Lieky na kožné mykózy - Canesten (2 produktov)

Kožná mykóza je infekčné ochorenie kože spôsobené parazitickými hubami. Postihuje najčastejšie nohy a nechty, môže sa však objaviť aj na iných častiach tela. Pri nohách sa väčšinou objavuje v mieste vlhkého zaparenia - teda medzi prstami. Ďalšou častou lokalitou sú popraskané päty. Ak je stvrdnutá koža na pätách rozpraskaná až do krvi, väčšinou ide už o prejavy plesňovej infekcie.

Zobraziť viac
Canesten krém 20 g

Canesten krém 20 g

Môžete mať za 2 dni v pondelok 22. 7.
Canesten krém 50 g

Canesten krém 50 g

Môžete mať za 2 dni v pondelok 22. 7.
Lieky na kožné mykózy - Canesten - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Lieky na kožné mykózy - Canesten ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Lieky na kožné mykózy - Canesten na 96 %
Recenzia produktu: Lamisil krém 15 g
5 / 1x
spokojenost
Recenzia produktu: Canesten krém 20 g
5 / 11x
Som spokojná
Recenzia produktu: Canesten krém 50 g
5 / 11x
Odporúčam každému
Recenzia produktu: Boiron Monilia Albicans CH15 granule 4 g
5 / 6x
Pozor na kávu a mentol pri užívaní
Recenzia produktu: Fungicidin masť 10 g
5 / 5x
👍👍👍
Recenzia produktu: Belupo Amorolfín 50 mg/ml liečivý lak na nechty 2.5 ml
5 / 1x
Ok
Recenzia produktu: Canifug Lösung sol der 30 ml
5 / 1x
super
Recenzia produktu: Imazol krémpasta 30 g
4.9 / 38x
Účinná krémpasta. Spokojenost.
Recenzia produktu: Imazol Plus krém 30 g
4.9 / 26x
Vyborny krem na plesen na nechte a medzi prstami na nohe
Recenzia produktu: Canespor Krém 15 g
4.9 / 21x
Super

Kožná mykóza je infekčné ochorenie kože spôsobené parazitickými hubami. Postihuje najčastejšie nohy a nechty, môže sa však objaviť aj na iných častiach tela. Pri nohách sa väčšinou objavuje v mieste vlhkého zaparenia - teda medzi prstami. Ďalšou častou lokalitou sú popraskané päty. Ak je stvrdnutá koža na pätách rozpraskaná až do krvi, väčšinou ide už o prejavy plesňovej infekcie.

Prípravky na kožnú mykózu obmedzujú pálenie a svrbenie, ale aj olupovanie a bolestivé zápaly kože, ktoré sa pri kožných plesniach často vyskytujú. Môžete si vybrať roztok, krém alebo sprej proti kožnej mykóze. Tieto prípravky sa väčšinou odporúča používať ešte týždeň po vymiznutí všetkých príznakov, aby sa mykóza hneď nevrátila.

Príčiny vzniku kožných mykóz

Kožné mykozy sú infekčné ochorenia spôsobené rôznymi druhmi húb, ako sú kvasinky alebo plesne.

Príčiny zahŕňajú:

  • vystavenie vlhkému prostrediu,
  • narušenú imunitnú reakciu,
  • časté používanie verejných spŕch,
  • nesprávnu hygienu,
  • osoby s oslabeným imunitným systémom sú náchylnejšie na vznik infekcií.

Diagnostika kožných mykóz

Diagnostika kožnej mykózy zvyčajne zahŕňa klinické vyšetrenie a odber vzoriek postihnutej kože alebo nechtov. Laboratórne testy, ako sú kultivácia alebo mikroskopické vyšetrenie, pomáhajú identifikovať druh huby. Správna diagnostika je kľúčová pre účinnú liečbu.

Prevencia kožných mykóz

Prevencia spočíva v dodržiavaní základných hygienických opatrení, ako je pravidelné umývanie, udržiavanie suchej pokožky a nôh, používanie vlastných hygienických potrieb v hromadných sprchách a nosenie priedušného oblečenia. Dôležité je tiež vyhýbanie sa zdieľaniu osobných vecí, ako sú uteráky alebo topánky.

Liečba kožných mykóz

Liečba kožnej mykózy zahŕňa antifungálne lieky v rôznych formách, vrátane krémov, mastí, gélov alebo perorálnych prípravkov. Miestna aplikácia je často doplnená starostlivou hygienou postihnutej oblasti. V niektorých prípadoch môže byť potrebné dlhodobejšie liečenie alebo opakovaná terapia.

 

Každý, kto má podozrenie na kožnú mykózu, by mal vyhľadať radu od lekára alebo farmaceuta. Presná diagnóza a zodpovedajúca liečba je kľúčová pre rýchle a účinné zotavenie.

Mykóza na koži: Imazol ako účinná cesta k pomoci

Mykózy, často známe ako kvasinkové infekcie na koži, môžu byť nielen nepríjemné, ale aj ťažké vyliečiť. Pre rýchlu a efektívnu cestu na uzdravenie pomôže Imazol, liek navrhnutý špeciálne na potlačenie kvasinkových infekcií na koži.

Imazol: Kľúčový hráč v boji s kvasinkovými infekciami

Imazol obsahuje účinnú látku, ktorá pomáha potlačiť rast a šírenie kvasiniek na koži. Jeho antifungálne vlastnosti poskytujú účinnú obranu proti mykózam, pričom zároveň eliminuje nepríjemné príznaky, ako sú svrbenie, podráždenie a začervenanie kože. Bez ohľadu na to, či sa stretávate s plesňovými infekciami alebo inými formami mykóz, Imazol ponúka účinnú a spoľahlivú liečbu pre obnovenie zdravej pokožky.

Pri výskyte kožnej mykózy nôh je tiež potrebné ošetriť antimykotickým prostriedkom obuv a ponožky. Obľúbený je napr. Demycan alebo Top Gold.

Aby sme udržali pokožku nôh zdravú a bez plesní, je treba sa o nohy starať, udržiavať ich v suchu, bez potu, a zabrániť výskytu zatvrdnutej kože na pätách. Pomôžu nám v tom produkty z kategórie Starostlivosť o nohy.

Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu Lieky na kožné mykózy. Pozrite sa na produkty z kategórie Lieky na kožné mykózy zoradených od tých najpredávanejších.

Spýtajte sa lekárnika

Odborné rady a odpovede na vaše otázky, a to z pohodlia vášho domova.

Všetky otázky