Vitamíny a minerály pre športovcov - BiotechUSA (25 produktov)

Doplnky stravy pre športovcov

Ak začínate s pravidelným cvičením alebo chcete podporiť svoje telo, aby dosahovalo lepšie výsledky a rýchlejšie sa zotavilo, pridaním vitamínov a minerálov zabezpečíte ich dostatok a výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

 

Aké sú najdôležitejšie minerály a vitamíny pre športovcov a iných nadšencov pravidelného cvičenia?

Anabolizéry a stimulanty

Aminokyseliny

Spaľovače tukov

Kĺbová výživa

Organizmus vystavený vysokej fyzickej aktivite a pravidelným tréningom vyžaduje špeciálnu výživu s vyšším podielom vitamínov a minerálov pre zvýšenie výkonnosti a rýchlu regeneráciu svalov. V ponuke nájdete multivitamínové doplnky stravy, kapsule s prírodnými extraktmi peruánskej byliny Maca Quinua pre zvýšenie výkonnosti a vytrvalosti a ďalšie prípravky pre správny rast svalov a zdravý vývoj kĺbov.

Vitamíny a minerály pre športovcov (mikroživiny) zohrávajú dôležitú úlohu pri:

  • výrobe energie,
  • syntéze hemoglobínu,
  • udržiavaní zdravia kostí,
  • primeranej imunitnej funkcii
  • ochrane telesných tkanív pred oxidačným poškodením.

Tiež sú potrebné pri budovaní a regenerácií svalového tkaniva po cvičení.Tréning zaťažuje viacero metabolických ciest v organizme, pre ktoré sú vitamíny a minerály potrebné. Svaly taktiež pri cvičení majú vyššiu spotrebu mikroživín. Vyšší príjem je tiež potrebný na pokrytie vyššieho spotrebovania týchto látok organizmom a na potrebnú regeneráciu a udržanie svalovej hmoty. 

Vitamíny skupiny B majú dve hlavné funkcie súvisiace s cvičením. Tiamín, riboflavín, vitamín B6, niacín, kyselina pantoténová a biotín sa podieľajú na tvorbe energie počas cvičenia, zatiaľ čo kyselina listová a vitamín B12 sú potrebné na tvorbu červených krviniek, na syntézu bielkovín a na opravu a údržbu tkaniva.

Antioxidanty- ako napríklad vitamíny A, E a C, beta karotén a selén, hrajú dôležitú úlohu pri ochrane bunkových membrán pred oxidačným poškodením. Keďže cvičenie môže zvýšiť spotrebu kyslíka 10 až 15 násobne, predpokladá sa, že pravidelné cvičenie vytvára na svaly a iné bunky neustály oxidačný stres.

Minerály, ktorých deficitom obvykle trpia športovci, najmä ženy, sú hlavne vápnik, železozinok. Nízky príjem týchto minerálov možno zvyčajne pripísať obmedzeniu prísunu energie alebo obmedzeniu príjmu živočíšnych produktov v strave. Dostatočný prísun vápnika je obzvlášť dôležitý pri stavbe a oprave kostného tkaniva a pre udržanie jeho dostatočnej hladiny v krvi. Nedostatočné množstvo vápnika zvyšuje riziko nízkej hustoty kostí a minerálov a zvyšuje riziko vzniku stresových zlomenín.

Vitamín D je tiež potrebný na absorpciu vápnika, reguláciu hladiny vápnika v sére a podporu zdravia kostí.

Horčík (magnézium) je podstatný pre tvorbu energie a metabolické procesy. Jeho nedostatok spôsobuje problémy s koncentráciou, búšenie srdca, nervozitu, únavu, poruchy spánku a svalové kŕče či riedke kosti.

Železo hrá dôležitú úlohu pri cvičení, pretože je potrebné na tvorbu hemoglobínu a myoglobínu, ktoré viažu kyslík v tele, a na enzýmy podieľajúce sa na výrobe energie. Deplécia železa (nízke zásoby železa) je jedným z najčastejších nedostatkov výživy pozorovaných u športovcov, najmä u žien. Železo ovplyvňuje transport kyslíka a aeróbny metabolizmus ako súčasť hemoglobínu, myoglobínu a oxidačných enzýmov. Imunitná funkcia závisí od enzýmov obsahujúcich železo.

Chróm hrá dôležitú úlohu pri fungovaní inzulínu. Chróm taktiež zvyšuje rýchlosť syntézy glykogénu po cvičení, ak je prijímaný s dostatkom sacharidov-

Zinok je nevyhnutný pre syntézu proteínov, podporuje hojenie a imunitné funkcie a je prítomný v antioxidačných enzýmoch a enzýmoch podieľajúcich sa na energetickom metabolizme.

Vitamíny a minerály je možné užívať buď samostatne, alebo si vybrať doplnok stravy, ktorý obsahuje všetky potrebné mikroživiny pre podporu vášho zdravia a lepších výkonov. Multivitamínové prípravky obsahujú kombinácie mikroživín podporujúce regeneráciu, imunitu, trávenie a celkové zdravie.

