Mydlo je základný kozmetický výrobok, ktorý sa používa na čistenie a dezinfekciu pokožky. Neexistuje domácnosť, v ktorej by chýbalo. Existuje mnoho rôznych druhov mydiel, ktoré sa líšia svojím zložením, vlastnosťami a účinkami. Na Pilulce si môžete …
Mydlo je základný kozmetický výrobok, ktorý sa používa na čistenie a dezinfekciu pokožky. Neexistuje domácnosť, v ktorej by chýbalo. Existuje mnoho rôznych druhov mydiel, ktoré sa líšia svojím zložením, vlastnosťami a účinkami. Na Pilulce si môžete vybrať zo širokej ponuky tuhých, tekutých, prírodných alebo Bio mydiel.
Syntetické mydlá - Tieto mydlá sú vyrobené z chemických látok, ako je laurylsulfát sodný, a neobsahujú prírodné zložky. Často sú lacnejšie ako prírodné mydlá a môžu mať iné vlastnosti, napríklad dôkladne odstraňujú nečistoty.
Prírodné mydlá - sú vyrobené z prírodných zložiek, ako sú rastlinné oleje a bylinky. Často sú drahšie ako syntetické mydlá, ale považujú sa za šetrnejšie k pokožke a životnému prostrediu.
Antiseptické mydlá- tieto mydlá sú určené na dezinfekciu pokožky a ničenie baktérií, vírusov a iných mikroorganizmov. Často sa používajú v nemocniciach, laboratóriách a iných zdravotníckych zariadeniach.
Exfoliačné mydlá - obsahujú exfoliačné zložky (mleté orechové škrupiny alebo cukor), ktoré pomáhajú odstraňovať odumreté kožné bunky a zlepšujú vzhľad a štruktúru pokožky.
Vôňové mydlá - sú parfumované rôznymi vôňami. Môžu však obsahovať chemické látky, ktoré môžu podráždiť citlivú pokožku.
Mydlá na citlivú pokožku - sú navrhnuté tak, aby minimalizovali podráždenie a alergické reakcie citlivej pokožky. Zvyčajne neobsahujú parfumy, farbivá a iné chemické zložky, ktoré môžu spôsobiť podráždenie.
Obidva typy mydiel majú svoje výhody a nevýhody:
Tekuté mydlo sa považuje za hygienickejšie a je vhodné na používanie väčšou skupinou ľudí.
Suché mydlo je na druhej strane ekologickejšie z hľadiska balenia, má dlhšiu životnosť a je odolnejšie.
Ideálny čas umývania rúk by mal byť 40 - 60 sekúnd. A ako presne postupovať pri umývaní rúk?
Na domácej výrobe voňavého bylinkového mydla nie je nič zložité. Budete potrebovať mydlovú hmotu, ktorú môžete obohatiť napríklad bambuckým maslom, formulou, bylinkami a aromatickým olejom. Mydlovú hmotu nastrúhajte do hrnca, pridajte destilovanú vodu (350 ml vody na 150 g mydla) a pomaly zahrievajte (ale nevarte). Miešajte, kým sa mydlo nerozpustí. Potom do zmesi pridajte vybrané bylinky alebo sušené kvety. Keď zmes mierne vychladne, pridajte niekoľko kvapiek vybraného vonného oleja. Nakoniec nalejte mydlovú zmes do pripravených foriem (silikónových alebo plastových). Nechajte stuhnúť.
Zákazníci si najviac obľúbili rady Erboristica, Dove a Palmolive. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Frosch EKO Tekuté mydlo Granátové jablko - náhradná náplň 500 ml.