použití tuhého šampónu?

Samozrejme záleží na type vašich vlasov, ale všeobecne sa dá povedať, že vlasy získajú späť svoju prirodzenú štruktúru, nebudú zaťažené, čo najviac prospeje kučeravým a vlnitým vlasom. Vďaka tomu budú lepšie držať svoj tvar, ani nebudete musieť používať špeciálne stylingové prípravky, ako laky na vlasy a tužidlá.

Je tuhý šampón vhodný na farbené vlasy?

Áno, tuhé šampóny sú ideálne aj na farbené vlasy. Pretože neobsahujú žiadne agresívne látky, vydrží farba na vašich vlasoch dokonca aj o niečo dlhšie. Vyskúšať môžete Navia Tuhý šampón s kondicionérom pre svetlé vlasy Ylang Ylang alebo Navia Tuhý šampón s kondicionérom pre tmavé vlasy Vzácne drevo a ďalšie z našej ponuky tuhých šampónov.

Zákazníci najlepšie hodnotia rady Organic Shop a Klorane. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Klorane Tuhý šampón s mangom - suché vlasy 80 g.