Scitec Nutrition Mega BCAA 1400 120 tabliet

Scitec Nutrition Mega BCAA 1400 120 tabliet

Mrzí nás to, produkt aktuálne nie je dostupný

Odporúčame vám tieto podobné produkty

Pozrite sa tiež na produkty v podobných kategóriách

Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (BCAA), sú esenciálne z dvoch hľadísk: V prvom rade preto, že si ich organizmus nedokáže vytvoriť. V druhom prípade preto, že vplyvom stresu (po tréningu alebo v prípade nedostatku potravy) svalstvo využíva práve tieto aminokyseliny. Leucín - podľa výsledkov najnovších štúdií sa jedná o jednu z najdôležitejších aminokyselín. V priebehu intenzívnej fyzickej práce je svalstvo schopné použiť aminokyseliny BCAA aj ako zdroj energie. Z tohto dôvodu majú BCAA energizujúce a tiež antikatabolické účinky.

Výhody:

  • Obohatené o vitamíny B
  • Podporujú rast svalov
  • Urýchľujú regeneráciu
  • Chránia svaly
  • Stimulujú odbúravanie tukov

BCAA (Branched Chain Amino Acids) tvoria esenciálne aminokyseliny valín, leucín a izoleucín. Ľudský organizmus si ich nedokáže vytvoriť sám, preto musia byť dodávané v strave a v doplnkoch stravy. Tieto aminokyseliny chránia svaly pred poškodením pri fyzickej záťaži, urýchľujú regeneráciu svalov, uchovávajú zásoby glykogénu a optimalizujú jeho využitie ako energetického zdroja vo svaloch. Podporujú tvorbu svalového tkaniva, chránia svaly a stimulujú odbúravanie tukov. Majú význam nielen pre budovanie svalovej hmoty počas tréningu a po ňom, ale i pre duševnú výkonnosť po cvičení a fyzickej záťaži. BCAA napomáhajú rastu, vývoju a údržbe svalov a sily.

Vitamín B5 - kyselina pantoténová - prispieva k energetickému metabolizmu, normálne syntéze a metabolizmu steroidných hormónov, vitamínu D a niektorých neurotransmiterov. Pomáha k zníženiu únavy a vyčerpania a blahodárne pôsobí pri duševnom výkone.

Vitamín B6 patrí tiež medzi esenciálne výživné látky, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri syntéze a premene bielkovín, sacharidov, tukov a tvorbe červených krviniek. Podieľa sa na optimalizácii hormonálnej aktivity, imunitného systému, psychologických funkcií a nervovej sústavy. Pomáha k zníženiu únavy a vyčerpania.

Vitamín B12 prispieva k energetickému metabolizmu a tvorbe červených krviniek, blahodárne pôsobí na normálnu funkciu imunitného a nervového systému, hrá dôležitú úlohu v procese delenia buniek a pomáha pri znižovaní únavy a vyčerpania.

Pozrite tiež ostatné produkty značky Scitec Nutrition, ktoré nájdete v kategóriách Aminokyseliny, Šport a BCAA. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii BCAA.

EAN:
Značka: Scitec Nutrition
Forma: Kapsule
Veľkosť balenia: 120 ks
Originálny názov: Scitec Nutrition Mega BCAA 1400 120 tablet
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia
EAN:
Značka: Scitec Nutrition
Forma: Kapsule
Veľkosť balenia: 120 ks
Originálny názov: Scitec Nutrition Mega BCAA 1400 120 tablet
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia