Kožné mykózy - Canesten

Kožná mykóza je infekčné ochorenie kože spôsobené parazitickými hubami. Postihuje najčastejšie nohy a nechty, môže sa však objaviť aj na iných častiach tela. Pri nohách sa väčšinou objavuje v mieste vlhkého zaparenia - teda medzi prstami. Ďalšou častou lokalitou sú popraskané päty. Ak je stvrdnutá koža na pätách rozpraskaná až do krvi, väčšinou ide už o prejavy plesňovej infekcie. Prípravky na ko…

Kožná mykóza je infekčné ochorenie kože spôsobené parazitickými hubami. Postihuje najčastejšie nohy a nechty, môže sa však objaviť aj na iných častiach tela. Pri nohách sa väčšinou objavuje v mieste vlhkého zaparenia - teda medzi prstami. Ďalšou častou lokalitou sú popraskané päty. Ak je stvrdnutá koža na pätách rozpraskaná až do krvi, väčšinou ide už o prejavy plesňovej infekcie. Prípravky na kožnú mykózu obmedzujú pálenie a svrbenie, ale aj olupovanie a bolestivé zápaly kože, ktoré sa pri kožných plesniach často vyskytujú. Môžete si vybrať roztok, krém alebo sprej proti kožnej mykóze. Tieto prípravky sa väčšinou odporúča používať ešte týždeň po vymiznutí všetkých príznakov, aby sa mykóza hneď nevrátila.

Pri výskyte kožnej mykózy nôh je tiež potrebné ošetriť antimykotickým prostriedkom obuv a ponožky. Obľúbený je napr. Demycan alebo Top Gold.

Aby sme udržali pokožku nôh zdravú a bez plesní, je treba sa o nohy starať, udržiavať ich v suchu, bez potu, a zabrániť výskytu zatvrdnutej kože na pätách. Pomôžu nám v tom produkty z kategórie Starostlivosť o nohy.

Užívatelia najlepšie hodnotia značky Canespor, Canesten a Fungicidin. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Canesten krém 20 g.

Zobraziť celý popis

Pozrite sa na produkty z kategórie Kožné mykózy zoradené od najlepšie hodnotených. Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu Kožné mykózy. V kategórii Kožné mykózy nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.