Opaľovacie krémy do solária (1 produktov)

Solárium vysiela umelé UV lúče a tie môžu škodiť úplne rovnako ako slnko. Ochrana pred nepriaznivými vplyvmi je u oboch druhov žiarenia rozdielna, a preto nestačí sa do solária len namazať zvyškom opaľovacieho krému, ktorý ste vlani mali so sebou k …

Zobraziť viac

Solárium vysiela umelé UV lúče a tie môžu škodiť úplne rovnako ako slnko. Ochrana pred nepriaznivými vplyvmi je u oboch druhov žiarenia rozdielna, a preto nestačí sa do solária len namazať zvyškom opaľovacieho krému, ktorý ste vlani mali so sebou k moru.

Do solária pred dovolenkou pri mori?

Že niekoľko dávok žiarenia v soláriu pred odchodom na dovolenku pomôže ochrániť pokožku pred spálením, je celkom rozšírený mýtus. Bohužiaľ, dôkladnému mazaniu kvalitným opaľovacím krémom sa ani tak nevyhnete. Tento mýtus pravdepodobne vychádza z poznatku, že si koža pri určitej absorpcii UVB lúčov vytvára prirodzený ochranný mechanizmus tým, že o niečo zosilní rohovú vrstvu pokožky. Zrovna UVB žiarenie je ale v lampách v soláriách znížené.

Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

Veľmi zjednodušene povedané je UVA žiarenie, ktoré spôsobuje rýchlu pigmentáciu. UVB je žiarenie, ktoré preniká do hlbších vrstiev pokožky a spôsobuje dlhodobé zhnednutie pokožky, ale pri nesprávnom slnení tiež popáleniny alebo aj závažné choroby.

Ako správne na opaľovanie v soláriu?

  • V žiadnom prípade nie je vhodné sa slniť viackrát ako 50x ročne. Pozor, do tohto čísla je započítané ako slnenie v prírode (na pláži, na horách, pri práci na záhrade), tak návšteva solária
  • Mesačne nie je vhodné sa slniť viac ako 10x. Opäť nehrá rolu, či pod umelým alebo prírodným slnkom
  • Medzi dvoma návštevami solária by mal byť rozostup aspoň dva dni.

Ako vybrať opaľovací krém do solária?

  • Nikdy sa nemažte bežným opaľovacím krémom, ktorý ste zakúpili na dovolenku k moru. Prísady v ňom obsiahnuté nie sú určené na opaľovanie nadmernými dávkami UV žiarenia a v kombinácii s nimi môžu spôsobiť podráždenie kože (najmä svrbenie a pľuzgiere)
  • Vždy používajte špeciálne ochranné UV okuliare, aby boli vaše oči v bezpečí
  • Nikdy sa do solária nemaľujte a nepoužívajte ani parfém. Kombinácia UV žiarenia a kozmetiky by totiž mohla na vašej koži vyvolať alergickú reakciu alebo pigmentové škvrny.

Aké kozmetické prípravky môžete pri návšteve solária použiť?

Ak už nejaký prípravok pri návšteve solária chcete využiť, vyberte si prírodný prípravok bez farbív, parabénov, konzervantov a parfumácie, napríklad mrkvové maslo. Vhodné sú produkty, ktoré pokožku premastia (takže čiastočne pomôžu proti vysušeniu a starnutiu) a prirodzene podporia zlatistú farbu pokožky. Odporúčame kvetinovú opaľovaciu vodu v spreji alebo mrkvový olej, ktorý je tiež vo forme spreja.

Pre koho by opaľovanie v soláriu malo byť tabu?

  • Solárium by nemali navštevovať osoby mladšie ako 18 rokov, pretože ich pokožka a jej ochranné mechanizmy sa stále vyvíjajú
  • Nie je vhodné ani pre osoby s veľmi citlivou pokožkou, najmä fototypy 1 a 2
  • Pokiaľ máte pigmentové škvrny a/alebo veľa pieh, návštevu si tiež radšej odpustite
  • Mali ste v detstve od slnka častokrát ťažko spálenú kožu? Opaľovanie v soláriu pre vás predstavuje nebezpečenstvo
  • Ak užívate lieky (najmä antibiotiká), návštevu si odpustite. UV žiarenie totiž môže meniť chemickú štruktúru liekov, a tým vyvolať alergickú reakciu alebo podráždenie pokožky
  • Tehotné ženy by tiež radšej mali vyhľadať iný druh zábavy. Nielenže je vplyvom hormónov ich pokožka citlivejšia a teda náchylnejšia k tvorbe pigmentových škvŕn a alergických reakcií, ale podľa niektorých zdrojov dochádza kvôli pôsobeniu UV žiarenia k rozkladu kyseliny listovej, ktorá je práve v tomto období enormne dôležitá pre správny vývoj plodu
  • Solárium je tiež zakázané pre osoby, ktoré za sebou majú transplantáciu orgánu
  • A umelé slnenie samozrejme nie je pre tých, ktorí majú v rodine rakovinu kože, mali toto ochorenie v minulosti alebo práve prechádzajú liečbou.

Môže mať solárium pozitívny účinok?

Predovšetkým v zimných mesiacoch býva niekedy opaľovanie v soláriu odporúčané ako zdroj vitamínu D, ktorý v lete naše telo získava zo slnka. Ten je však možné získať bezpečnejšou metódou - pomocou prípravkov z lekárne (napr. tekutý vitamín D) alebo konzumáciou potravín na tento vitamín bohatých, napríklad morských rýb.

Je solárium liekom na depresiu?

Traduje sa, že trocha slnka človeku zdvihne náladu. Áno, ak sa nachádzate v stave zlej nálady, tzv. blues, pobyt v prírode na slnku a čerstvom vzduchu vám urobí dobre na duši. A v zimnom pochmúrnom počasí teoreticky môže čiastočne pomôcť aj návšteva solária. V žiadnom prípade však ani prírodné ani umelé slnečné žiarenie nepomáha pri stavoch depresie. To je vážne ochorenie, ku ktorého liečbe je potrebná konzultácia s odborným lekárom.

Zákazníci si najviac obľúbili značky Vivaco. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Vivaco SUN Solárne mlieko aktivačné s arganovým olejom 300 ml.

Opaľovacie krémy do solária - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Opaľovacie krémy do solária ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Opaľovacie krémy do solária na 100 %
Recenzia produktu: Vivaco SUN Solárne mlieko aktivačné s arganovým olejom 300 ml
5 / 10x
Velmi dobrý produkt, dobrá koupě.

Pozrite sa na produkty z kategórie Opaľovacie krémy do solária zoradené od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Opaľovacie krémy do solária zoradené od najlacnejších. V kategórii Opaľovacie krémy do solária nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.