Kešu orechy - Snäksy (3 produktov)

Kešu orechy sú obľúbenou pochúťkou. Ide o plody ovocného stromu obličkovca západného, ktorý sa najčastejšie pestuje v Indii a Vietname, ale tiež v Afrike. Tieto oriešky, typické svojím obličkovitým tvarom, sú nielen veľmi chutné, ale aj prospešné …

Zobraziť viac

Kešu orechy sú obľúbenou pochúťkou. Ide o plody ovocného stromu obličkovca západného, ktorý sa najčastejšie pestuje v Indii a Vietname, ale tiež v Afrike. Tieto oriešky, typické svojím obličkovitým tvarom, sú nielen veľmi chutné, ale aj prospešné pre náš organizmus a zaraďujú sa medzi tzv. superpotraviny.

Čo sú kešu orechy?

Z botanického hľadiska vlastne nejde o orechy, ale o jedlé nažky stromu obličkovca západného, dorastajúceho do výšky až 12 metrov, pôvodom z Brazílie. Odtiaľ ho v 16. storočí doviezli portugalskí moreplavci do Mozambiku, odkiaľ sa šíril naprieč celou Afrikou a juhovýchodnou Áziou. Kešu majú lahodnú, jemne sladkastú chuť, priaznivý vplyv na náš organizmus a skvele zasýtia. Na rozdiel od iných orieškov obsahujú oveľa menej tuku, sú teda vhodné aj pri diétach.

Aký vplyv na zdravie majú kešu orechy?

Kešu oriešky majú celé množstvo priaznivých účinkov na náš organizmus. Sú výborným zdrojom horčíka a vitamínov (B, C, A, E), obsahujú kyselinu listovú a z minerálov molybdén, fluór, vápnik, selén, jód, kobalt, mangán, zinok a sodík. Ďalej sú zdrojom proteínov, vlákniny, zdravých tukov (omega-3 a omega-6 nenasýtené mastné kyseliny) a ďalších látok.

Ako si na nich pochutnať?

Konzumácia kešu orieškov má priaznivý vplyv na celé telo, takže pokiaľ chcete žiť naozaj zdravo, mali by ste ich konzumovať denne. Napríklad jedna porcia kešu obsahuje až 83 mg horčíka, čo zodpovedá zhruba 20 % dennej potreby. Kešu oriešky možno konzumovať v naturálnej forme ako pochúťku alebo na zahnanie hladu, ale siahnuť môžete aj po praženom, solenom alebo ochutenom variante. Kešu sa pridávajú do rôznych orechových aj müsli zmesí.

Okrem samotného maškrtenia ich možno použiť pri pečení či varení (mäso, ryby). Oriešky je možné pridať do ovocných aj zeleninových šalátov alebo do exotických ostrejších pokrmov.

Obľúbenou pochúťkou je aj kešu maslo. Táto čistá delikatesa sa vyrába bez olejov, cukrov a pridania aditív. Orechové maslá sa všeobecne dostali na predné priečky obľúbenosti aj vo fitness svete, pretože sú synonymom zdravého maškrtenia bez výčitiek.

Môžem jesť kešu orechy počas tehotenstva?

Áno. Vďaka ich sladkastej chuti patria dokonca medzi veľmi obľúbené. V prípadoch depresie, slabosti a bolestivej menštruácie sa odporúča konzumovať jednu hrsť denne. Navyše sú cenným zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré majú pozitívne účinky nielen na vás, ale aj na vývoj bábätka.

Zákazníci si najviac obľúbili značky Snäksy, Allnature a Matcha tea. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Allnature Kešu jádra g 250 g.

Snäksy Kešu jadra natural 1000 g

Snäksy Kešu jadra natural 1000 g

Môžete mať za 2 dni v pondelok 22. 7.
Snäksy Kešu jadra natural 500 g

Snäksy Kešu jadra natural 500 g

Môžete mať za 2 dni v pondelok 22. 7.

Snäksy BIO Zmes orechov 300 g

Môžete mať za 2 dni v pondelok 22. 7.
Kešu orechy - Snäksy - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Kešu orechy - Snäksy ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Kešu orechy - Snäksy na 94 %
Recenzia produktu: Wolfberry Kešu celé Medium 500 g
5 / 19x
Dobré a chutné
Recenzia produktu: Snäksy BIO Zmes orechov 300 g
5 / 3x
Kvalita
Recenzia produktu: Farmland Kešu pražené solené 200 g
5 / 3x
Vynikající kešu
Recenzia produktu: Allnature Zmes orechov 100 g
5 / 1x
Ok
Recenzia produktu: Snäksy Kešu jadra natural 1000 g
5 / 9x
Výborné Kešu ořechy
Recenzia produktu: Mixit Black Truffle Nuts 160 g
5 / 3x
Top chuť, jak začnete, nemůžete přestat, než je krabička prázdná
Recenzia produktu: Allnature Kešu jadrá, 1 x 500 g
4.9 / 122x
Dobré, není co dodat.
Recenzia produktu: Allnature Kešu jádra g 250 g
4.9 / 122x
Vitecne
Recenzia produktu: Aporosa kešu natural 1000 g
4.9 / 27x
Jsem nadšená, velmi dobrá kvalita ořechů a málo rozlámanych kusů v balení.
Recenzia produktu: Allnature Kešu jadrá 100 g
4.9 / 122x
moc dobré

Produkty z kategórie Kešu sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. V kategórii Kešu nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov. Tie najpredávanejších kúsky v kategórii Kešu nájdete medzi prvými.