Vitabalans Oy VITA B12 1000 µg žuvacie tablety s príchuťou mäty 100 ks

Vitamín B12 je vo vode rozpustný vitamín, ktorý sa v živočíšnych potravinách …

Zobraziť viac

Vitamín B12 je vo vode rozpustný vitamín, ktorý sa v živočíšnych potravinách nachádza prirodzene, do ďalších potravín je umelo pridávaný a je dostupný aj vo forme doplnkov a liekov alebo injekcií na predpis.

Tento produkt nie je momentálne dostupný.
  • Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

    Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

  • Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

    Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

  • Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

    Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

Top cena Top cena
Vegánske Vegánske
4
Zákazník odporúča

67% zákazníkov odporúča

Hodnotilo 3 zákazníkov
Napísať hodnotenie
5
2x
4
0x
3
0x
2
1x
1
0x

Vitamín B12 je jediný vitamín, o ktorom nebolo zistené, že by sa nachádzal v rastlinných potravinách, okrem riasy chlorella. Vitamín B12 ľudia získavajú zo živočíšnych potravín, ukladá sa v pečeni a jeho zásoby nám môžu vydržať niekoľko rokov. No jeho nedostatok je nebezpečný a môže spôsobiť nezvratné nervové poruchy. Preto je pri dlhodobom vegánstve a vegetariánstve nevyhnutné mať o stave svojho vitamínu B12 prehľad.

Vitamín B12 môže mať rôzne podoby, ale obsahuje minerál kobalt, takže zlúčeniny s vitamínom B12 sa kolektívne nazývajú ”kobalamíny”. Vitamín B12 je v kombinácii s kyselinou listovou potrebný na to, aby sme sa zbavovali homocysteínu. Zvýšená hladina homocysteínu je nezávislým rizikovým faktorom pre kardiovaskulárne ochorenia ako napr. ischemickú chorobu srdca a mŕtvicu. Výsledky niekoľkých štúdií naznačujú, že kombinácia vitamínu B12 a kyseliny listovej znižuje hladinu homocysteínu u ľudí s cievnymi ochoreniami, cukrovkou a u mladých žien. Vitamín B12 a kyselina listová sú kvôli znižovaniu homocysteínu dôležité aj pre kognitívne funkcie a proti demencii. Vitamín B12 taktiež prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému a k správnej funkcii psychiky, ktoré sú dôležité pre pamäť.

Vitamín B12 sa dobre vstrebáva aj v sliznici úst, ak doplnok obsahuje vysoké množstvo vitamínu. Z tohto dôvodu sa výživový doplnok VITA B12 žuvacie tablety odporúča cmúľať (žuvať) pomaly, aby bolo zaistené maximálne vstrebávanie vitamínu B12 v ústach.

Špecifické informácie

S príchuťou mäty. Sladené xylitolom. Neobsahuje cukor, laktózu, lepok ani kvasnice. Neobsahuje žiadne zložky živočíšneho pôvodu, ktoré sú vhodné pre vegánov. Výživový doplnok nenahrádza vyváženú a pestrú stravu a zdravý životný štýl.

Dávkovanie

Dospelí 1 tableta denne. Nechajte tabletu pomaly rozpustiť v ústach.

Zloženie

Denná dávka 1 tableta obsahuje: Vitamín B12 1000 µg

Vyskúšajte tiež ďalšie výrobky značky Vitabalans Oy, ktoré nájdete v kategóriách Vitamín B, Kampane a Vitamín B12. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Vitamín B.

Upozornenie:
Upozornenie: Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Výrobok neslúži ako náhrada pestrej stravy.
EAN6410530051368
ZnačkaVitabalans Oy
Veľkosť balenia100 ks
Forma  Tableta
Režim výdaja  Doplnok stravy
Vlastnosti  Bez cukru  Vegan  Pre vegetariánov  Vhodné pri cukrovke  Bezgluténový výrobok  Bez laktózy  S príchuťou
Na čo je doplnok  Na nervy a stres  Na srdce  Na poruchy pamäti  Na psychickú vyrovnanosť
Uvoľňovanie  Štandardné uvoľňovanie
Originálny názovVitabalans VITA B12 1 mg žuvacie tablety s príchuťou mäty 1x100 ks