Bactoral 16 tabliet

Bactoral 16 tabliet - Príbalový leták

Prípravok BACTORAL je probiotikum, ktoré sa rozpúšťa v ústach a obsahuje baktérie rodu Streptococcus salivarius K12, v množstve 2x10⁹ CFU. Tieto baktérie majú prirodzenú schopnosť kolonizovať sliznice dutiny ústnej a nosohltana, vytesňujú veľké množstvo potenciálnych orálnych patogénov (napr. Streptococcus pyogenes - pôvodca respiračných ochorení alebo Streptococcus pneumoniae – pôvodca zápalu stredného ucha) a produkujú antimikrobiálne látky (BLIS), ktoré tieto nepriateľské mikróby zabíjajú.

Skladom 1-5 ks Môžete mať už v utorok 27. 10. možnosti doručenia
17,32 €
Cena za 1 ks: 1,08 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 0 ks tohto produktu.
Nákupom získate 17.32 kreditov
4.8
100 % zákazníkov odporúča
5
4
3
2
1
100 % zákazníkov odporúča

Bactoral 16 tabliet

V našich ústach a dýchacích cestách sa vyskytuje veľké množstvo baktérií, ktoré tvoria dôležitú súčasť ochrany našej imunity. Baktéria Streptococcus salivarius, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ústach každého človeka a tvorí cca 30% celkovej ústnej mikroflóry, stojí v prvej línii obrany proti nebezpečným baktériám a nedovolí im osídliť ústnu dutinu. Pokiaľ je však rovnováha baktérií, vyskytujúcich sa v ústach narušená, napríklad stresom, ochorením alebo užívaním antibiotík, môže to rýchlo viesť k problémom, ako sú infekcie horných dýchacích ciest, zápal stredného ucha alebo zapáchajúci dych (halitóza).

Iba približne 2% populácie disponuje vzácnou formou tejto baktérie, nazvanou Streptococcus salivarius K12. Tento kmeň nielenže „vytesňuje“ nebezpečné baktérie, ale navyše produkuje látky, ktoré sú schopné tieto patogénne baktérie zabíjať. Ľudia, ktorých ústna dutina je osídlená touto unikátnou baktériou, sú veľmi odolní voči infekciám ORL charakteru, ako sú napríklad faryngitída, angína a zápal stredného ucha.

Objaviteľom tejto baktérie je Profesor John Tagg z katedry mikrobiológie Univerzity v Otagu na Novom Zélande, ktorý zasvätil svoju prácu štúdiu orálnej mikroflóry detí, ktoré nemávajú bežné detské choroby. Prišiel s nápadom izolovať túto baktériu z ústnej dutiny dieťaťa odolného voči ORL infekciám a vytvoriť z nej preparát, ktorý pomôže stabilizovať orálnu mikroflóru človeka. Časom prebehlo niekoľko rozsiahlych klinických štúdií, ktoré potvrdzujú významný pozitívny vplyv týchto orálnych probiotík.

Benefity BACTORALu

  • vhodný ako prevencia
  • dostupný bez lekárskeho predpisu
  • nemá vedľajšie účinky
  • neobsahuje alergény
  • má príjemnú chuť
  • je dostupný za výhodnú cenu

Indikácie
Doplnenie priateľskej mikroflóry horných dýchacích ciest

BACTORAL predstavuje účinnú pomoc pri doplnení priateľskej ústnej mikroflóry ako pred, tak aj po užívaní antibiotík pri respiračných ochoreniach

Doplnenie priateľskej mikroflóry stredného ucha

BACTORAL je účinným pomocníkom pri doplnení a stabilizácii priateľskej mikroflóry stredného ucha. Kolonizáciou ústnej dutiny pacienta môže obmedziť množenie patogénnych baktérií.

Halitóza

Halitóza alebo aj zápach z úst je spôsobený anaerobnými baktériami, ktoré produkujú síru a ktoré bežne žijú v ústnej dutine. Experimenty v laboratórnych podmienkach preukázali, že orálne probiotiká, obsahujúce kultúru Streptococcus salivarius K12, potláčajú rast niektorých kľúčových pôvodcov halitózy, ktorými sú G-anaeroby, napr. Prevotella spp.

Prípravok BACTORAL je probiotikum určené na rozpustenie v ústach, ktoré obsahuje baktérie rodu Streptococcus salivarius K12 v množstve 2x10⁹ CFU. Tieto baktérie majú prirodzenú schopnosť osídliť ústnu dutinu človeka, vytesňujú veľké množstvo potenciálnych orálnych patogénov (napr. Streptococcus pyogenes - pôvodca respiračných ochorení alebo Streptococcus pneumoniae – pôvodca zápalu stredného ucha) a produkujú antimikrobiálne látky (BLIS), ktoré potláčajú rast iných baktérií.

Upozornenie: Výživový doplnok nie je vhodný pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Neužívať v prípade precitlivenosti na niektorú zo zložiek. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Prípravok nie je určený ako náhrada rozmanitej stravy. Skladovať mimo dosah malých detí. Skladujte v suchu a tme, pri teplote do 25°C. Pri nevhodnom skladovaní môže dôjsť k poklesu počtu živých baktérií.

Dávkovanie

Pri akútnych problémoch odporúčame prvé 3 dni užívať 1 tabletu 2x denne (ráno po jedle a večer tesne pred spaním). Po dobu ďalších 10 dní 1 tabletu vždy večer pred spaním. Tabletu nechať rozpúšťať v ústach čo najdlhšie. Po rozpustení tablety nič nejesť, nepiť a neumývať si zuby.

V období zvýšeného počtu infekcií odporúčame po dobu 16 dní užívať 1 tabletu vždy večer pred spaním. Tabletu nechať rozpúšťať v ústach čo najdlhšie. Po rozpustení tablety nič nejesť, nepiť a neumývať si zuby.

Kolonizácia (t.j. osídlenie) slizníc probiotickou baktériou Streptococcus salivarius K12 po skončení užívania pretrváva ešte po dobu cca 32 dní.

 

 

Vyskúšajte tiež ďalšie výrobky značky Bactoral, ktoré nájdete v kategóriách Doplnky stravy, Imunita a Imunita dýchacích ciest. Výrobok ohodnotilo 28 zákazníkov a 100 % ho odporúča.

EAN: 8595244310357
Značka: Bactoral
Veľkosť balenia: 16 ks
Věk: >3 rokov
Cesta podania: Do ústnej dutiny - neprehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Režim výdaja: Doplnok stravy
Originálny názov: BACTORAL tbl 1x16 ks
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia
4.8
100 % zákazníkov odporúča
5
4
3
2
1
100 % zákazníkov odporúča

Hodnotenie produktov

{{ comment.name }}
Overený nákup
{{ comment.updatedAt }}
Zákazník odporúča
Zákazník neodporúča

{{ pros }}

{{ cons }}

Užitočné?
EAN: 8595244310357
Značka: Bactoral
Veľkosť balenia: 16 ks
Věk: >3 rokov
Cesta podania: Do ústnej dutiny - neprehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Režim výdaja: Doplnok stravy
Originálny názov: BACTORAL tbl 1x16 ks
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia