Menštruačné kalíšky - Fair Squared (2 produktov)

Menštruačný kalíšok je spoločne s tampónmi a vložkami hygienická pomôcka poskytujúca ženám komfort a pocit istoty počas periódy. Používanie kalíška je bezpečné po celú dobu menštruácie, za každej situácie. Cestovanie, plávanie, jazda na bicykli, ani tanec nie sú prekážkou. V poslednej dobe sa tak stal veľmi obľúbenou pomôckou množstva žien, ktoré šíria veľmi pozitívne recenzie.

Zobraziť viac

Menštruačný kalíšok je spoločne s tampónmi a vložkami hygienická pomôcka poskytujúca ženám komfort a pocit istoty počas periódy. Používanie kalíška je bezpečné po celú dobu menštruácie, za každej situácie. Cestovanie, plávanie, jazda na bicykli, ani tanec nie sú prekážkou. V poslednej dobe sa tak stal veľmi obľúbenou pomôckou množstva žien, ktoré šíria veľmi pozitívne recenzie.

Čo je to menštruačný kalíšok?

Ide o dámsku hygienickú pomôcku a narozdiel od tampónov alebo vložiek je určený na opakované použitie. Kalíšok má tvar zvončeka a vyrába sa predovšetkým z lekárskeho silikónu, pretože tento materiál nevyvoláva alergie. Kalíšky sa vyrábajú aj z mäkkého latexu či termoplastu (TPE). Na dotyk je kalíšok veľmi jemný a hebký, podobne ako detské cumlíky.

Výhody:

 • Materiál nepriľnavý pre baktérie
 • Bez chemikálií - zdravotne nezávadný
 • Pri používaní nehrozí riziko vzniku zaparenín, ako napr. pri používaní vložiek
 • Nemenné mechanické vlastnosti
 • Vysoko komfortný a spoľahlivý
 • Bez zápachu
 • Pri kúpaní nenasiakne vodou

Nevýhody:

 • Počiatočné problémy so zavádzaním
 • Nekomfortné podmienky v teréne
 • Nutná starostlivosť (vyváranie, vyplachovanie)
 • Manipulácia s tekutinou
 • Možné povyťahovanie vnútromaternicového telieska (kalíšok vytvára podtlak)
 • Vyššia obstarávacia cena

Ako kalíšok funguje?

Menštruačný kalíšok sa zavádza do pošvy, kde zbiera menštruačnú krv a každých 4 - 12 hodín je nutné ho vybrať a vyprázdniť - podľa toho, ako silnú máte menštruáciu, pretože oproti tampónu či vložkám krv neabsorbuje. Kalíšok pojme až 30 ml tekutiny. Po vybratí ho možno vypláchnuť a vymeniť. Pri správnej údržbe vydrží až niekoľko rokov.

Ako zaviesť menštruačný kalíšok?

Zavádzanie kalíška je hlavne o cviku a v princípe sa používa podobne, ako tampóny. Ideálne je zavádzať kalíšok v ľahkom podrepe. A ako na to? Uchopte kalíšok palcom a ukazovákom a v zloženom (stlačenom) stave ho zaveďte do pošvy, nie tak hlboko ako tampón. Vytvorí sa ľahký podtlak a kalíšok priľne k pošvovej stene.

Ak kalíšok dostatočne nekĺže, navlhčite ho vodou alebo použite lubrikant. Pri vyberaní stlačte spodnú časť a pomocou stopky vytiahnite.

Pri manipulácii s kalíškom nezabúdajte dodržiavať hygienu rúk.

Ako používať kalíšok v teréne?

Do terénu môže byť kalíšok trochu nepraktický, obzvlášť na výlete do prírody, kde nie je možnosť kalíšok vymyť. V takom prípade si so sebou vezmite fľašu s vodou alebo vlhčené obrúsky, aby ste ho mohla aspoň utrieť.

Ako vybrať veľkosť kalíška?

Je dôležité zvoliť správnu veľkosť (obvod) kalíška tak, aby sedel veľkosti pošvy. Kalíšky sú označené veľkosťami 1 a 2, tá sa dá odhadnúť na základe veľkosti vami používaných tampónov.

 • Veľkosť 1 - menší kalíšok, vhodný pre mladé dievčatá a ženy, ktoré ešte nerodili
 • Veľkosť 2 - väčší kalíšok, vhodný pre ženy po pôrode, nad 28 rokov, vedúce aktívny sexuálny život

Výber však záleží na viacerých faktoroch, napr.:

 • Fyziologické predpoklady
 • Pôrody
 • Stav panvového dna (povolené x spevnené)
 • Vek
 • Šport
 • Sila menštruácie

V prípade, že si nie ste istá, je lepšie zaobstarať kalíšok väčší. Keď bude príliš veľký, nechajte si ho na neskôr a zakúpte kalíšok menší.

Aké sú jeho výhody oproti tampónom alebo vložkám?

Používanie kalíška je ekonomickejšie, ekologickejšie a pre mnohé ženy aj praktickejšie. Nemusíte neustále dokupovať zásobu tampónov a vložiek, premýšľať, či ste si ich so sebou von či na cesty vzala dostatok. Naviac vám kalíšok pri správnej údržbe vydrží až niekoľko rokov, takže šetríte životné prostredie. Uvedomte si, koľko tampónov alebo vložiek za život spotrebujete ...

Ďalšou otázkou je hygiena. Vďaka materiálu, z ktorého je vyrobený, nedochádza k zachytávaniu ani množeniu baktérií. Naviac je kalíšok vyrobený z absolútne zdravotne nezávadného materiálu bez akejkoľvek parfumácie, bielenia a pod., teda nedochádza k uvoľňovaniu škodlivých látok do tela.

Pre koho je kalíšok vhodný?

Pre všetky ženy. Kalíšok je ideálny ako pre mladé dievčatá, ktoré sú ešte panny, tak zrelé ženy pred i po pôrode, možno ho používať vo dne aj v noci alebo ak máte zavedené vnútromaternicové teliesko.

Ako mám kalíšok udržiavať?

Údržba je veľmi jednoduchá. Kalíšok pred použitím sterilizujte vriacou vodou aspoň 5 minút. K dezinfekcii môžete využiť aj špeciálne tablety, gély či sterilizačné tégliky. Potom je dobré kalíšok opláchnuť vodou, aby na ňom nezostávali zvyšky dezinfekcie

Zákazníci hodnotia najlepšie značky Satisfyer, Tierra Verde a Fair Squared. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Tierra Verde Magic Touch na čistenie kalíška 200 g.

Menštruačné kalíšky - Fair Squared - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Menštruačné kalíšky - Fair Squared ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Menštruačné kalíšky - Fair Squared na 94 %
Recenzia produktu: Fair Squared Menštruačný kalíšok XL z prírodného latexu s látkovým sáčkom
5 / 1x
maximalne pohodlny
Recenzia produktu: Mooncup Menštruačný kalíšok veľ. B
5 / 4x
Výborná pomôcka
Recenzia produktu: Tierra Verde menštruačný kalíšok L
5 / 2x
Prijemny material, mekci nez u meho predchoziho kalisku, pritom ale stale dostatecne pevny, aby neprotekal. Mohu doporucit i pro “citlivejsi” damy.
Recenzia produktu: Fun Factory Menštruačný kalíšok Fun Cup veľkosť A modrý 20 ml
5 / 1x
Kupila som si to preto ze som chcela nieco ovela ekologickejsie uzasny produkt
Recenzia produktu: Tierra Verde Magic Touch na čistenie kalíška 200 g
5 / 5x
Vyborny cistic, kalisok som uz chcela kvoli skvrnam vyhodit nakolko nezchadzali ani s original Lunette cistiacim prostriedkom. Po jednom pouziti tohto cistica je ako novy.
Recenzia produktu: Satisfyer Menstruačný kalíšok Feel confident modré 2 ks
4.3 / 3x
Prostě paráda
Recenzia produktu: Satisfyer Menstruačné kalíšky Feel confident fialové 2 ks
3.8 / 7x
Pohodlí během prvního nošení nic moc. Co mě však spíš štve, že kalíšek se "vsakne " velmi hluboko a tím pádem vyndání je obtížné.

Kategóriu Menštruačné kalíšky sme pre vás zoradili podľa hodnotení zákazníkov od najlepšie hodnotených. V kategórii Menštruačné kalíšky nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov. Tie najpredávanejších kúsky v kategórii Menštruačné kalíšky nájdete medzi prvými.