Tuhé šampóny na vlasy (2 produktov)

Umývanie vlasov patrí k základným hygienickým návykom všetkých moderných kultúr. Platí, že by sme mali voliť prípravky kvalitné a šetrné k pokožke hlavy, zohľadniť typ vlasov a prípadné problémy, ako sú lupiny, seborea a iné, kde môžeme voliť …

Zobraziť viac

Umývanie vlasov patrí k základným hygienickým návykom všetkých moderných kultúr. Platí, že by sme mali voliť prípravky kvalitné a šetrné k pokožke hlavy, zohľadniť typ vlasov a prípadné problémy, ako sú lupiny, seborea a iné, kde môžeme voliť špeciálne šampóny na lupiny, šampóny na lupienku alebo šampóny na seboreu. Správna vlasová starostlivosť zabezpečí, aby boli naše vlasy zdravé, pevné, plné objemu a žiarivé až ku končekom. Vlasová kozmetika ponúka nespočetné množstvo produktov pre starostlivosť o vlasy nielen počas umývania. Vlasy môžeme vyživiť aj pomocou regeneračných masiek, kondicionérov, vlasových sér a olejov alebo balzamov. Nezabúdajme na výživu zvnútra pomocou vitamínov na vlasy. Nemenej dôležitým krokom je vlasy následne príliš nevysúšať pričom dochádza k ich dehydratácii a potom štiepeniu až lámaniu. Ak trpíte zhoršenou kvalitou vlasov a dlhodobo sa trápite ako svoju hrivu, ktorá nerastie a nerastie, opäť napraviť, vyskúšajte vlasové hnojivo pre podporu rastu vlasov a redukciu ich nadmerného vypadávania.

Čo sú tuhé šampóny?

Vyzerajú ako mydlo, ale nie je to mydlo. Tuhé šampóny sú prírodné šampóny bez obsahu chemických, zdraviu škodlivých zložiek (parabénov, síranov, ftalátov, sulfátov, silikónov), ktoré zaťažujú naše vlasy aj pokožku hlavy a vstrebávajú sa nám do tela. Tuhé prírodné šampóny majú šetrné zloženie z organických a ekologických olejov, bylín, rastlinných olejov s rôznych ošetrujúcich látok. Sú skvelou alternatívou klasických šampónov, veľkým plusom je ľahká manipulácia, dlhá výdrž a kompaktné balenie, takže sa vám nevyleje v taške na cestách, alebo cestou do fitka. Navyše vďaka svojmu baleniu v papierových škatuľkách nezaťažujú planétu ďalšími plastmi z obalov.

Ako používať tuhý šampón?

Tuhý šampón jednoducho vmasírujte do mokrých vlasov tak, aby ste vytvorili penu, nechajte chvíľu pôsobiť, opláchnite čistou vodou (nie príliš horúcou) a proces pokojne zopakujte. Výsledkom budú čisté voňavé vlasy bez zaťaženia.

Než si vaše vlasy zvyknú na tuhý prírodný šampón a zbavia sa všetkých "nežiaducich" látok (silikóny a pod.), môžu spočiatku pôsobiť mastným zľahnutým dojmom, umastené a bez lesku. Buďte trpezliví, vlasy ošetrované chemickými šampónmi sú viac porézne, v pórovitej časti vlasov sa potom môžu zadržiavať zvyšky tuhého rastlinného produktu. Skúste pred používaním tuhých šampónov alebo všeobecne "no-poo" metódy umyť vlasy jedlou sódou, ktorá ich zbaví starých nánosov silikónov, teda taký "detox". Po umytí môžete použiť oplach z jablčného octu, aby ste uzavreli štruktúru vlasu.

Prečo skúsiť tuhý šampón:

 • Bez chemických látok
 • Nezaťažuje prírodu ani vlasy
 • Vhodný pre ľudí s kožnými problémami
 • Malý, ľahký, ľahko prenosný
 • Jednoduché použitie
 • Dlhá výdrž

Nevýhody:

 • Môže trvať, než si vlas zvykne
 • Častejšie nutnosť umývať vlasy
 • Vyššie pH
 • Môže sa horšie vymývať, ak máte tvrdú vodu
 • Mastnejšie vlasy bez lesku, než si na tuhý šampón zvyknú

Aké budú moje vlasy po použití tuhého šampónu?