Kĺby sú u športovcov namáhanejšie ako u kohokoľvek iného. Preto je vhodné pre zachovanie ich zdravia a funkčnosti dopriať im špeciálne doplnky na kĺbovú výživu. Omega-3 má viaceré pozitívne účinky nielen pre nadšencov športu. Medzi omega-3 patrí kyselina alfa-linolenová, eikozapentaénová (EPA) a dokozahexaénová (DHA). Má pozitívny vplyv na regeneráciu, protizápalové účinky a napomáha k rýchlejšiemu spaľovaniu tukov. 

Užívatelia hodnotia najlepšie značky GymBeam, BiotechUSA a Kompava. V prípade, že ste si nevybrali v tejto kategórii žiadny tovar, pozrite sa aj na kategórie Multivitamíny. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Pilulka Selection Beauty Kolagén Plus s HA 90 tabliet.

Product image

BiotechUSA Q10 Coenzym 60 kapsúl

Môžete mať už dnes12,13 €

BiotechUSA Ashwagandha 60 kapsúl

Môžete mať v piatok 22. 12.9,10 €
Banner
Product image

BiotechUSA L-Carnitine 60 tabliet

Môžete mať v piatok 22. 12.19,90 €
Product image

BiotechUSA (CLA) 120 kapsúl

Môžete mať v piatok 22. 12.12,90 €
Product image

BiotechUSA Ca D3 K2 90 kapsúl

Môžete mať v piatok 22. 12.7,40 €

BiotechUSA Milk Thistle 60 kapsúl

Môžete mať v piatok 22. 12.6,30 €
Product image

BiotechUSA L-Carnitine 1000 mg 30 tabliet

Môžete mať v piatok 22. 12.12,90 €

BiotechUSA Sleep 60 kapsúl

Môžete mať v piatok 22. 12.13,90 €
Product image

BiotechUSA Vitamín C Ovocný mix 120 tabliet

Môžete mať v piatok 22. 12.7,90 €
Product image

BiotechUSA Vitamin D3 - citrón 150 g

Môžete mať v piatok 22. 12.6,40 €
Product image

BiotechUSA Hyaluronic & Collagen 30 kapsúl

Môžete mať v piatok 22. 12.9,60 €
Product image

BiotechUSA Vitamin E 100 kapsúl 100 ks

Môžete mať v piatok 22. 12.9,10 €
Product image

BiotechUSA TST+GH Pomaranč 300 g

Môžete mať v piatok 22. 12.23,90 €
Product image

BiotechUSA H2O Q10 60 kapsúl

Môžete mať v piatok 22. 12.13,90 €
Product image

BiotechUSA L-Tryptophan 60 kapsúl

Môžete mať v piatok 22. 12.11,90 €
Vitamíny a minerály pre športovcov - BiotechUSA - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Vitamíny a minerály pre športovcov - BiotechUSA ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Vitamíny a minerály pre športovcov - BiotechUSA na 98 %
Recenzia produktu: GymBeam BIO Baobab prášok 200 g
5 / 1x
Dodané bez akéhokoľvek slovenského, prípadne českého prekladu
Recenzia produktu: GymBeam Codfish liver oil unflavored 90 kapsúl
5 / 2x
Bez obvyklé pachuti
Recenzia produktu: GymBeam ZMB6 bez príchute 120 kapsúl
5 / 1x
V pohode
Recenzia produktu: Penco Gelacys 120 kapsúl
5 / 4x
Bolela mě pravá kyčel. Asi ze sportu. Byl jsem na magneto terapii, měl jsem od doktorů dvoje prášky na záněty. Pak jsem si naordinoval tuto želatinu a bolest opravdu mizí. Jsem před koncem balení a jsem skoro bez bolesti. Díky.
Recenzia produktu: Prom-In Vita Solution Professional 60 tabliet 60 ks
5 / 4x
Top top top :)
Recenzia produktu: Prom-In Joint Care Drink dóza bez príchute 280 g
5 / 3x
JE \ud83d\udc4d\ud83d\udc4d\ud83d\udc4d
Recenzia produktu: GymBeam ProbioTen 60 kapsúl
5 / 1x
Probiotiká sú priemerné. Pre bežné užívanie. Pomer cena kvalita ok, no pre komplikovanejšie zažívanie budú nepostačujúce.
Recenzia produktu: GymBeam Vitamin D3 2000 IU, bez príchute 120 mäkkých kapsúl
5 / 3x
super truper
Recenzia produktu: GymBeam Nattokináza enzým 90 kapsúl
5 / 2x
tovar som dostala načas, som spokojná
Recenzia produktu: GymBeam Žraločia chrupavka, bez príchute 100 kapsúl
5 / 11x
super produkt, pomohol mi

Produkty z kategórie Vitamíny a minerály pre športovcov sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Vitamíny a minerály pre športovcov zoradené od tých najlacnejších. Kategóriu Vitamíny a minerály pre športovcov sme pre vás tiež poskladali od najkvalitnejších.