Boiron Bryonia CH9 granule 4 g

Homeopatický liek vhodný na liečenie bronchitíd, bolestí kĺbov, …

 Zobraziť viac

Homeopatický liek vhodný na liečenie bronchitíd, bolestí kĺbov, meningitíd a chrípkových stavov. Pred užitím lieku sa poraďte so svojim homeopatom alebo lekárom.

Môžete mať v pondelok 2. 10.  viac info
5ks skladom
V Pilulka Boxe už v pondelok 2. 10. od 12:00
Pilulka Expresom už v pondelok 2. 10. od 09:00
3,79 €2,66 €
Cena za 10 g: 6,65 €
 • Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku
 • Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov
 • Cez 40 000 produktov v ponuke skladom Cez 40 000 produktov v ponuke skladom
Extrémny výpredaj Extrémny výpredaj
Nakupujte spoločne
Ušetríte 1,13 €
Boiron Bryonia CH9 granule 4 g
+ Boiron Sédatif PC 60 tabliet
12,59 €11,46 €
Boiron Bryonia CH9 granule 4 g
Hodnotenie produktu 5
plusBoiron Arnica Montana CH9 granule 4 g
Hodnotenie produktu 5
Ušetríte 1,13 €
Boiron Bryonia CH9 granule 4 g
+ Boiron Arnica Montana CH9 granule 4 g
7,77 €6,64 €
5
Zákazník odporúča

100% zákazníkov odporúča

Hodnotilo 1 zákazníkov
Napísať hodnotenie
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Účinnosť
0%
Má výhodné balenie
0%
Komfort pri užívaní
0%

Sliznice:

 • Rinitídy so suchou sliznicou a veľkým smädom.
 • Tracheitídy alebo bronchitídy v období dozrievania zeleniny a ovocia, kedy sa u chorého objavuje suchý a bolestivý kašeľ zhoršený najmenším pohybom alebo pri vstupe do teplej miestnosti, spojený s retrosternálnymi alebo torakálnymi bolesťami zlepšenými zvieraním hrudníka rukami.
 • Obstipácia s objemnou tvrdou suchou stolicou akoby „spálenou“.

Serózy:

 • Pleuritídy, serofibrinózne pleuritídy v iniciálnom štádiu
 • Perikarditídy.
 • Bolesti kĺbov všetkých lokalizácii, pokiaľ sa zhoršujú pohybom a zlepšujú odpočinkom.
 • Hydrartrózy, akútne reumatické artritídy s progresívnym nástupom vykazujúce modality lieku.
 • Peritoneálne podráždenie vyvolané napr. cholecystitídou, zápalom vaječníka alebo ovariálnou cystou (ako adjuvans ku klasickej terapii, okrem chirurgických indikácií).
 • Príušnicové meningitídy, lymfocytárne meningitídy, chrípkové stavy s cerebromeningeálnym dráždením.

Ostatné:

 • Adynamické febrilné syndrómy: Chrípky, chrípkové stavy.Infekčné choroby akejkoľvek etiológie.
 • Ostatné indikácie: s ťažkými prsiami, bolestivými pri najmenšom pohybe.
 • Charakteristické znaky - pocity: Pocit akútnych, pichavých, vystreľujúcich bolestí, lokalizovaných v pevných bodoch; pocit intenzívneho smädu s túžbou vypiť veľké množstvo studenej vody; suchosť slizníc (ústa, nos); bolesti pravého hypochondria s nauzeou.
 • Modality: Zhoršenie pohybom alebo najmenším dotykom; teplom (okrem lokálnych bolestí); večer okolo 21. hodiny. Zlepšenie odpočinkom; silným tlakom alebo v ľahu na bolestivej strane; potením; chladom (okrem lokálnych bolestí).
 • Sprievodné znaky: Potenie, ktoré uľavuje.

Spôsob použitia:

 • Sliznice: Rinitídy so suchou sliznicou a veľkým smädom. Tracheitídy alebo bronchitídy v období dozrievania zeleniny a ovocia, kedy sa u chorého objavuje suchý a bolestivý kašeľ zhoršený najmenším pohybom alebo pri vstupe do teplej miestnosti, spojený s retrosternálnymi alebo torakálnymi bolesťami zlepšenými zvieraním hrudníka rukami. (Pri tomto suchom kašli sprevádzanom suchou rinitídou, môže byť liek Bryonia striedaný s liekom Sticta pulmonaria 5 CH ). Obstipácia s objemnou tvrdou suchou stolicou akoby „spálenou“.
 • Serózy: Pleuritídy, serofibrinózne pleuritídy v iniciálnom štádiu, pri týchto afekciách je Bryonia doplnená liekom Sulfur iodatum 5 - 9 CH, 5 granúl denne. Perikarditídy. Bolesti kĺbov všetkých lokalizácii, pokiaľ sa zhoršujú pohybom a zlepšujú odpočinkom. Hydrartrózy, akútne reumatické artritídy s progresívnym nástupom vykazujúce modality lieku. Pri týchto indikáciach je vhodné striedať liek Bryonia s liekom Apis mellifica. Tento liek má odlišné lokálne modality, ale jeho tropizmus a patofyziologický účinok na serózy, ktorý je identický s liekom Bryonia spôsobuje, že sa tieto rozdiely stierajú. Apis teda vytvára výdatný doplnok a terapeutický protizápalový účinok oboch týchto liekov býva často obdivuhodný. Peritoneálne podráždenie vyvolané napr. cholecystitídou, zápalom vaječníka alebo ovariálnou cystou (ako adjuvans ku klasickej terapii, okrem chirurgických indikácií). Príušnicové meningitídy, lymfocytárne meningitídy, chrípkové stavy s cerebromeningeálnym dráždením.
 • Adynamické febrilné syndrómy: Všetky febrilné syndrómy spája: veľký smäd, vyhľadávanie absolútnej nehybnosti, schvátenosť s potením, ktoré uľavuje - podliehajú lieku Bryonia. Chrípky, chrípkové stavy.Infekčné choroby akejkoľvek etiológie. Samozrejme je nutné stanoviť kompletnú nozologickú diagnózu, aby sa v prípade závažných infekcií zvolila prípadná liečba antibiotikami: týfus, mikrobiálne meningitídy.
 • Ostatné indikácie: Mastitídy s ťažkými prsiami, bolestivými pri najmenšom pohybe. V závislosti na podobnosti reakcie chorého a patogenéze lieku sa predpisuje liek Bryonia v riedení 5 - 30 CH, 2 - 4x denne podľa akútnosti stavu. Interval medzi jednotlivými dávkami sa predlžuje v závislosti na zlepšení.
 • Okrem uvedených riedení sa môžu použiť aj iné riedenia, no v takomto prípade je použitie veľmi individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára.

Vyskúšajte tiež ostatné výrobky značky Boiron, ktoré sú v kategóriách Monokomponentné homeopatiká, Výpredaj a Lieky. Výrobok je v súčasnosti v zľave 30 %. Boiron Bryonia CH9 granule 4 g je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 62949. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Monokomponentné homeopatiká.

Upozornenie:
Upozornenie: Voľnopredajný liek. Prečítajte si pozorne celú písomnú informáciu skôr, ako začnete tento liek užívať.
EAN3352710138106
ZnačkaBoiron
ŠÚKL kód62949
ATCV03A
Forma  Granule
Režim výdaja  Homeopatiká
Trápi ma  Zaživacie ťažkosti
Veľkosť balenia4 g
Originálny názovBRYONIA GRA HOM CH9 1x4 g
Na stiahnutiePríbalová informácia