Kreatín - najlacnejšie produkty (3 produktov)

Kreatín je prirodzene sa vyskytujúca látka odvodená od aminokyselín glycín, arginín a metionín. Väčšina kreatínu je uložená v kostrovom svale. Denná potreba kreatínu u bežného človeka je približne 2 až 3 g; polovica sa získa z potravy, predovšetkým z mäsa a rýb, zatiaľ čo zvyšok sa syntetizuje. Užívanie kreatínu sa stalo veľmi obľúbeným nielen medzi elitnými športovcami, ale aj medzi bežnými športovcami. 

Zobraziť viac

Kreatín je prirodzene sa vyskytujúca látka odvodená od aminokyselín glycín, arginín a metionín. Väčšina kreatínu je uložená v kostrovom svale. Denná potreba kreatínu u bežného človeka je približne 2 až 3 g; polovica sa získa z potravy, predovšetkým z mäsa a rýb, zatiaľ čo zvyšok sa syntetizuje. Užívanie kreatínu sa stalo veľmi obľúbeným nielen medzi elitnými športovcami, ale aj medzi bežnými športovcami. 

Kedy je vhodné užívať kreatín a aké sú jeho výhody?

 • Výrazne zlepšuje predovšetkým krátkodobú fyzickú silu
 • Zlepšuje regeneráciu svalstva
 • Odďaľuje svalovú únavu
 • Zlepšuje funkciu mozgu

Dostatok kreatínu napomáha udržiavať optimálnu koncentráciu ATP (adenozíntrifosfátu-zdroj okamžitej energie pre bunky). Doplnkové užívanie kreatínu je vhodné najmä pre športy, pri ktorých sa jedná o krátkodobú záťaž, ako je box, kulturistika, šprint či hokej. Spolu s kreatínom sa do svalov dostáva voda, vďaka čomu dochádza k hydratácií buniek, takže svaly pôsobia plnším a mohutnejším dojmom. Taktiež sa vďaka tomu zvyšuje tvorba bielkovín urýchľujú sa anabolické procesy. Vyššie množstvo kreatínu vo svaloch znamená aj vyššie množstvo ATP=vyšší výkon=tvrdší tréning= vyšší rast svalstva. Kreatín je najúčinnejší u ľudí, ktorý mali na začiatku užívania nízke hodnoty kreatínu vo svalstve. Nižšie hodnoty majú napr. vegetariáni a vegáni, keďže z potravín sú na kreatín bohaté najmä mäso a ryby.

Dávkovanie kreatínu

Kreatín sa zvyčajne užíva v dávke 5 g na deň, keďže viac kreatínu nie je schopné ľudské telo spracovať. Nadbytočný kreatín sa vylúči močom, preto sa netreba obávať, že by užitie vyššej dávky malo nežiadúce účinky. Kreatín sa ukladá do svalstva, preto je možné ho užiť kedykoľvek počas dňa. Kreatín je možné užívať dlhodobo a napriek bežne rozšírenému názoru nie je nutné po čase ukončiť jeho užívanie.

Ako spoznať najlepší kreatín?

Najosvedčenejším kreatínom je monohydrát. Má preukázanú účinnosť, nie je drahý a je jednoznačne najpopulárnejším kreatínom medzi športovcami. Kreatín monohydrát nemá na rozdiel od väčšiny ostatných vedľajší účinok v podobe nadúvania. Je veľmi kvalitný a veľmi dobre stráviteľný.

Predávané formy kreatínov:

 • kreatín monohydrát
 • Kre-Alkalyn
 • kreatín Citrát
 • kreatín Pyruvát
 • kreatín Malát
 • kreatín Ethyl Ester
 • komplexné kreatíny

Kreatín monohydrát

Jedná sa o jeden z najstarších kreatínov na trhu.Jeho účinnosť už bola potvrdená mnohými štúdiami. V porovnaní s novšími formami kreatínov je minimálne rovnako účinný a navyše príliš nezaťaží vašej peňaženku. Z pravidla sa jedná o 100% kreatín, ktorý neobsahuje žiadne zbytočná aditíva ani farbivá. Ak sa celkovo v suplementoch príliš nevyznáte, rozhodne zvoľte kreatín monohydrát, nešliapnete vedľa.

Najlepšie hodnoteným výrobkom je GymBeam Crea7in watermelon 300 g. Pokiaľ ste si nezvolili v tejto kategórii žiadny produkt, pozrite sa aj na kategórie Kreatín monohydrát a Kreatín tablety a kapsule. Zákazníci si najviac obľúbili rady GymBeam, Kompava a BiotechUSA.

Kreatín - najlacnejšie produkty - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Kreatín - najlacnejšie produkty ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Kreatín - najlacnejšie produkty na 96 %
Recenzia produktu: Nutrend Creatine Monohydrate 300 g
5 / 2x
Super!
Recenzia produktu: GymBeam Crea7in watermelon 300 g
5 / 9x
zboží bezvadné
Recenzia produktu: GymBeam Kreatín TABS unflavored 1500 mg 200tbl 200 ks
5 / 1x
Prostě je to TOP musí si každý prubnout sám výsledky poznáte za pár týdnů
Recenzia produktu: GymBeam Crea7in 300 g lemon lime 500 g
5 / 9x
Výborná věc
Recenzia produktu: GymBeam Kreatín Crea7in Lemon lime 600 g
5 / 9x
Super
Recenzia produktu: BiotechUSA Creatine (Monohydrate) 300 g
5 / 2x
Spokojný
Recenzia produktu: GymBeam Creatine HCl 120 kaps 120 ks
5 / 3x
ok
Recenzia produktu: Penco Kreatin monohydrát 533 g
5 / 1x
po dlhsej stagnacii sa mi viditelne zvysila sila uz po 3 az 4 dhoch
Recenzia produktu: Prom-In Creatine HPLC 500 g
5 / 1x
Kvalitní kreatin, který mi konečně nedělá těžko na žaludek.
Recenzia produktu: Reflex Nutrition Creapure® Creatine 500 g
5 / 2x
kvalitní produkt

Produkty z kategórie Kreatín sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu Kreatín. V kategórii Kreatín nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.