Samozrejme záleží na type vašich vlasov, ale všeobecne sa dá povedať, že vlasy získajú späť svoju prirodzenú štruktúru, nebudú zaťažené, čo najviac prospeje kučeravým a vlnitým vlasom. Vďaka tomu budú lepšie držať svoj tvar, ani nebudete musieť používať špeciálne stylingové prípravky, ako laky na vlasy a tužidlá.

Je tuhý šampón vhodný na farbené vlasy?

Áno, tuhé šampóny sú ideálne aj na farbené vlasy. Pretože neobsahujú žiadne agresívne látky, vydrží farba na vašich vlasoch dokonca aj o niečo dlhšie. Vyskúšať môžete Navia Tuhý šampón s kondicionérom pre svetlé vlasy Ylang Ylang alebo Navia Tuhý šampón s kondicionérom pre tmavé vlasy Vzácne drevo a ďalšie z našej ponuky tuhých šampónov.

Zákazníci najlepšie hodnotia rady Klorane. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Klorane Tuhý šampón s mangom - suché vlasy 80 g.

Tuhé šampóny na vlasy - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Tuhé šampóny na vlasy ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Tuhé šampóny na vlasy na 98 %
Recenzia produktu: Two cosmetics HONEY Tuhý šampón 85 g
5 / 1x
nie je potreba inych vyrobkov
Recenzia produktu: Foamie Tuhý šampon pre suché vlasy Aloe You Vera Much 80 g
5 / 2x
Fajn šampon pro suché vlasy, jsou po použití hydratované a nelámou se
Recenzia produktu: Moringa caribbean DON’T GO Tuhý šampón proti vypadávaniu vlasov 50 g
5 / 1x
Odporúčam, po pôrode mi vypadávali vlasy, boli všade, moringa tuhý šampón mi pomohol. Používam aj naďalej,
Recenzia produktu: Two cosmetics PURE tuhý šampón 85 g
5 / 1x
Tento produkt používame doma celá rodina, rôzne druhy, tento konkrétny som kúpila ako darček pre človeka, ktorý má problematickú pokožku hlavy a dúfam, že bude spokojný
Recenzia produktu: Foamie Shampoo Bar Tuhý šampón pre farbené vlasy The Berry Best 80 g
5 / 8x
Konečně tuhý šampon určen pro barvené vlasy! Pečuje o barvu a zanechává lesklé vlasy plné života
Recenzia produktu: Two cosmetics LØVENDER Tuhý šampón 85 g
5 / 1x
Na to aké je to malé prekvapivo dlho to vydrží aj pri každodennom používaní.
Recenzia produktu: Two cosmetics LEMONADE Tuhý šampón 85 g
5 / 1x
Uzasny sampon, iny nepouzivam. Vlasy su super nezatazene leskle
Recenzia produktu: Two cosmetics BLACK MAGIC tuhý šampón 85 g
5 / 2x
ziadne produkty uz pri umyvani vlasov nepotrebujem, je uzasny!
Recenzia produktu: Two cosmetics TYKOKOS tuhý šampón 85 g
5 / 1x
Veľká spokojnosť, používam ho síce iba 2 týždne, ale vlasy sú lesklejšie a neelektrizujú, malá nevýhoda, po umytí sú vlasy na dotyk suché, avšak pocit suchých vlasov s vysušením zmizne
Recenzia produktu: Foamie Ekologický cestovný obal na tuhý šampón a kondicionér Travel Buddy
5 / 1x
Super krabička na Foamie tuhé produkty, dobrá do kufru na cestování

Pozrite sa na produkty z kategórie Tuhé šampóny zoradené od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Tuhé šampóny zoradené od najlacnejších. Pozrite sa na produkty z kategórie Tuhé šampóny zoradených od najpredávanejších.