Lieky na hemoroidy (10 produktov)

Ako hemoroidy sa označuje ochorenie cievnych štruktúr v oblasti konečníka. Prejavuje sa svrbením, bolesťou a aj krvácaním, hlavne po stolici. Za jednu z hlavných príčin sa udáva sedavý spôsob života, ďalej stav výrazne zhoršuje zápcha s tuhou stolicou. Na liečbu už vzniknutých hemoroidov sa používajú lokálne masti a čapíky, ktoré potláčajú zápal, svrbenie a bolestivosť. Celkovo sa užívajú tablety zlepšujúce žilový krvný obeh. Ťažšie formy sa musia riešiť chirurgicky.

Zobraziť viac
Glyvenol Procto - 10 ks

Glyvenol Procto - 10 ks

Môžete mať už zajtra
Faktu rektálna masť 20 g

Faktu rektálna masť 20 g

Môžete mať už zajtra

Boiron Avenoc 30 g

Môžete mať už zajtra

Faktu čapíky 100 mg/2,5 mg 10 ks

Môžete mať už zajtra
Preparation H čapíky na liečbu hemeroidov 12 ks

Preparation H čapíky na liečbu hemeroidov 12 ks

Môžete mať už zajtra
Boiron Avenoc čapíky 10 ks

Boiron Avenoc čapíky 10 ks

Môžete mať už zajtra

Mastu čapíky na hemoroidy 10 ks

Môžete mať už zajtra
Dobexil H ung 20 g

Dobexil H ung 20 g

Môžete mať už zajtra
Mastu rektálna masť s aplikátorom, 30 g

Mastu rektálna masť s aplikátorom, 30 g

Môžete mať už zajtra
Lieky na hemoroidy - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Lieky na hemoroidy ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Lieky na hemoroidy na 94 %
Recenzia produktu: Dobexil H ung 20 g
5 / 2x
Ja som tuto masť kupovala za účelom nájsť niečo na analne trhliny...masť zabrala už po 1 dni a na další deň som ani nevedela že mi niečo je...odporúčam...neviem ako na hemoroidy funguje ale ak niekto hľadá úľavu od bolesti pri analnych trhlunach...za mna áno...a zastavuje aj krvácanie.
Recenzia produktu: Boiron Avenoc 30 g
5 / 5x
Môžem len povedať ze účinná masť na hemoroidy , oproti iným ktoré mali len dočasny - par hodinovy účinok.. Boiron - dobrá značka. A to nechcem robiť reklamu.
Recenzia produktu: Preparation H čapíky na liečbu hemeroidov 12 ks
5 / 13x
Velmi mi to pomaha a zrazu je to nedostupne potrebujem objednat
Recenzia produktu: Preparation H rektálna masť na liečbu hemeroidov 25 g
5 / 13x
dobrý produkt, pomôže
Recenzia produktu: Boiron Avenoc čapíky 10 ks
5 / 5x
Po pôrode mi veľmi pomohli budem znova objednávať, žiadne vedľajšie účinky a naozaj pomôžu
Recenzia produktu: Flebaven 500mg filmom obalené 90 tabliet
5 / 1x
služby sú výnimočne rýchle, produkty sú lacnejšie ako v kamenných obchodoch,
Recenzia produktu: Venoruton 300, 1 x 50 tvrdých kapsúl
5 / 4x
Už som ich užívala minulý rok pri probléme s opuchom členkov a pomohli mi, no tentokrát som si kúpila aj 500mg/Forte... môžem odporučiť
Recenzia produktu: Detralex 500 mg 2 x 60 tabliet
4.9 / 65x
Kvalita.
Recenzia produktu: Venoruton Forte 500mg 60 tabliet
4.9 / 10x
pomoc pri unavených nohách
Recenzia produktu: Glenmark Devenal 500 mg 180 tabliet
4.9 / 41x

Ako hemoroidy sa označuje ochorenie cievnych štruktúr v oblasti konečníka. Prejavuje sa svrbením, bolesťou a aj krvácaním, hlavne po stolici. Za jednu z hlavných príčin sa udáva sedavý spôsob života, ďalej stav výrazne zhoršuje zápcha s tuhou stolicou. Na liečbu už vzniknutých hemoroidov sa používajú lokálne masti a čapíky, ktoré potláčajú zápal, svrbenie a bolestivosť. Celkovo sa užívajú tablety zlepšujúce žilový krvný obeh. Ťažšie formy sa musia riešiť chirurgicky.

Aby k vzniku hemoroidov nedochádzalo, je potrebné udržiavať správnu konzistenciu stolice - zvýšiť príjem vlákniny, dodržiavať pitný režim a netlačiť príliš pri vyprázdňovaní.

Príznaky:

 • Krvácanie - krvácanie z konečníka je často prvým znakom hemoroidov. Krv môže byť vidieť na toaletnom papieri alebo v stolici.
 • Bolesť alebo nepohodlie - hemoroidy môžu spôsobiť bolesť alebo nepohodlie v oblasti konečníka a ritného otvoru. To môže byť obzvlášť viditeľné pri sedení alebo pri vyprázdňovaní čriev.
 • Svrbenie a podráždenie - prítomnosť hemoroidov môže viesť k podráždeniu a svrbeniu v okolí ritného otvoru.
 • Opuch alebo výduť - hemoroidy môžu spôsobiť opuch alebo výduť v oblasti konečníka. Toto môže byť viditeľné alebo cítiteľné na dotyk.
 • Prolaps a vypadávanie - v niektorých prípadoch môžu hemoroidy vypadnúť z ritného otvoru a vytvárať výduť alebo prolaps. To môže byť občasný alebo trvalý stav.
 • Nepohodlie pri vyprázdňovaní - hemoroidy môžu spôsobiť ťažkosti pri vyprázdňovaní čriev a môžu byť spojené s pocitom neúplného vyprázdňovania.
 • Kombinácia príznakov - hemoroidy môžu spôsobiť rôzne kombinácie týchto príznakov, ktoré sa môžu líšiť v intenzite a trvaní.

