Krémy a gély na jazvy a kožné útvary - Fix krém - najdrahšie produkty (1 produktov)

Koža je náš najväčší orgán, ktorý súvisle pokrýva a chráni celé naše telo. Ochraňuje nás pred vonkajším prostredím a je najviac náchylná na poškodenie. Koža má síce úžasnú regeneračnú schopnosť, no niektoré väčšie poškodenia môžu na nej zanechať …

Zobraziť viac

Koža je náš najväčší orgán, ktorý súvisle pokrýva a chráni celé naše telo. Ochraňuje nás pred vonkajším prostredím a je najviac náchylná na poškodenie. Koža má síce úžasnú regeneračnú schopnosť, no niektoré väčšie poškodenia môžu na nej zanechať jazvy. Jazva obvykle vznikne po operáciach a rôznych chirurgických zákrokoch, po úrazoch, ale aj po akné.

Ako vznikne jazva?

Zjazvenie je prirodzenou súčasťou procesu hojenia po úraze. Jeho vzhľad a ošetrenie závisí od viacerých faktorov. Dôležitá je hĺbka a veľkosť poranenia, to, ako vzniklo poranenie a miesto poranenia. Rovnako to ovplyňuje aj váš vek, gény, pohlavie a etnická príslušnosť.

Aké sú typy jaziev?

  • Keloidné jazvy – tento typ jazvy vznikne pri príliš „agresívnom“ procese hojenia. Svojou veľkosťou presahuje aj pôvodné zranienie, pokožka je na mieste vzniku jazvy tvrdá, nepohyblivá. Ak máte tmavšiu pleť, máte aj väčšiu šancu „vypestovať si“ práve keloidnú jazvu.
  • Jazvy po popáleninách – jazvy po popálenínách nielenže narúšajú vzhľad pokožky, ale tiež ju sťahujú a obmedzujú v pohybe. Zjazvené tkanivo je tiež už na pohľad vysušené. Takéto jazvy môžu vznikať aj do hĺbky a pôsobiť aj na svaly a nervy.
  • Hypertrofické jazvy - Sú to vyvýšené červené jazvy podobné keloidom, ktoré však nepresahujú hranicu úrazu.
  • Jazvy po akné – vznikajú hlavne pri silných formách akné, či už vo forme hlbokých jamiek alebo až po jazvy hranatého alebo vlnovitého vzhľadu.
  • Strie – Strie je tiež možné považovať za typ jazvy. Vznikajú tam, kde sa v koži elastínové a kolagénové vlákna potrhajú kvôli ich prílišnému natiahnutiu sa, hlavne v dôsledku hormonálnych zmien, ale aj pri rýchlej zmene hmotnosti.

Ako odstrániť/zjemniť jazvu?

Už vzniknutej jazve na koži sa bohužiaľ úplne zbaviť nedá, je však možné správnou starostlivosťou zmierniť jej vzhľad. Gély na jazvy majú zloženie väčšinu založené na silikónoch, ktoré zjazvené tkanivo pri pravidelnom používaní zjemnia a vyhladia. Krémy na jazvy poškodenú pokožku vyživia, a napomáhajú správnemu hojeniu poranenia, čím znižujú riziko toho, že jazva vôbec vznikne, ak sa začnú používať včas.
Pri jazvách po akné je najdôležitejšia prevencia, teda správna starostlivosť o aknóznu pleť. Pri pravidelnej starostlivosti je tvorba vyrážok a následných jaziev zmiernená.
Na obmedzenie tvorby strií je tiež vhodná prevencia vo forme rôznych telových krémov a olejov určených špeciálne na strie. Tie je možné používať preventívne na zlepšenie elasticity kože, ale aj na novovzniknuté strie, aby sa zjemnili. Pri starších, vyblednutých striách je ich účinok slabší, avšak pravidelná starostlivosť a masírovanie prípravkami na strie môžete zmierniť ich viditeľnosť.

Bradavice

Medzi nežiadúce útvary na koži bezpochyby patria aj bradavice. Najčastejšie sa vytvoria na rukách, na nohách, krku, tvári na genitáliach alebo iných oblastiach tela. Za ich vznik môže papilomavírusová infekcia a nevyhýbajú sa ani mužom, ani ženám, ba ani deťom. Väčšinu sú nebolestivé a dá sa ich zbaviť aj doma s pomocou výrobkov na odstránenie bradavíc z našej ponuky. Ak však je bradavica na ťažko prístupnom mieste, alebo spôsobuje bolesť, odporúča sa návšteva lekára.

Užívatelia najlepšie hodnotia značky Scar Esthetique, Bioderma a Biomed. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Scar Esthetique Krém na jazvy 60 ml.

Krémy a gély na jazvy a kožné útvary - Fix krém - najdrahšie produkty - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Krémy a gély na jazvy a kožné útvary - Fix krém - najdrahšie produkty ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Krémy a gély na jazvy a kožné útvary - Fix krém - najdrahšie produkty na 94 %
Recenzia produktu: HA gel RosenPharma z kyseliny hyalurónovej 16 ml
5 / 5x
Uzasny gel na poporodni zraneni. Po nastrihu jsem jizvu mazala timto gelem a krasne se mi vse zahojilo.
Recenzia produktu: Dr.Muller Nechtíková masť 50 ml
5 / 3x
Krásně zjemní
Recenzia produktu: Alter Heideschäfer Arniková masť 100 ml
5 / 1x
Na rany, žily, super
Recenzia produktu: Molusk Dermálny roztok 3 g
5 / 5x
doporučeno lékařem, jako doprovodný lék vhodný
Recenzia produktu: Dr. Popov RAKYTELA Rakytníková masť s Aloe Vera 50 ml
5 / 4x
????
Recenzia produktu: Topvet Rakytníková masť bylinná 50 ml
5 / 1x
Výborná masť na obnovu pokožky
Recenzia produktu: Topvet ARNIKOVÁ masť bylinná 50 ml
5 / 1x
kvalitný roztok na kontaktné šošovky vo veľkosti ideálnej na cesty
Recenzia produktu: Fix krém Fix Calcium Pantothenicum krém 30 g
5 / 2x
Super
Recenzia produktu: Virde REUMAFIT Kostihojový gél s borievkou a MSM 350 g
5 / 1x
Pomaha proti miernej bolesti a hlavne nefarbi a pekne vsiakne a pokozka nie je ani mastna ani lepkava
Recenzia produktu: Topvet Rakytníkový bylinný olej forte 100 ml
5 / 2x
díky

Pozrite sa na produkty z kategórie Jazvy, kožné útvary zoradené od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Jazvy, kožné útvary zoradené od najlacnejších. V kategórii Jazvy, kožné útvary nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.