Doplnky stravy pri prechladnutí - Vlhký kašeľ a zlé odkašliavanie (0 produktov)

Aj doplnky stravy dokážu predísť nepríjemným príznakom prechladnutia. Sirupy na kašeľ, horúce nápoje, pastilky do krku so šalviou, medom alebo citrónom. Okrem voľne predajných liekov, si kúpte aj doplnky stravy pre vaše pohodlie. S prechladnutím sa …

Zobraziť viac

Aj doplnky stravy dokážu predísť nepríjemným príznakom prechladnutia. Sirupy na kašeľ, horúce nápoje, pastilky do krku so šalviou, medom alebo citrónom. Okrem voľne predajných liekov, si kúpte aj doplnky stravy pre vaše pohodlie. S prechladnutím sa stretávame niekoľkokrát do roka. Je to vírusové ochorenie, ktoré postihuje dýchacie cesty. Väčšinou začína nádchou, bolesťou v krku, kašľom a v prípade chrípky sa dostaví aj horúčku a celková bolesť tela.

Ako sa zbaviť prechladnutia

Je podstatné snažiť sa čo najskôr potlačiť spomínané príznaky, preto pite veľa tekutín a odpočívajte. Telo v tomto stave potrebuje zvýšený príjem vitamínov, predovšetkým C, odporúča sa užívať prípravky z hlivy ustricovej, rakytníka alebo echinaceu. Dospelý človek sa s prechladnutím potýka 2-3 krát do roka, priemerné dieťa 6-12 krát ročne. Vírus prechladnutia sa ľahko prenesie na ďalšieho človeka, a to vdýchnutím kvapôčok vo vzduchu alebo pri kontakte s infikovaným nosovým hlienom či kontaminovanými predmetmi.

Úľava od upchatého nosa

Od úľavy a k odpuchnutiu nosovej sliznice vám pomôžu rôzne spreje, roztoky a kvapky na to určené. Vyberte si z našej širokej ponuky.

Úľava od kašľa

Zachyťte prechladnutie hneď od jeho počiatku a utlmte suchý kašeľ napríklad sirupom, ktorý podporí vykašliavanie. Naopak pri vlhkom kašli sú ideálne prípravky, ktoré kašeľ tlmia.

Nachladnutie v tehotenstve

Odporúčame používať prípravky s obsahom echinaceu. Bylinka je bezpečná a možno ju zakúpiť v mnohých formách. Vhodnejšie je však zvoliť sirup ako kvapky. Dbajte na to, že by ste prípravok nemala užívať dlhšie ako 8 týždňov. Na bolesť v krku sa odporúčajú prostriedky s obsahom tridecanamin adipátu či chlórhexidínu. Vyhnite sa prípravkom obsahujúcim šalviu a jód.

Zákazníci najlepšie hodnotia značky Salvia Paradise. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Salvia Paradise Dračia krv kvapky 50 ml.

Vymazať všetky filtre

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Pošlite nám tip na produkt a my ho skúsime zaradiť do ponuky.

Odporučiť produkt
Nenašli ste, čo ste hľadali?

Potrebujete poradiť?

Napíšte nám a radi vám pomôžeme s výberom a vyhľadávaním vhodného produktu.

Potrebujete poradiť?

Produkty z kategórie Prechladnutie sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Prechladnutie zoradené od tých najlacnejších. Kategóriu Prechladnutie sme pre vás tiež poskladali od najkvalitnejších.