Zmiernite nepríjemné príznaky hemoroidov

Hemoroidy sú nepríjemným zdravotným problémom, ktorý môže postihnúť mnoho ľudí. Príznaky hemoroidov, ako sú bolesť, svrbenie a pálenie, môžu byť veľmi nepríjemné. Kategória "Lieky na hemoroidy" ponúka široký výber produktov, ktoré vám môžu pomôcť s liečbou a zmiernením príznakov hemoroidov.

Diagnóza hemoroidov

Diagnóza hemoroidov zvyčajne zahŕňa niekoľko krokov, a to:

 • Lekársky pohovor - lekár bude klásť otázky týkajúce sa príznakov, ako sú krvácanie, bolesť, opuch a nepohodlie v oblasti konečníka.
 • Fyzikálne vyšetrenie - lekár môže vykonať fyzikálne vyšetrenie oblasti ritného otvoru a konečníka. To môže zahŕňať vizuálnu kontrolu na vonkajšie alebo vnútorné hemoroidy.
 • Anoskopia alebo Proktoskopia - ak je to nutné, lekár môže použiť špeciálne nástroje, ako sú anoskop alebo proktoskop, na prezretie vnútornej časti konečníka a ritného otvoru.
 • Testy na vyšetrenie stolice - v niektorých prípadoch môže lekár odporučiť testy na vyšetrenie stolice na vylúčenie iných potenciálnych príčin krvácania alebo nepohodlia.
 • Diferenciálna diagnóza - lekár bude zvažovať ďalšie možné príčiny symptómov, aby sme vylúčili iné ochorenia, ktoré môžu mať podobné príznaky.
 • Stupeň hemoroidov - lekár môže určiť stupeň hemoroidov podľa závažnosti a protrúzie. Existujú štyri stupne, od najnižšieho (stupeň I) po najvyššie (stupeň IV).

Účinné lieky na hemoroidy v podobe mastí

Hemoroidy možno účinne liečiť rôznymi spôsobmi. Jedným z hlavných lekárskych postupov je použitie mastí na hemoroidy. Tieto masti často obsahujú účinné látky, ktoré pomáhajú zmierniť zápal, opuch a bolesť spojenú s hemoroidmi. Naša ponuka obsahuje rôzne druhy mastí, aby každý mohol nájsť produkt, ktorý mu najlepšie vyhovuje.

Rôzne druhy liečby hemoroidov

Výber správnej liečby pre hemoroidy môže byť kľúčový pre dosiahnutie úľavy a zlepšenie kvality života. Okrem mastí ponúkame aj rôzne ďalšie produkty, ako sú čapíky, gély a krémy, ktoré môžu pomôcť s liečbou a prevenciou hemoroidov. Kategória vám umožňuje ľahko nájsť a zakúpiť tie najlepšie produkty pre vaše potreby.

Hemoroidy v tehotenstve

Hemoroidy sú častým problémom počas tehotenstva a môžu spôsobiť nepríjemné príznaky. Tieto cievne uzlíky v konečníku a ritnom otvore môžu byť zvýraznené zmenami v tele počas tehotenstva, čo zahŕňa nárast hormónov a zväčšenie maternice, čo môže ovplyvniť prietok krvi v panvovej oblasti.

Medzi bežné príznaky hemoroidov počas tehotenstva patrí bolesť, svrbenie, opuch a krvácanie. Niektoré ženy môžu pociťovať tlak alebo nepohodlie v oblasti konečníka. Tieto príznaky môžu byť spôsobené zvýšeným tlakom v bruchu, čo býva dôsledkom zväčšujúcej sa maternice a rastúceho plodu.

Liečba hemoroidov počas tehotenstva sa zvyčajne zameriava na zmiernenie príznakov a minimalizáciu nepohodlia ako napríklad:

 • Zmeny stravovacích návykov - úprava stravy môže zahŕňať zvýšený príjem vlákniny a dostatok tekutín na prevenciu zápchy.
 • Topické krémy alebo gély - niektoré lokálne prípravky môžu pomôcť znížiť svrbenie a opuch.
 • Teplé kúpele - teplý kúpeľ alebo sedacia vaňa s teplou vodou môže poskytnúť úľavu od bolesti a upokojiť podráždenú oblasť.
 • Chladiaca kompresia - ladové obklady alebo chladiace gély môžu pomôcť redukovať opuch a pocity nepohodlia.

Nájdite správny produkt pre vaše potreby

Je dôležité nezanedbávať liečbu hemoroidov a brať ju vážne. Ak trpíte hemoroidmi a hľadáte účinné lieky a masti na hemoroidy, kategória vám môže poskytnúť kompletné riešenie. Pomôžeme vám nájsť tie najlepšie lieky na hemoroidy pre vašu individuálnu situáciu. U nás nájdete všetko, čo potrebujete na úspešnú liečbu hemoroidov.

Pozrite sa na produkty z kategórie Lieky na hemoroidy zoradené od najlepšie hodnotených. Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu Lieky na hemoroidy. V kategórii Lieky na hemoroidy nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.

Spýtajte sa lekárnika

Odborné rady a odpovede na vaše otázky, a to z pohodlia vášho domova.

Všetky otázky