Generica Pro-Osteo plus 30 vrecúšok

Výživový doplnok s obsahom vápnika, vitamínu D3 a vitamínu K2 vo forme …

Zobraziť viac

Výživový doplnok s obsahom vápnika, vitamínu D3 a vitamínu K2 vo forme rozpustného granulátu, so sladidlami alebo tabliet.

Tento produkt nie je momentálne dostupný.
  • Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

    Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

  • Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

    Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

  • Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

    Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

5
Zákazník odporúča

100% zákazníkov odporúča

Hodnotilo 3 zákazníkov
Napísať hodnotenie
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Komfort pri užívaní
60%
Účinnosť
80%
Výhodné balenie
80%

Rast a mineralizácia (ukladanie minerálnych látok do kostí) kostí sú u ľudí najintenzívnejšie v období detstva a dospievania. Maximálne množstvo kostnej hmoty sa dosiahne okolo tridsiateho roku, potom už množstvo kostnej hmoty klesá. U žien úbytok kostnej hmoty urýchľujú hormonálne zmeny, ku ktorým dochádza pred menopauzou a počas nej. Z toho dôvodu je v každom veku veľmi dôležitá správna výživa s dostatkom bielkovín, minerálnych látok a vitamínov, najmä vápnika, vitamínu D a vitamínu K, každodenný pohyb, vyhýbanie sa fajčeniu a pitiu sladkých sýtených nápojov a alkoholu, čo výrazne škodí kostnej hmote.

Európsky úrad pre bezpečnosť potravín (European Food Safety Authority, EFSA) potvrdil, že vápnik, vitamín D a vitamín K sú potrebné na udržanie zdravých kostí.

Vápnik je najviac zastúpenou minerálnou látkou v ľudskom organizme. Z toho až 99% je viazaných v kostiach a zuboch.

Prípravok Pro-Osteo plus Generica granulát obsahuje vápnik vo forme lakto/glukonátu, ktorý je vo vode výborne rozpustný s výbornou biologickou dostupnosťou, má neutrálnu chuť a rozpúšťa sa bez zvyšku sedimentu.

Vitamín D prispieva k správnemu vstrebávaniu a využitiu vápnika a fosforu v organizme.

Vitamín K je v skutočnosti skupinou vitamínov rozpustných v tukoch. Najdôležitejšími sú vitamíny K1 a K2. Vitamín K1 (fylochinón) je v zelenej listovej zelenine, ale zle sa vstrebáva, má krátku biologickú dostupnosť a prevažne zostáva v pečeni.

Vitamín K2 (menachinón) vytvárajú v zdravom črevnom prostredí baktérie, ale väčšina odchádza stolicou. Z potravín je najbohatším zdrojom vitamínu K2 tradičné japonské jedlo natto vyrobené z fermentovaných varených sójových bôbov. Vitamín K2 je málo prítomný v jedle typickom pre západnú spoločnosť. Prípravok Pro-Osteo plus Generica obsahuje prirodzenú formu vitamínu K2, tzv. izomér MK-7, ktorý sa získava patentovaným biofermentačným procesom. Táto forma má lepšiu biologickú dostupnosť a v krvnom sére ostáva dlhšie v porovnaní s inými formami vitamínu K. Pre dosiahnutie maximálneho účinku v tele je MK-7 optimálnym zdrojom vitamínu K2.

Vitamín K2 zabezpečuje, aby sa vápník dostal do kostí a zubov. Ďalej prispieva k mineralizácii kostí, preto je potrebný na tvorbu a udržanie normálnej štruktúry kostí. Syntéza kostných proteínov, z ktorých je najhojnejšie zastúpený osteokalcín, je závislá na vitamíne K. Osteokalcín má dôležitú úlohu v kontrole mineralizácie tkaniva a prestavby kostí.

Odporúčané dávkovanie

Denne 1 vrecúško. Obsah vrecúška vysypať do 200 ml pitnej vody a zamiešať.

Balenie

30 vrecúšok

Zloženie

účinná látka

obsah v 1 vrecúšku/tablete

% RVH*

Vápnik

600,0 mg

75 %

Vitamín D3

10,0 μg (400 I.U.)

200 %

Vitamín K2 (MK-7)

90,0 μg

120 %

*RVH = referenčná výživová hodnota

Vrecúška: objemové činidlo: izomalt; regulátor kyslosti: kyselina citrónová; mliečnan vápenatý, uhličitan vápenatý, glukonát vápenatý, menachinón-7, pomarančová aróma, sladidlá: sukralóza, glykozidy steviolu, sacharinát sodný; cholekalciferol

Upozornenie

Poraďte sa so svojím lekárom pred použitím, ak užívate lieky na riedenie krvi.

Vyskúšajte tiež ďalšie výrobky značky Generica, ktoré sú v kategóriách Výživové doplnky, Zdravý pohyb a šport a Kĺbová výživa. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Kĺbová výživa.

Upozornenie:
Upozornenie: Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Výrobok neslúži ako náhrada pestrej stravy.
EAN8588003769442
ZnačkaGenerica
Veľkosť balenia30 vrecúšok
Forma  Prášok na výrobu nápoja
Režim výdaja  Doplnok stravy
Na čo je doplnok  Na kĺby a šľachy
Originálny názovGENERICA Pro-Osteo plus vrecúška 1x30 ks