Lieky na pečeň a žlčník (4 produktov)

Ochorenie pečene a žlčníka neradno podceňovať. Oba orgány spolu úzko súvisia. Žlčník v sebe skladuje a upravuje žlč, ktorá vzniká v pečeni. Môže dochádzať k ochoreniu žlčových ciest a k zlému vylučovaniu žlče, čo vedie k zhoršenému tráveniu, hlavne …

Zobraziť viac

Ochorenie pečene a žlčníka neradno podceňovať. Oba orgány spolu úzko súvisia. Žlčník v sebe skladuje a upravuje žlč, ktorá vzniká v pečeni. Môže dochádzať k ochoreniu žlčových ciest a k zlému vylučovaniu žlče, čo vedie k zhoršenému tráveniu, hlavne tučných, korenených a vyprážaných jedál. V ľahších prípadoch pomôžu voľne predajné lieky, ktoré napomáhajú vylučovaniu žlče, pôsobia proti kŕčom a znižujú pocit plnosti.

Liečba žlčníkového záchvatu

Liečba bolesti spojenej so žlčníkovým záchvatom vyžaduje individuálny prístup a môže zahŕňať kombináciu liekov a zmien v životnom štýle. Okrem liekov môže lekár odporučiť zmeny stravovacích návykov, ako je obmedzenie tukov v strave alebo vyhýbanie sa určitým potravinám, ktoré môžu vyvolať záchvaty. V niektorých prípadoch je nevyhnutný chirurgický zákrok na odstránenie žlčníka (cholecystektómia), najmä ak sú záchvaty časté a závažné. Je vždy dôležité zdravotný stav konzultovať s lekárom a dodržiavať jeho rady a odporúčania pri plánovaní liečby.

Liečba žlčníkových záchvatov - Analgetiká a Antispazmodika

Žlčníkové záchvaty môžu byť nielen bolestivé, ale aj veľmi závažné. Analgetiká, najmä nesteroidné protizápalové lieky (NSAID) ako ibuprofén, môžu pomôcť zmierniť bolesť a zápal spojený so záchvatom. Antispazmodika, napríklad drotaverín alebo hyoscín, sa odporúča na uvoľnenie svalov v oblasti žlčníka, čo môže priniesť úľavu od kŕčov a bolesti spojené s nimi.

Lieky na podporu žlčníka

Okrem liečby akútnych záchvatov môže byť kyselina ursodeoxycholová používaná na podporu zdravia žlčníka. Táto látka sa používa na rozpúšťanie žlčových kameňov a môže byť predpísaná ako preventívne opatrenie pre tých, ktorí majú sklony k tvorbe žlčových kameňov.

Pečeň chemická továreň

Pečeň je životne dôležitý orgán, ktorý je okrem inej funkcie zodpovedný za metabolizáciu a detoxikáciu látok, ktoré by boli pre organizmus škodlivé (napr. alkohol, lieky...). K poškodeniu pečene dochádza napr. vplyvom infekcie - hepatitída typu A, B, C, nadužívaním alkoholu. Môže viesť k vzniku steatózy a cirhózy pečene. Tu uvedené prípravky sa užívajú ako podporná liečba chronických pečeňových ochorení.

Užívatelia najlepšie hodnotia značky Essentiale, No-Spa a Noventis. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Panzynorm forte-N 100 tabliet.

Lieky na pečeň a žlčník - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Lieky na pečeň a žlčník ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Lieky na pečeň a žlčník na 98 %
Recenzia produktu: Panzynorm forte-N 100 tabliet
5 / 5x
kvalitný produkt oproti ostatným
Recenzia produktu: Panzynorm forte-N 30 tabliet
5 / 5x
:-)
Recenzia produktu: Rowachol 50 kapsúl
5 / 11x
zatím funguje
Recenzia produktu: Noventis Orenzym 50 tabliet
5 / 4x
Pomaha,spokojna
Recenzia produktu: Noventis Febichol 100 mg 50 kapsúl
4.9 / 36x
Výborné
Recenzia produktu: Leros STOMARAN zažívacie ťažkosti - sypaný, 100 g
4.9 / 20x
Caj je velmi ucinny, skutocne pomaha. Je horky, ale to musi byt (su v nom horke byliny). Od tejto znacky je aj caj Thé Salvat, rovnako dobrý.
Recenzia produktu: No-Spa ® 40mg, 60 tabliet
4.9 / 16x
Používam pri kŕčoch, úspešne.
Recenzia produktu: Leros STOMARAN poruchy zažívania, 20 x 1.5 g
4.9 / 20x
Fajn. Za málo peněz, dobrý léčivý čaj.
Recenzia produktu: No-Spa na uvoľňenie® 40mg 24 tabliet
4.9 / 16x
účinne používam
Recenzia produktu: Essentiale ® 300mg, 100 kapsúl
4.8 / 100x
Doporučuji.

Pozrite sa na produkty z kategórie Ochorenia pečene a žlčníka zoradené od najlepšie hodnotených. Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu Ochorenia pečene a žlčníka. V kategórii Ochorenia pečene a žlčníka nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.