Zdravý úsměv

Viete o tom, že 20.3. je Svetový deň ústneho zdravia?

Dentálnymi ochoreniami trpí počas svojho života 90 % všetkej populácie. Zubný kaz postihuje celosvetovo 60 – 90 % detí v školskom veku a 1 z 3 dospelých nad 60 rokov má umelé zuby. Poďme spoločne zastaviť rozširovanie tohto trendu a starajme sa o svoje dentálne zdravie.

rozdelovnik1

Zubné a medzizubné kefky

rozdelovnik2

Klasické zubné kefky všetci dobre poznáme. Avšak v dospelosti sú to práve medzizubné priestory, kde dochádza k vzniku zubného kazu. Navyše je dnes liečba zubov relatívne nákladná. Ušetrite peniaze aj svoj čas u zubára a vyberte si z našej ponuky medzizubných kefiek.

rozdelovnik1

Zubné pasty a ústne vody

rozdelovnik2

Kým zubné kefky vyčistia samotný chrup, vďaka zubnej paste znížime riziko zubného kazu, získame svieži dych, môžeme posilniť citlivé zuby alebo odstrániť zafarbenie zubov.
Zdravé zuby a príjemný dych majú aj priamy vplyv na vaše celkové zdravie, preto sa oplatí dbať na dentálnu hygienu a používať aj ústne vody, gély alebo spreje.

Bieliace zubné pasty

Ústne vody

Starostlivosť o zubnú náhradu

rozdelovnik1

Starostlivosť o detské zúbky

rozdelovnik2

Nezabúdame ani na dentálnu hygienu detí. Zubný kaz postihuje celosvetovo 60 – 90 % detí už v školskom veku. Dajte si na neho pozor a pozrite sa na zubné kefky pre deti, alebo napr. hryzátka pre tých najmenších, vďaka ktorým uľavíte bábätkám pri raste prvých zúbkov.

Pre tých najmenších

Elektrické detské kefky

rozdelovnik1

Elektrické zubné kefky

rozdelovnik2

Nič nezaistí tak dôkladné vyčistenie zubov, ako elektrická kefka. Elektrické (oscilačné alebo oscilačno-rotačné) kefky nielen účinne odstraňujú zubný povlak, ale tiež masírujú ďasná, ktoré sú vďaka tomu pevnejšie a zdravšie.

Niektoré z nich disponujú režimom leštenia a bielenia na odstránenie zafarbenia zubov od kávy alebo červeného vína. Objavte najmodernejšie kefky, ktoré okrem iného tiež signalizujú odporúčanú dĺžku čistenia alebo vás upozornia, že na kefku príliš tlačíte.

#uvod