doma
10
Už ste navštívili štiavnické tajchy? Tieto umelé vodné nádrže boli vybudované ešte v 17. a 18. storočí a pôvodne slúžili pre potreby baníctva. Ich hlavná funkcia sa v priebehu storočí zmenila a v súčasnosti sú už len vyhľadávanými miestami odpočinku a relaxu pre jej návštevníkov. Ak si chcete vychutnať celodenný výlet plný kúpania, člnkovania či vodných športov, tajchy sú pre vás tou správnou voľbou.
Tohtoročná dovolenka sa ponesie v duchu krásnej malebnej slovenskej krajiny a namiesto k moru sa mnohí z vás vydajú k rybníkom a priehradám. Dávate prednosť pešej turistike? Dobrodružstvo nemusíte vždy hľadať tisíce kilometrov ďaleko. Aj tuzemská dovolenka skrýva mnoho nádherných miest, ktoré stojí za to objavovať… kúzlo našej prírody a taje pamiatok si navyše môžete užiť ešte s pridanou hodnotou: bez návalu zahraničných turistov.

Stále je z čoho vyberať

Slovenská krajina ponúka nespočetne veľa miest, ktoré stoja za to navštíviť, a vďaka tohtoročnej situácii máte skvelú možnosť ich konečne poriadne poznať… Vydajte sa na cestu z mesta… spoznávajte autentické slovenské dedinky s historickými drevenicami, prípadne si odpočiňte v kúpeľoch. Vyšliapnete si radšej na kopec alebo si naopak oddýchnete a vystavíte svoje telo slnečným lúčom pri vode? Na Slovensku môžete skombinovať toto všetko dohromady! Pretože VŠADE DOBRE, DOMA NAJLEPŠIE.
slovensko
luka
voda

Tá najkrajšia príroda je doma

Návrat ku koreňom. Odpočinok na chate, v rodinnom kempe alebo klasické stanovanie majú svoje kúzlo a takéto zážitky v nás zostanú po celý život. Pripomeňte si, ako trávili dovolenku naši rodičia a prarodičia, a odovzdajte tento odkaz aj našej novej generácií. Praskanie večerného ohňa, prechádzky lesom, zliezanie skalistých hôr.… Pri pobyte v prírode však nezabudnite mať vždy po ruke repelent proti kliešťom a komárom, základné vybavenie lekárničky a samozrejme niečo dobré na desiatu a na osvieženie. Dobrodružstvo môže začať!

Nezabudnite na ochranu pred hmyzom

Komáre a ďalší otravný hmyz nám vie poriadne znepríjemniť krásne romantické jarné a letné podvečery. Náš pobyt v prírode, pri vode a na čerstvom vzduchu dokážu poriadne znepríjemniť komáre či iný bodavý hmyz. A ešte horšie sú potom štípance, ktoré nám zostanú na pamiatku. Deti znášajú poštípanie hmyzom horšie ako dospelí. Pozor aj na kliešte, ktorých prítomnosť, je o to nebezpečnejšia. Preto je nevyhnutné použiť repelenty. Ak sa Vám už nejaký ten štípanec ušiel, zmierniť príznaky Vám pomôžu prípravky po poštípaní.
hmyz
obtize

Vyhnite sa žalúdočným problémom na dovolenke

Aká by to bola dovolenka, keby sme neochutnali miestne špeciality? Spoznávanie tradícií, kultúry, ale aj domácej kuchyne k dovolenke patrí. Dávajte si však pozor na neznáme potraviny a tiež na vodu z vodovodu. Mesiac pred odchodom na dovolenku začnite s užívaním probiotík a rovnako nezabudnite ani na 15-dňovú kúru po svojom návrate. Takto môžete predísť žalúdočným problémom, ktoré by vás počas dovolenky alebo po nej mohli prekvapiť.

Trápia vás alergie? Zvládnite ich aj v prírode...

