Lieskové orechy - Bez sladidiel

Lieskové orechy sú plody liesky obyčajnej a ako jediné orechy pochádzajú z Európy. Môžeme ich jesť surové, ale oveľa lepšie stráviteľné sú po opražení na sucho alebo namočení vo vode. Lieskové oriešky sú tradičnou prísadou pri pečení koláčov, sušienok alebo rôznych múčnikov. Obľúbené sú aj ako súčasť bohatých müsli zmesí. Ak si radi pochutíte na sladkom, potešíme vás napríklad orieškami v čokolád…

Lieskové orechy sú plody liesky obyčajnej a ako jediné orechy pochádzajú z Európy. Môžeme ich jesť surové, ale oveľa lepšie stráviteľné sú po opražení na sucho alebo namočení vo vode. Lieskové oriešky sú tradičnou prísadou pri pečení koláčov, sušienok alebo rôznych múčnikov. Obľúbené sú aj ako súčasť bohatých müsli zmesí. Ak si radi pochutíte na sladkom, potešíme vás napríklad orieškami v čokoláde.

Lieskový orech a jeho vplyv na zdravie

Skúste vymeniť vrecúško vyprážaných zemiačikov za ten s lieskovými orieškami, vymeníte tak zároveň nezdravé tuky za tie zdravé. Uvidíte, čo to bude za príjemnú zmenu. Nielenže je to výživná a chrumkavá pochúťka, lieskovce majú tiež blahodárne účinky na naše zdravie. Sú zásobárňou nenasýtených mastných kyselín, vitamínov radu B i E, minerálov a ďalších látok, ktoré sú pre ľudské telo potrebné. Odporúčajú sa pri únave a nechutenstve do jedla. Hrsť lieskových orieškov denne sa skrátka na našom zdraví pozitívne podpíše.

Ako olúpať lieskové orechy

  • Na Pilulke zaobstaráte jadrá nelúpané i lúpané. Na olúpaní lieskových orechov doma ale nič nie je. Máme pre vás jednoduchý recept.
  • Orechy dáme do rúry na 150 stupňov a počkáme cca 10 minút, až im popraská šupka.
  • Necháme ich vychladnúť a šupku jednoducho odrolíme. Pečením získajú výraznejšiu chuť.
  • Ak ich budeme mixovať ešte teplé, rýchlejšie zmenia skupenstvo do tekutej formy.

Užívatelia hodnotia najlepšie značky Orieshock. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Orieshock Lieskovce 250 g.

Zobraziť celý popis