Zdravý úsměv

Čistenie zubov patrí k dôležitým hygienickým návykom. Odmenou nám sú zdravé zuby a krásny úsmev, ktorý je vizitkou každého z nás. Objavte produkty, ktoré zlepšia starostlivosť o vaše zuby a ďasná. Ak vás nebaví manuálne čistenie zubov, elektrická kefka je pre vás ideálnym riešením a je vhodná pre každého – obľúbia si ju aj vaše deti. Viete však ako vybrať správnu elektrickú kefku? Ktorá je tá správna pre vás?

rozdelovnik1

Čistenie zubov

rozdelovnik2

Pri čistení je potrebné zvoliť vhodné zubné kefky, pastu, ale tiež nezabudnúť na medzizubné kefky. Ústna sprcha svojou funkčnosťou posúva zubnú starostlivosť o ústnu dutinu na vyšší level. Pri správnom zaobchádzaní má za následok zlepšenie úrovne kvality dentálnej hygieny. Žiarivý úsmev sa totiž len tak nevysedí, musí sa pre neho niečo urobiť.

Zubné pasty a ústne vody pre celú rodinu

Perfektné dočistenie pomocou ústnej sprchy

rozdelovnik1

Sonické zubné kefky

rozdelovnik2

Sonické kefky fungujú na princípe jemných vibrácií, pri ktorých štetiny kefky kmitajú vysokou rýchlosťou a efektívne odstraňujú zubný povlak. Až 80 000 kmitov za minútu vháňa vodu so zubnou pastou aj do medzizubných priestorov a jemné vibrácie nedajú šancu plaku, škvrnám ani baktériám.

Ako vybrať tú správnu elektrickú kefku?

Sonické, rotačné, oscilačno-rotačné? Akú si vybrať a prečo?

Jedná sa o rozdielne technológie čistenia – zatiaľ čo hlava sonickej kefky vytvára kmity, rotačná kefka čistí zuby pomocou kruhových pohybov.

Najkomplexnejšie technológie majú oscilačno-rotačné kefky, ktoré vykonávajú polorotačný pohyb, teda krúžia v 90 stupňových kruhoch tam a späť. Štetiny kefky tiež oscilujú dovnútra a von, aby dôkladne obklopili každý zub a odstránili povlak. Najefektívnejšie sú kefky s 3D technológiou, pretože ponúkajú 10 500 oscilačno-rotačných pohybov za minútu a 48 000 pulzných pohybov za minútu.
Technológia iO, ktorú prináša Oral-B ponúka aj mikrovibrácie a najrôznejšie režimy čistenia – určené napr. na citlivé zuby, bielenie zubov alebo masáž ďasien. Chytrý senzor citlivosti vás tiež upozorní pokiaľ na zuby veľmi tlačíte. Obsahujú aj umelú inteligenciu s 3D mapovaním zubov.

Jak vybrat ten správný elektrický kartáček?
rozdelovnik1

Oscilačno-rotačné kefky

rozdelovnik2

Tieto kefky, ako už bolo spomenuté, rotujú a oscilujú tam a späť v kruhovom pohybe. Pri ich použití sa už teda nemusíte trápiť komplikovanou technikou správneho čistenia zubov ako pri manuálnej alebo sonickej zubnej kefke. Jediné, čo musíte urobiť, je jemne pritlačiť hlavicu zubnej kefky na povrch zuba, a po 2–3 sekundách sa presunúť na ďalšiu.

rozdelovnik1

Starostlivosť o detské zúbky

rozdelovnik2

Nezabúdajte ani na dentálnu hygienu detí. K správnej starostlivosti o chrup je vhodné viesť deti od útleho veku. Pre väčšie deti, ktoré si už vedia samé čistiť zúbky, je skvelým pomocníkom elektrická zubná kefka. Zaistí šetrné a efektívne čistenie hlboko medzi zubami a pozdĺž línie ďasien. Nech je čistenie zúbkov pre deti zábavou!

#uvod