Alergikom môžu inak pohodovú dovolenku znepríjemniť príznaky peľových či prachových alergií, ako je senná nádcha, slzenie a pálenie očí, v najhoršom prípade začervenaná, svrbiaca pokožka. Každý alergik o tom vie svoje. Užívajte si nerušené krásy okolitej prírody. Pre prípad náhlych prejavov alergie majte po ruke ako prvú pomoc prášky na alergiu ako napríklad Zyrtec. Do každej tašky sa taktiež vojdú kvapky do očí, vreckovky a prípadne aj gél na zmiernenie svrbenia pokožky. Obľúbený je napríklad Fenistil, veľmi účinný prípravok na štípance od hmyzu.
alergie
sk
prehrady
opalovanie

Opaľovanie s rozUMOM

Slnko vám pristane… Čas dovoleniek a opaľovania sa opäť blíži. Často čítame o nebezpečnom UV žiarení a s tým spojenými rizikami. Slnku sa úplne vyhnúť nedá, a ani by to nebolo rozumné. Antidepresívne účinky slnečného žiarenia a jeho význam pri tvorbe vitamínu D sú pre nás nesmierne dôležité.

Formy opaľovacích prípravkov

Krémy

Krémy alebo mlieka na opaľovanie sú najčastejšie používaným opaľovacím prípravkom.

Gély

Gél na opaľovanie je vhodný na citlivú pokožku. Výhodou je rychlé vstrebávanie.

Tyčinky

Tyčinka je vhodná na ochranu citlivých partií, ako je okolie očí, pier či proti pigmentovým škvrnám.

Spreje

Sprej na opaľovanie ponúka jednoduchú a rychlu aplikáciu. Sú vhodné pre deti.

Deti a opaľovanie

Slniečko a letné teploty lákajú deti aj dospelých k vonkajším aktivitám vrátane kúpania. Pri plánovaní svojich výletov alebo pobyte na záhrade či chalupe určite nezabúdajte na opaľovaciu kozmetiku pre deti a chráňte ich citlivú pokožku pred slnečnými lúčmi. Detský opaľovací krém je možné používať od pol roka veku dieťaťa.
deti
po opalovani

Čo robiť po opaľovaní?

Po opaľovaní dermatológovia odporúčajú použiť prípravky určené špeciálne po opaľovaní. Najčastejšie sa jedná o prípravky s obsahom Panthenolu alebo Aloe Vera. Najlepšie pomáhajú pokožku hydratovať a regenerovať. Zároveň sa doporučuje dodržiavať zvýšený pitný režim, aby ste predišli riziku príznakov úpalu či úžehu.

Krásné nohy v sandáloch

Leto a dovolenka je čas sandálov, šľapiek, flip-flopov, topánok na remienok… a samozrejme pekne upravených nôh. Jemnosť a krásu vašich nôh zaistí iba pravidelná starostlivosť, pre ktorú nie je potrebné vynaložiť veľké úsilie, ale ktorá podtrhne celkový dojem. S našou ponukou prípravkov na nohy to bude ešte jednoduchšie.
topanky
dovolena
aktivne

Aktívny odpočinok

Šport a aktívna dovolenka alebo relax a slastné ničnerobenie? Pokiaľ ste si vybrali prvú možnosť, pravdepodobne patríte k ľuďom, ktorí zbožňujú pohyb a preferujete cestovanie spojené s relaxačnou formou športu a pohybu. Aktívnu dovolenku si každý môže predstavovať rôzne. Rafting či canyoning na rieke? Jazdu na bicykli? Lezecká skala a turistika? Toto všetko sú možnosti aktívnej dovolenky.
energie

Skoncujte s potením

Potenie je prirodzený a pre ľudské telo veľmi dôležitý proces. Jeho hlavnou úlohou je termoregulácia. Pri nadmernom potení bez patologickej príčiny je najľahšie použitie antiperspirantov v kombinácií s deodorantmi. Aký je medzi nimi rozdiel? Deodoranty obsahujú antibakteriálne látky obmedzujúce pôsobenie baktérií, a tým pomáhajú predchádzať vzniku nepríjemného zápachu. Antiperspiranty znižujú tvorbu potu v potných žľazách.
pocení
lekarnicka

Lekárnička na cesty

Pri balení na dovolenku určite nesmie vo vašej batožine chýbať lekárnička. Jej obsah by mal zodpovedať vašim potrebám. Určite by v nej nemali chýbať náplaste na rany, dezinfekcia, obväzy, lieky proti horúčke a repelent. V prípade potreby aj lieky proti alergii a ďalšie lieky, ktoré pravidelne užívate.