GS Extra Strong Multivitamín 50+, 60+60 tbl + darčekový poukaz

19 %

GS Extra Strong Multivitamín 50+, 60+60 tbl + darčekový poukaz

Doprava zadarmo

Komplexné a vyvážené zloženie vitamínov a minerálov. 50+ KOMPLEX - sibírsky ženšen pre vitalitu a ginkgo biloba pre lepšie prekrvenie mozgu a končatín.

Skladom 24. 5. 2019 Môžete mať už 27. 5. možnosti doručenia
K dispozícii v lekárni Pilulka už 27. 5.
16,30 € 20 €
Nákupom získate 16.3 kreditov

GS Extra Strong Multivitamín 50+, 60+60 tbl + darčekový poukaz

Čo je GS Extra Strong Multivitamín 50+?

GS Extra Strong Multivitamín 50+ je multivitamín špeciálne prispôsobený pre osoby staršie ako päťdesiat rokov. Obsahuje 100% vyvážené zloženie vitamínov, minerálov a ďalších aktívnych látok. Navyše obsahuje KOMPLEX 50+: kombináciu širokospektrálneho adaptogénu – sibírskeho ženšenu (eleuterokoku) – a extraktu z ginkga. Obsahuje látky, ktoré pomáhajú pri celkovom oslabení organizmu a znižujú únavu a vyčerpanie.

Sibírsky ženšen

Sibírsky ženšen (eleuterokok) je používaný už celé stáročia v Rusku a v Číne. V ľudovom liečiteľstve sa začal používať pre schopnosť obnovovať energiu, povzbudzovať celkové zdravie, zlepšovať pamäť a pomáhať prispôsobiť sa stresu. Eleuterokok je považovaný za adaptogén, to znamená, že optimalizuje homeostázu (schopnosť organizmu udržiavať stabilné vnútorné prostredie). Prostredníctvom širokej škály chemických a biochemických faktorov zvyšuje odolnosť organizmu proti únave a stresu. Zároveň účinne stimuluje obranyschopnosť. Tieto výnimočné účinky eleterokoku sú využívané napríklad u kozmonautov alebo vrcholových športovcov. Navyše je jeho užívanie bezpečné.

Ginkgo biloba

Prípravok obsahuje blahodarne pôsobiaci výťažok z vejárovitých listov starobylého jinanu dvojlaločného (Ginkgo biloba). Extrakt pomáha zlepšovať prekrvenie mozgu aj ostatných tkanív nášho tela. Podporuje pamäť, schopnosť sústrediť sa a ďalšie rozumové funkcie. Zlepšuje prívod krvi do končatín a zaisťuje tak tkanivám výdatnejší prístup živín a možnosť odplavenia škodlivých látok.

Vitamín C

Vitamín C prispieva k normálnej funkcii imunitného systému, rovnako ako k normálnej psychickej činnosti a činnosti nervovej sústavy; pozitívne ovplyvňuje normálnu funkciu energetického metabolizmu a rovnako prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania.

Vitalita a energia

Vitamíny skupiny B sú nevyhnutné pre premenu živín a získavanie energie z nich. Na tomto procese sa podieľajú aj ďalšie látky, napr. fosfor, horčík, mangán a jód. Vyvážené množstvo týchto látok podporuje získavanie energie, posilňuje pocit sviežosti a pomáha bojovať proti únave.

Imunita

Imunitný systém je dôležitý pre prirodzenú ochranu nášho organizmu pred stresom a vplyvmi životného prostredia. Prispieva k udržaniu dobrého zdravia. Pre jeho správne fungovanie sú dôležité predovšetkým vitamíny C a A, z minerálov potom selén a zinok.

Koža, vlasy, nechty

Koža odráža náš celkový zdravotný stav. Aby sme mali krásnu a zdravú kožu, vlasy a nechty, potrebujeme dostatok vitamínov a minerálov. Pre peknú pokožku, vlasy a nechty sú dôležité predovšetkým zinok, biotín, beta-karotén a vitamíny A a C.

