Kreatín monohydrát - Kompava - Prášok na výrobu nápoja (0 produktov)

Kreatín monohydrát je najbežnejší a najpopulárnejší typ kreatínu, ktorý je považovaný zároveň za najefektívnejší. Kreatín sa zvyčajne nachádza v morských plodoch alebo v mäse, avšak kreatín monohydrát je vegánsky kreatínový doplnok, ktorý je …

Zobraziť viac

Kreatín monohydrát je najbežnejší a najpopulárnejší typ kreatínu, ktorý je považovaný zároveň za najefektívnejší. Kreatín sa zvyčajne nachádza v morských plodoch alebo v mäse, avšak kreatín monohydrát je vegánsky kreatínový doplnok, ktorý je dostupný vo forme tabliet, prášku alebo poprípade aj v tekutej forme. Má preukázateľne pozitívne účinky na zásobovanie svalových buniek energiou počas a medzi výkonmi.

Kedy užívať kreatín mnohydrát?

Kreatín monohydrát sa užíva v prípade potreby zvýšenia svalovej výkonnosti pri krátkodobých a zároveň vysoko intenzívnych odporových cvičeniach. Užívanie tohto doplnku je prospešné pre športovcov počas silového tréningu, ako je napríklad vzpieranie.

Účinky kreatínu monohydrátu

  • zvyšuje výkon pri intenzívnom cvičení
  • urýchľuje rast svalov a pomáha svalovým bunkám produkovať viac energie
  • môže zlepšiť kognitívne funkcie tým, že chráni pred poškodením buniek a podporuje produkciu energie v mozgu
  • pomáha udržiavať zdravé kosti – správnu hustotu a podporuje tvorbu kolagénu

Dávkovanie kreatínu monohydrátu

Kreatínový doplnok sa dávkuje podľa fázy, v ktorej sa športovec nachádza.

Dávkovanie počas nasysovacej fázy: Počas tohto obdobia sa užívajú vysoké dávky kreatínu, aby ste mohli maximalizovať jeho zásobu a začať využívať výhody pri cvičení čo najskôr. Typickou stratégiou je v tejto fáze prijať 20g (4x5g) po dobu 5-7 dní.

Dávkovanie počas udržiavacej fázy: Typická udržiavacia dávka je 3-5g denne. Suplementácia týmto spôsobom maximalizuje váš kreatín za približne 28 dní. Touto dávkou je možné dosiahnuť rovnaký efekt ako pri nasycovacej fáze, ale bude to trvať cca o 3 týždne dlhšie.

Zákazníci najlepšie hodnotia rady GymBeam, BiotechUSA a Nutrend.

Vymazať všetky filtre

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Pošlite nám tip na produkt a my ho skúsime zaradiť do ponuky.

Odporučiť produkt
Nenašli ste, čo ste hľadali?

Potrebujete poradiť?

Napíšte nám a radi vám pomôžeme s výberom a vyhľadávaním vhodného produktu.

Potrebujete poradiť?

Produkty z kategórie Kreatín monohydrát sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu Kreatín monohydrát. V kategórii Kreatín monohydrát nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.