Ardez Pharma Lomikam 90 tabliet

Výživový doplnok s obsahom citrátov (horečnatý + draselný) a extraktu byliny …

Zobraziť viac

Výživový doplnok s obsahom citrátov (horečnatý + draselný) a extraktu byliny Phyllanthus niruri. Bez glutenu, bez cukru, bez laktózy.

Tento produkt nie je momentálne dostupný.
  • Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

    Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

  • Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

    Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

  • Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

    Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

Obličky sa významne podieľajú na udržiavaní acidobázickej rovnováhy tým, že vylučujú kyslé alebo zásadité látky z organizmu a ovplyvňujú tak pH moču. Ak je pH moču nízke, môže dochádzať k vzniku močových kameňov, čo sú konkrementy štaveľanu (oxalátu) vápenatého, fosforečnanu vápenatého, alebo kyseliny močovej. U zdravého človeka je pH moču ovplyvnené najviac zložením stravy.

Citráty (alebo tzv. citrany) sú soli kyseliny citrónovej. V tele sú premieňané na alkalické látky vylučované močom, čím prispievajú k zvýšeniu pH moču. Citráty majú schopnosť viazať vápnik a znižovať jeho koncentráciu v moči.

Phyllanthus niruri, tiež nazývaná ako Chanca Piedra, je jednoročná bylina dosahujúca výšku 30–40 cm. Rastie voľne v dažďových pralesoch Amazónie a v tropických oblastiach celého sveta. Užívanie Phyllanthus niruri prispieva k udržiavaniu normálnej funkcie močovej sústavy, funkcie močového mechúra a toku moču. Extrakt Phyllanthus niruri v tomto výživovom doplnku zodpovedá vyše 2,5 g sušenej byliny.

Odporúčané dávkovanie

1 tableta denne nalačno.

Upozornenie

Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Uchovávať mimo dosahu detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neužívať v prípade precitlivenosti na niektorú zložku. Farbivá žlť SY a červeň allura môžu nepriaznivo ovplyvňovať činnosť a pozornosť detí.

Skúste tiež ďalšie výrobky značky Ardez Pharma, ktoré sú v kategóriách Výživové doplnky, Močové a pohlavné orgány a Močové cesty. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Močové cesty.

Ohodnoťte tento produkt ako prvý.

Upozornenie:
Upozornenie: Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Výrobok neslúži ako náhrada pestrej stravy.
EAN8594062601104
ZnačkaArdez Pharma
Cesta podaniaPerorálne - prehĺta sa
Forma  Tableta
PrePre dospelých
Vlastnosti  Bez cukru  Bezgluténový výrobok  Bez laktózy
Veľkosť balenia90 tabliet
Režim výdaja  Doplnok stravy
Originálny názovLOMIKAM tablety 1x90 ks