\být stále mlád

Vek je iba číslo

Tvrdenie, že vek je len číslo, sa potvrdilo. Vedci zistili, že nie je dôležité, koľko rokov skutočne človek má, ale na koľko sa cíti. Podľa štúdii amerických a francúzskych výzkumníkov má pozitívne myslenie dopad na fyzické i psychické zdravie a ovplyvňuje stárnutie mozgu.

Pleť

PLEŤ NACUCANÁ VODOU VYZERÁ HLADŠIA A RUŽOVEJŠIA

Ak máte suchú pleť, zaobstarajte si okrem krému aj hydratačný sprej a používajte ho v priebehu dňa. Je potrebné hydratovať pokožku zvonku aj zvnútra. Pleť potrebuje vlhkosť, obzvlášť keď je staršia. Ak chcete vyzerať sviežo, mali by ste piť čo najviac vody, čím povzbudíte regeneráciu buniek zvonku, a používať kvalitné kozmetické prípravky.

Kolagen

Kolagén - Elixír mladosti

Kolagén sa nachádza v pleti už od narodenia a dá se nazvať tzv. prírodnou, neviditeľnou výstužou pokožky. S pribúdajúcim vekom kolagenové vlákna strácajú svoju elasticitu a už od dvadsiateho roku začínajú ochabovať a dávať priestor prejavom stárnutia.

MLADÉ VLASY = ZDRAVÉ VLASY

S polámanými, suchými alebo poškodenými vlasmi vyzeráte staršie. Takže sa o ne starajte – používajte kvalitné regeneračné prípravky, zaobstarajte si špeciálnu starostlivosť presne na tento typ problému, ktorým vaša koruna krásy trpí.

Vlasy
Mozog

CVIČTE MOZOG

Samozrejme, že náš mozog tiež stárne, ale my môžeme ovplyvniť ako rýchlo. Zadržte čas tým, že se začnete učiť cudzí jazyk alebo sa napríklad prihlásite do kurzu varenia francúzskych jedál. Hrajte hry náročné na pozornosť (šachy, scrabble, monopoly), lúštite krížovky alebo sudoku.V priebehu nakupovania v supermarkete si v duchu počítajte, koľko bude stáť váš nákup v pokladni.

Spievajte si!

Opakovanie textov piesní, spomínanie na tie, ktoré ste už zabudli, je tiež určitým tréningom. Môžete sa napríklad naučiť aj novú básničku. Všetko čo je nové, je pre váš mozog užitočné. Tvrdíte, že už sa už nenaučíte behať na lyžiach, a pritom ste dobrý bežec? Prečo nie? Poproste svojho kamaráta, aby vás zobral zo sebou a uvidíte, že to nabudúce zvládnete sami.

Stereotypy nikomu nerobia dobre. Preto niektorí neurológovia radia niekedy úplne bláznivé veci, ako je čistenie zubov ľavou rukou, aj keď ste pravák. Prečo? Proste zapojíte inú časť mozgu, povzbudíte neuróny aby sa niečo naučili.

RUKY AKO ZO ZAMATU

Hovorí sa, že ruky prezrádzajú vek. Takže pokiaľ chcete vyzerať mladšie, musíte myslieť aj na ne. Základné pravidlo znie: hydratovať, hydratovať, hydratovať. Zaobstarajte si špeciálny krém, ktorý, nie je príliš mastný, noste ho stále so sebou a natierajte si ruky čo najčajstejšie. Čas od času si večer doprajte špeciálnu starostlivosť: ohrejte olej na teplotu tela, nalejte ho do misky a namočte si ruky. Vydržte aspoň desať minút. Potom si na ne natiahnite bavlnené rukavice.

Krasne ruce
Krásné nohy

VÝSTAVNÉ NOHY

Aj keď sa vám podarí zachovať si štíhle a elegantné nohy ako gazela, mali by ste sa o ne pravidelne starať. Inak sa „ozdobíte“ tvrdými a popraskanými pätami, mozolmi alebo kurími okami. Používajte preto pravidelne krém – stačí nohy poriadne natrieť,, obliecť si na noc bavlnené ponožky a ráno sa nestačíte diviť. Zaobstarajte si pemzu alebo špeciálnu škrabku na nohy a pravidelne obrusujte zhrubnutú kožu. Najúčinejšie je to nasucho, napríklad nad vaňou. Čas od času si zájdite na pedikúru – pomôžu vám s vecami, ktoré sami doma nezvládnete. Pokiaľ máte vážnejší problém, objednajte sa kožné vyšetrenie.

Krásny úsmev

Zuby vekom žltnú, vrstva zubnej skloviny sa postupne stenšuje a začína presvitať vnútro zubu. Poraďte sa zo svojim stomatológom, ktorý spôsob bielenia je pre vaše zuby najlepší. A okrem kefky sa naučte používať aj dentálnu niť a mezizubné kefky.

Zdravé zuby
Spánek

DOPRAJTE SI DOBRÚ NOC

Zdravý spánok je účinný bojovník proti pribúdajúcim rokom. Počas neho váš mozog spracováva predchádzajúci deň, odbúrava stres, produkujú sa rastové hormóny, organizmus doplňuje silu a posilňuje imunitný systém, intenzívnejšia je aj látková výmena. Spite v tmavej miestnosti – počas spánku za tmy sa v tele tvorí melatonín – hormón mladosti ktorý bráni hromadeniu volných radikálov. Dôležité je aj spať dostatočne dlho, podľa expertov je ideálne spať minimálne sedem hodín spánku.

OKOREŇTE SI ŽIVOT

Kurkuma, škorica, zázvor, tymián, šalvia, alebo kúsok tmavej čokolády – tieto pochutiny obsahujú látky, ktoré chránia pleť pred zápalovými procesmi. Rasca, koriander, bazalka, majoránka či fenykel zase podporujú trávenie, chilli znižuje cholesterol v krvi, cesnak je výborný bojovník proti rôznym vírom a baktériám.

Okořeněný život