Pracie kapsule a tablety - Detská

Čistota a sviežosť v jednej kapsule? Doslova! Nebaví vás domov ťahať ťažké krabice pracieho prášku, ktorý musíte odmerkou neustále loviť v hĺbke? Vyskúšajte praktické kapsule na pranie, ktoré sú rovnako účinné v boji s odstraňovaním škvŕn z vašej bielizne.

Čistota a sviežosť v jednej kapsule? Doslova! Nebaví vás domov ťahať ťažké krabice pracieho prášku, ktorý musíte odmerkou neustále loviť v hĺbke? Vyskúšajte praktické kapsule na pranie, ktoré sú rovnako účinné v boji s odstraňovaním škvŕn z vašej bielizne.

Prečo pracie kapsule?

Pracie kapsule či tablety obsahujú vyššiu koncentráciu pracieho prostriedku, teda zaručujú rovnakú účinnosť aj vôňu, ako pracie prášky alebo gély.

Kapsule sa skvele rozpúšťajú aj pri nízkych teplotách, teda nezanechávajú žiadne škvrny na oblečení. Naviac sa prací prostriedok dostane priamo k vláknam bielizne, čím sa jeho účinnosť zvyšuje. Ďalším plusovým bodom pre kapsule je šetrnosť k farbám oblečenia, ktoré tak po vypraní nevybledne.

Kapsule sa skladajú z troch, prípadne štyroch zložiek, ktoré čistia, efektívne odstraňujú škvrny, prevoňajú bielizeň a rozjasňujú farby vlákien. Celok kapsule tvorí jemný tenký obal, rozpustný aj pri nižších teplotách vody. Preto sa nemusíte báť, že by obal zostal neporušený.

Rovnako ako u pracích práškov či gélov - existuje variant na biele a farebné prádlo.

Výhody gélových pracích kapsúl:

  • Prací prostriedok už máte nadávkovaný (vyhnete sa tak prípadnému rozsypaniu, rozliatiu)
  • Jednoduché použitie
  • Výborná účinnosť, svieža vôňa
  • Malé, skladné

Správne použitie gélových kapsúl/tabliet

Aj keď sú kapsule vyrobené tak, aby sa rozpustili pri akejkoľvek teplote vody, je potrebné dodržiavať určité pravidlá pri ich používaní:

  • Kapsulu vždy umiestnite ako prvú do zadnej časti bubna v jeho spodnej časti
  • Až potom naskladajte oblečenie - tak dostane kapsula možnosť sa poriadne rozpustiť
  • Neprepchávajte práčku oblečením - kapsula potrebuje dostatok vody, aby sa rozpustila
  • Kapsulu nevkladajte na ani medzi oblečenie - nemusela by prísť do kontaktu s dostatočným množstvom vody a rozpustiť sa

Na bežne zašpinenú bielizeň vám postačí jedna kapsula, na viac zašpinené použite kapsule dve.

Ak sa vám kapsula nerozpustí, môže to byť zapríčinené tvrdosťou vody alebo ste práčku príliš naplnili.

Ak ste zástancami skôr eko drogérie, potom siahnite po značkách Ecover alebo FeelEco, ktoré ponúkajú ekologické pracie prášky aj gély.

Skladovanie kapsúl

Kapsule vždy uchovávajte v suchom a chladnejšom prostredí najlepšie v originálnom boxe. Pozor na vlhké prostredie, kapsule by sa mohli lepiť k sebe, prípadne aj pretrhnúť. Pri používaní kapsúl majte vždy suché ruky.

Kapsule tiež nenechávajte v dosahu detí či domácich maznáčikov. Farebné mäkké vankúšiky lákajú k hre. Gél by pre deti i zvieratká mohol byť nebezpečný, keby ho prehltli.

Najlepšie hodnoteným výrobkom je Chicco Sensitive Kapsuly pracie gélové 16 ks. Zákazníci si najviac obľúbili rady Lenor a Chicco.

Zobraziť celý popis

2 produkty

Produkty

Kategóriu Pracie kapsule a tablety sme pre vás zoradili podľa hodnotení zákazníkov od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Pracie kapsule a tablety zoradené od najlacnejších. V kategórii Pracie kapsule a tablety nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.