Bode Korsolex basic dezinfekcia nástrojov, 1x2 l

Korsolex® basic je dezinfekčný prípravok na báze aldehydu so širokým spektrom …

Zobraziť viac

Korsolex® basic je dezinfekčný prípravok na báze aldehydu so širokým spektrom účinnosti vrátane plného virucídneho a sporocídneho účinku. Veľmi účinný, ale zároveň jemný prípravok je tiež charakteristický krátkym časom pôsobenia a nízkou koncentráciou pracovných roztokov.

Môžete mať za 9 dní v utorok 25. 6.  viac info
Skladom u dodávateľa
V Pilulka Boxe už v utorok 25. 6. od 12:00
Pilulka Expresom už v utorok 25. 6. od 09:00
35,90 €
 • Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

  Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

 • Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

  Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

 • Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

  Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

Doprava zadarmo Doprava zadarmo

Aldehydový dezinfekčný prípravok s čistiacim účinkom na termolabilné a termostabilné nástroje.

 • virucídny
 • sporicídny
 • účinný proti HAV (Hepatitis A)
 • vhodný do ultrazvukových umývačiek
 • ekonomický
 • vhodný na dezinfekciu a čistenie v ultrazvukových umývačkách

100 g roztoku obsahuje:

 • účinné látky: 15,2 g glutaral (glutaraldehyd), 19,7 g (ethylendioxy)dimethanol (1,6-dihydroxy-2,5-dioxahexan)
 • pomocné látky: surfaktanty, inhibítory korózie, soli, farbivá, vonné prísady.

Mikrobiologická účinnosť: Baktericídny, fungicídny, tuberkulocídny, mykobaktericídny, sporicídny, virucídny proti obaleným vírusom (vr. HBV, HCV, HIV), virucídny (adeno-, papova-, polio-, rota-, vacciniavírusom, HAV a SARS)

Účinný aj na mikroorganizmy rezistentné proti antibiotikám a Helicobacter pylori.

Oblasti použitia

Korsolex® basic vykazuje vynikajúcu materiálovú kompatibilitu s termolabilnými a termostabilnými nástrojmi, a preto sa odporúča na použitie v endoskopii. Ako virucídny a sporicídny dezinfekčný prípravok na nástroje je účinný pri všetkých spôsoboch dezinfekcie, od manuálneho použitia cez poloautomatické až po plnoautomatické, využívajúce studené procesy. Široká oblasť použitia prípravku Korsolex® basic tiež zahŕňa bezproblémové použitie v ultrazvukových kúpeľoch. Okrem toho jeho vynikajúca materiálová kompatibilita s endoskopmi umožňuje tiež použitie na ďalšie nástroje vyrobené z gumy, plastov, ocele, porcelánu a skla.

Návod na použitie a dávkovanie

 • Dezinfekcia ponorením

Korsolex® basic je koncentrovaný prípravok, ktorý sa musí riediť presne podľa doporučení, a vždy sa musí dodržať doba pôsobenia. Všetky nástroje musia byť rozobraté na jednotlivé časti a úplne navlhčené roztokom Korsolex® basic. Na nástroji nesmú byť žiadne bubliny ani iné neprístupné miesta, kam sa roztok nedostane. Všetky flexibilné endoskopy sa musia dôkladne manuálne vyčistiť pred samotným dezinfekčným procesom. Na tento účel sa odporúča prípravok Bodedex® forte, ktorý sa môže používať samostatne alebo ako kombinovaný roztok s dezinfekčným prípravkom Korsolex® basic.

 • Cirkulačná metóda

Korsolex® basic sa môže používať pri všetkých bežných cirkulačných procesoch manuálne, poloautomaticky alebo plnoautomaticky v studenom režime. Koncentrát sa používa podľa doporučení výrobcu cirkulačného prístroja. Všetky flexibilné endoskopy sa musia dôkladne manuálne vyčistiť pred samotným dezinfekčným procesom, aj keď ide o cirkulačnú metódu.

 • Ultrazvukový kúpeľ

Korsolex® basic sa môže používať vo všetkých ultrazvukových kúpeľoch vyrobených z nehrdzavejúcej ocele. Je dôležité zaistiť, aby doba dezinfekcie v ultrazvukovom kúpeli neprekročila čas doporučený výrobcom nástroja (obvykle 5 minút) a aby sa roztok nezahrieval. Pre dokonalý výsledok dezinfekcie je nutné dodržať dobu pôsobenia podľa výsledkov mikrobiologických testov (pozri tabuľku).

Doba účinnosti
Pracovný roztok Korsolex® basic sa môže pre vyšší stupeň dezinfekcie používať 10 dní. Kombinovaný roztok Korsolex® basic + Bodedex® forte je použiteľný 1 deň. Stabilita nepoužívaného roztoku Korsolex® basic je 21 dní.

Kompatibilita
Korsolex® basic nie je kompatibilný s prípravkami obsahujúcimi amíny. Z tohto dôvodu sa nesmú žiadne prípravky na báze amínov používať pred alebo po dezinfekcii Korsolexom basic.
V prípade striedania prípravkov na báze amínov a aldehydov je bezpodmienečne nutné medzi použitím týchto dvoch účinných látok dôkladné mechanické vyčistenie pomocou detergentu a záverečné opláchnutie minimálne 15 min.

Pozrite tiež ďalšie produkty značky Bode, ktoré sú v kategóriách Nemocničná a domáca starostlivosť, Nemocničná hygiena a Zdravotnícky materiál. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Nemocničná hygiena.

Ohodnoťte tento produkt ako prvý.

EAN4031678005888
ZnačkaBode
Originálny názovBODE Korsolex basic dezinfekcia nástrojov, 1x2 l