Ochrana pred voľnými radikálmi

Vplyvom znečisteného životného prostredia a ultrafialového žiarenia sa v našom organizme tvoria voľné radikály. Pred ich pôsobením pomáhajú chrániť bunky ľudského tela tzv. antioxidanty: vitamíny C, E, selén a zinok.

Srdce a cievy

Srdce a cievy zaisťujú životne dôležitú funkciu zásobenia všetkých buniek ľudského tela nevyhnutnými živinami a kyslíkom. Železo, kyselina listová a vitamín B12 sú zvlášť dôležité pre tvorbu červených krviniek, ktoré prenášajú kyslík. Vitamín C a extrakt z vínnej révy prispievajú k dobrému stavu ciev.

Oči

Pre zdravý zrak je potrebný vitamín A. Umožňuje nám predovšetkým ostré videnie a videnie za šera.

Prípravok GS Extra Strong Multivitamín 50+ navyše obsahuje luteín, ktorý sa prirodzene vyskytuje v očiach. Je sústredený v žltej škvrne, malej časti sietnice, ktorá je zodpovedná za centrálne videnie.

Nervová sústava

Pre správnu činnosť nervovej sústavy, ktorá riadi všetky funkcie nášho tela, sú dôležité predovšetkým vitamíny skupiny B, kyselina listová a horčík.

Kosti

Kosti majú dôležitú funkciu podpory tela, pretože nesú celú jeho váhu. Preto musia byť silné a pevné. Hlavnou súčasťou ich hmoty sú vápnik, horčík a fosfor.

Výživová zložka V 1 tablete % OVD
Vitamín A 800 μg 100
Beta-karotén 0,4 mg *
Vitamín E 18 mg 150
Vitamín C 120 mg 150
Vitamín B1 1,65 mg 150
Vitamín B2 2,1 mg 150
Niacín 24 mg 150
Kyselina pantoténová 9 mg 150
Vitamín B6 2,1 mg 150
Vitamín B12 3 μg 120
Vitamín D3 5 μg 100
Vitamín K 30 μg 40
Biotín 75 μg 150
Kyselina listová 300 μg 150
Vápnik 162 mg 20
Fosfor 125 mg 18
Jód 100 μg 67
Železo 2,1 mg 15
Zinok 5 mg 50
Horčík 100 mg 27
Meď 0,5 mg 50
Mangán 2 mg 100
Chróm 40 μg 100
Molybdén 50 μg 100
Selén 30 μg 55
Eleuterokok extrakt z koreňa (10:1) 100 mg *
Ginkgo biloba – extrakt z listov (24 % glykozidov, 6 % terpenolaktónov) 40 mg *
Luteín 1 mg *

RVH – referenčná výživový hodnota denného príjmu u dospelých. * – RVH nebola stanovená

Odporučené dávkovanie

1 tableta denne počas jedla a zapiť dostatočným množstvom tekutín. Prípravok je vhodné užívať dlhodobo.

Upozornenie

Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu malých detí. Odporúčaná ustanovená denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Skladovať dobre uzavreté v suchu pri teplote 10–25 °C. Chráňte pred vlhkosťou a priamym slnečným žiarením. Bez cukru, bez laktózy, bez lepku.  

Skúste tiež ďalšie výrobky značky GS, ktoré sú v kategóriách Doplnky stravy, Multivitamíny a multiminerály a Vitamíny a minerály. Produkt je v súčasnosti v zľave 19 %.

EAN: 8594032758685
Značka: GS
Výrobca: Green-Swan Pharmaceuticals
Režim výdaja: Doplnok stravy
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Originálny názov: GS Extra Strong Multivitamín 50+ + darček 2018 tbl 60+60 + darčekový poukaz 1x1 set

Doplňujúce informácie

EAN: 8594032758685
Značka: GS
Výrobca: Green-Swan Pharmaceuticals
Režim výdaja: Doplnok stravy
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Originálny názov: GS Extra Strong Multivitamín 50+ + darček 2018 tbl 60+60 + darčekový poukaz 1x1 set