Vitabalans Unital 1mg 50 tabliet

Vitabalans Unital 1mg 50 tabliet

Výživový doplnok. Tablety s obsahom melatonínu. Melatonín prispieva k skráteniu času potrebného na zaspanie. Priaznivý účinok sa dosiahne príjmom 1 mg tesne pred spaním, k zmierneniu subjektívnych pocitov únavy po dlhej ceste lietadlom do iného časového pásma. Priaznivý účiok sa dosiahne príjmom minimálne 0,5 mg tesne pred spaním v 1. deň cesty a niekoľko nasledujúcich dní po prílete na miesto určenia.

Skladom 2 ks Môžete mať už v utorok 27. 7. možnosti doručenia
7,89 €
Cena za 1 ks: 0,15 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 0 ks tohto produktu.
V košíku máte 0 ks za 0 €
Nákupom získate 7.89 kreditov

Vitabalans Unital 1mg 50 tabliet

Melatonín (nazývaný “nočný hormón”) je hormón, ktorý sa podieľa na kontrole cyklu ľudského spánku a bdenia. Je vylučovaný epifýzou v mozgu v nočných hodinách. Sekrécia melatonínu je v dennom čase nízka; začína stúpať vo večerných hodinách, vrchol je medzi 02-04 hodinou ráno, pokles nastáva s príchodom rána.

Sekrécia sa líši v závislosti od rôznych vekových skupín. Bábätká a malé deti majú vysoké hladiny melatonínu v noci, ale vylučovanie dosiahne stabilnú hladinu v dospievaní. U dospelých zostáva rytmus vylučovania melatonínu nezmenený, ale nočné koncentrácie naďalej klesajú a u starších ľudí už nie je žiadny rozdiel medzi nočnou a dennou koncentráciou melatonínu. Vylučovanie melatonínu sa však medzi jedincami vo všetkých vekových skupinách líši.

Melatonín prispieva k skráteniu času potrebného na zaspanie

Melatonín pripravuje telo jednotlivca na zaspanie. Hormón znižuje telesnú teplotu a bdelosť, čo vedie k typickej ospalosti pred zaspaním. Zistilo sa, že perorálny príjem melatonínu je účinný pri zmierňovaní spánku, ktorý nie je spôsobený žiadnou fyzickou alebo psychologickou príčinou. Aj u starších ľudí zmierňuje melatonín zaspávanie, najmä u ľudí, ktorých produkcia melatonínu je nízka.

Melatonín zmierňuje subjektívne pocity únavy po dlhej ceste lietadlom do iného časového pásma = “jet lag”

“Jet lag” príznaky vznikajú narušením vnútorných hodín tela pri lietaní cez najmenej štyri časové pásma. Typickými “jet lag” pocitmi sú únava, podráždenosť, nedostatok koncentrácie, ťažkosti so sústredením a slabá chuť do jedla. Lietanie na východ spôsobuje dlhší “jet lag” ako lietanie na západ. Príjem melatonínu počas niekoľkých dní po príchode na miesto určenia zmierňuje príznaky a vracia vnútorný rytmus tela do normálu.

Výživový doplnok. Tablety s obsahom melatonínu. Melatonín prispieva:

  • K skráteniu času potrebného na zaspanie. Priaznivý účinok sa dosiahne príjmom 1 mg tesne pred spaním.
  • K zmierneniu subjektívnych pocitov únavy po dlhej ceste lietadlom do iného časového pásma. Priaznivý účiok sa dosiahne príjmom minimálne 0,5 mg tesne pred spaním v 1. deň cesty a niekoľko nasledujúcich dní po prílete na miesto určenia.

Použitie

Odporúčaná denná dávka pre dospelých je 1/2 - 1 tableta denne. Tableta sa má prehltnúť a zapiť vodou. Tablety sa užívajú vždy večer v rovnakom čase.

Zaspávanie: Dospelí 1 tableta denne tesne pred spaním.
Zmiernenie pocitov únavy po dlhej ceste lietadlom do iného časového pásma: Požadovaný účiok sa dosiahne príjmom minimálne 0,5 mg (1/2 tablety) tesne pred spaním v 1. deň cesty a niekoľko nasledujúcich dní po prílete na miesto určenia.

Upozornenie

Nevhodné pre deti. Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Vyskúšajte tiež ďalšie produkty značky Vitabalans Oy, ktoré sú v kategóriách Doplnky stravy, Spánok a Hlava, pamäť a duševná pohoda. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Spánok.

EAN: 6410530053454
Značka: Vitabalans Oy
Veľkosť balenia: 50 ks
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre dospelých
Režim výdaja: Doplnok stravy
Na čo je doplnok: Na poruchy spánku
Originálny názov: Vitabalans Unital 1 mg tbl 1x50 ks
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

EAN: 6410530053454
Značka: Vitabalans Oy
Veľkosť balenia: 50 ks
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre dospelých
Režim výdaja: Doplnok stravy
Na čo je doplnok: Na poruchy spánku
Originálny názov: Vitabalans Unital 1 mg tbl 1x50 ks
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia