Lieky na pečeň a žlčník - Pečeň (6 produktov)

Ochorenie pečene a žlčníka neradno podceňovať. Oba orgány spolu úzko súvisia. Žlčník v sebe skladuje a upravuje žlč, ktorá vzniká v pečeni. Môže dochádzať k ochoreniu žlčových ciest a k zlému vylučovaniu žlče, čo vedie k zhoršenému tráveniu, hlavne …

Zobraziť viac
Essentiale forte 600 mg 30 kapsúl

Essentiale forte 600 mg 30 kapsúl

Môžete mať už dnes

Essentiale ® 300mg, 100 kapsúl

Môžete mať už dnes
Darček: Pilulka Premium zadarmo

Isochol Doplnok 30 tabliet

Môžete mať už dnes
Banner
Lieky na pečeň a žlčník - Pečeň - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Lieky na pečeň a žlčník - Pečeň ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Lieky na pečeň a žlčník - Pečeň na 98 %
Recenzia produktu: Panzynorm forte-N 30 tabliet
5 / 6x
Produkt mi pomáha pri trávení. Som spokojna
Recenzia produktu: Panzynorm forte-N 100 tabliet
5 / 6x
kvalitný produkt oproti ostatným
Recenzia produktu: Noventis Orenzym 50 tabliet
5 / 4x
Pomaha,spokojna
Recenzia produktu: Rowachol 50 kapsúl
5 / 12x
Pomáhajú pri problémoch so žlčníkom
Recenzia produktu: Noventis Febichol 100 mg 50 kapsúl
4.9 / 38x
Výborné na žlučník, když je těžko po jídle,..
Recenzia produktu: Essentiale ® 300mg, 100 kapsúl
4.9 / 107x
Doporučuji.
Recenzia produktu: Leros STOMARAN zažívacie ťažkosti - sypaný, 100 g
4.9 / 20x
Caj je velmi ucinny, skutocne pomaha. Je horky, ale to musi byt (su v nom horke byliny). Od tejto znacky je aj caj Thé Salvat, rovnako dobrý.
Recenzia produktu: No-Spa ® 40mg, 60 tabliet
4.9 / 16x
Používam pri kŕčoch, úspešne.
Recenzia produktu: Leros STOMARAN poruchy zažívania, 20 x 1.5 g
4.9 / 20x
Fajn. Za málo peněz, dobrý léčivý čaj.
Recenzia produktu: No-Spa na uvoľňenie® 40mg 24 tabliet
4.9 / 16x
účinne používam

Čo by sme robili bez pečene? Úloha tohto orgánu je v našom tele nenahraditeľná. Pečeň má na starosti filtráciu krvi po trávení, detoxikáciu a aj metabolizovať tuky a lieky.  Ďalšou jej funkciou je tvorba žlče, ktorá je nevyhnutná hlavne pri trávení mastných a ťažkých jedál.

Žlčník súvisí práve s tvorbou žlče v pečeni. Je to malý orgán v tvare hrušky, ktorý sa nachádza pod pečeňou a slúži práve na uskladnenie vytvorenej žlče.

Liečba žlčníkového záchvatu

Liečba bolesti spojenej so žlčníkovým záchvatom vyžaduje individuálny prístup a môže zahŕňať kombináciu liekov a zmien v životnom štýle. Okrem liekov môže lekár odporučiť zmeny stravovacích návykov, ako je obmedzenie tukov v strave alebo vyhýbanie sa určitým potravinám, ktoré môžu vyvolať záchvaty. V niektorých prípadoch je nevyhnutný chirurgický zákrok na odstránenie žlčníka (cholecystektómia), najmä ak sú záchvaty časté a závažné. Je vždy dôležité zdravotný stav konzultovať s lekárom a dodržiavať jeho rady a odporúčania pri plánovaní liečby.

Liečba žlčníkových záchvatov - Analgetiká a Antispazmodika

Žlčníkové záchvaty môžu byť nielen bolestivé, ale aj veľmi závažné. Analgetiká, najmä nesteroidné protizápalové lieky (NSAID) ako ibuprofén, môžu pomôcť zmierniť bolesť a zápal spojený so záchvatom. Antispazmodika, napríklad drotaverín alebo hyoscín, sa odporúča na uvoľnenie svalov v oblasti žlčníka, čo môže priniesť úľavu od kŕčov a bolesti spojené s nimi.

Lieky na podporu žlčníka

Okrem liečby akútnych záchvatov môže byť kyselina ursodeoxycholová používaná na podporu zdravia žlčníka. Táto látka sa používa na rozpúšťanie žlčových kameňov a môže byť predpísaná ako preventívne opatrenie pre tých, ktorí majú sklony k tvorbe žlčových kameňov.

Príznaky ochorenie žlčníka:

  • Bolesť v pravom hornom bruchu: Spôsobená obvykle po jedle, najmä mastných potravín.
  • Nevoľnosť a zvracanie: Najmä po jedle alebo večer.
  • Bolesť v hornom zadnom časti tela: Môže signalizovať problémy so žlčníkom.
  • Žltnutie kože a očných bielkov: Indikátor možných problémov s pečeňovou funkciou.

Pečeň chemická továreň

Pečeň je životne dôležitý orgán, ktorý je okrem inej funkcie zodpovedný za metabolizáciu a detoxikáciu látok, ktoré by boli pre organizmus škodlivé (napr. alkohol, lieky...). K poškodeniu pečene dochádza napr. vplyvom infekcie - hepatitída typu A, B, C, nadužívaním alkoholu. Môže viesť k vzniku steatózy a cirhózy pečene. Tu uvedené prípravky sa užívajú ako podporná liečba chronických pečeňových ochorení.

Ochorenia pečene

Ochorenie pečene môže byť dedičné (genetické), alebo môžu byť tiež spôsobené rôznymi faktormi, ktoré pečeň poškodzujú, ako sú vírusy, konzumácia alkoholu a obezita. Podmienky, ktoré poškodzujú pečeň, môžu časom viesť k zjazveniu (cirhóze), čo môže viesť k zlyhaniu pečene, čo je život ohrozujúci stav. Včasná liečba však môže dať pečeni čas na vyliečenie. Pri závažnejších problémoch s pečeňou je nutné lekárske vyšetrenie a nasadenie správnej liečby.

Príznaky ochorenie pečene:

  • Únava a slabosť: Nonšpecifické príznaky môžu indikovať poruchu pečene.
  • Zmeny vo farbe moču a stolici: Najmä tmavý moč a svetlá stolica.
  • Opuch brucha: Niekedy známy ako ascites, môže byť spojený s pečeňovou cirhózou.
  • Nevoľnosť a strata hmotnosti: Môžu byť príznaky pokročilých ochorení pečene.

Diagnostika:

  • Krvné testy: Testy na pečeňové enzýmy a bilirubín.
  • Ultrazvuk a CT: Na hodnotenie štruktúry pečene a žlčníka.
  • MRCP a ERCP: Obrazové techniky pre detailný pohľad na žlčovody.
  • Biopsia pečene: V niektorých prípadoch sa môže vykonať na stanovenie diagnózy.

Prevencia ochorení pečene a žlčníka

Najlepšou prevenciou pred poškodením pečene je zdravý životný štýl. Zdravá strava, obmedzenie alkoholu a udržiavanie hmotnosti napomáhajú udržiavať zdravú pečeň. Dokázaný pozitívny vplyv na pečeň majú aj viaceré prírodné látky. Ich pozitívny efekt na zdravie pečene je založený hlavne na antioxidačnom účinku daných látok. Antioxidanty chránia naše bunky pred oxidačným poškodením. Pečeň je jeden z orgánov, ktorý je kvôli svojej funkcií najviac vystavený voľným radikálom a rôznym toxínom. Antioxidanty teda chránia pečeňové bunky pred poškodením.

Ktoré látky pozitívne vplývajú na pečeň?

Pestrec mariánsky (Silybum marianum) – pestrec je rastlina vzhľadovo veľmi podobná bodliaku. Jej semená obsahujú látku s názvom silymarín, ktorý je asi najviac používanou látkou v doplnkoch stravy podporujúcich fuknciu a regeneráciu pečene. Silymarín je zmes flavonoidových komplexov s protizápalovými a detoxikačnými účinkami.

Kurkumín – látka, ktorá dodáva kurkume žiarivo žltú farbu, má okrem iného silné antioxidačné účinky. Vďaka ním bráni poškodeniu pečene rôznymi toxínmi.

Glutatión - antioxidant, ktorý sú schopné bunky produkovať aj samé z troch aminokyselín: glutamínu glycínu a cysteínu. Jeho hladina však klesá s vekom a aj kvôli nepriaznivým faktorom z prostredia. Znižuje poškodenie buniek pri alkoholickom a nealkoholickom tukovom ochorení pečene.

Chlorella - je sladkovodná jednobunková riasa, ktorá obsahuje viaceré aktívne látky, napr. bielkoviny, vitamín B12, vitamín C, železo, omega3, a antioxidanty. Práve vysoký obsah antioxidantov je prospešný pre zdravie pečene.

Pozrite sa na produkty z kategórie Ochorenia pečene a žlčníka zoradené od najlepšie hodnotených. Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu Ochorenia pečene a žlčníka. V kategórii Ochorenia pečene a žlčníka nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.

Spýtajte sa lekárnika

Odborné rady a odpovede na vaše otázky, a to z pohodlia vášho domova.

Všetky otázky