Vegánske výživové doplnky - Hypoalergénne (4 produktov)

Vegánstvo ako preferovaný spôsob stravovania sa dostáva rokmi čoraz viac a viac do povedomia ľudí. Či už vám záleží na vašom zdraví, etickom aspekte vegánstva alebo na šetrení našej planéty, vegánstvo je rozhodne cesta hodná zváženia. Častou chybou …

Zobraziť viac

Vegánstvo ako preferovaný spôsob stravovania sa dostáva rokmi čoraz viac a viac do povedomia ľudí. Či už vám záleží na vašom zdraví, etickom aspekte vegánstva alebo na šetrení našej planéty, vegánstvo je rozhodne cesta hodná zváženia. Častou chybou pri vegánstve je jednotvárna strava, ktorej následkom môžete mať nedostatok alebo zlý pomer nutrientov, čo sa časom prejaví na vašom zdraví. Aby ste sa tomuto scenáru vyhli, je vhodné, najmä ak s vegánstvom ešte iba začínate, investovať do doplnkov stravy aby vášmu telu nič nechýbalo. V prípade niektorých doplnkov výživy je odporúčané užívať ich dlhodobo, keďže v rastlinnej strave ich je náročné získať potrebné množstvo.

Aké doplnky stravy sú potrebné pri vegánskej strave?

Vitamín B12

Či už ste vegán alebo nie, určite ste už počuli o vitamíne B12. Podieľa sa na správnej funkcií nervového systému, využíva sa pri tvorbe zdravej DNA a krvotvorbe. Nachádza sa prevažne v potravinách živočíšneho pôvodu ako je kuracie, hovädzie či bravčové mäso. Jeho nedostatok môže viesť k depresiám či k anémií, ktorá sa môže prejavovať únavou, bledosťou či bolesťami hlavy. Tento vitamín je veľmi dôležité dopĺňať u každého vegána.

Vitamín D

Vitamín D je často skloňovaný najmä v zimných mesiacoch, kedy ho má každý nedostatok. Najlepším zdrojom je slnečné UV-B žiarenie, ktorého máme na Slovensku v zimných mesiacoch nedostatok aj pri každodennom vystavovaní sa slnečným lúčom. Živočíšne produkty obsahujú malé percento vitamínu D, rastlinné produkty neobsahujú vitamín D prakticky vôbec. Kvôli tomu je vitamín D ako doplnok stravy nielen pre vegánov veľmi dôležitý a jeho nedostatok môže viesť k zníženej imunite, dlhodobo dokonca k poruchám vývinu kostí.

Železo

Železo je kľúčovou zložkou krvného farbiva hemoglobínu, ktorý zodpovedá za naviazanie kyslíka. Pri nedostatku železa dochádza k anémií, ktorá, ak je neliečená, môže prepuknúť do závažných zdravotných problémov. V rastlinnej strave nájdeme železo najmä v strukovinách, semienkach či orechoch alebo zelenej listovej zelenine. Avšak, železo z rastlinnej stravy má nižšiu vstrebateľnosť a tak je dôležité navýšiť dávky železa u vegánov napríklad pravidelným užívaním doplnkov stravy.  Ideálne je užívať spolu so železom aj vitamín C, ktorý podporuje lepšiu vstrebateľnosť železa.

Okrem vyššie spomínaných vitamínov, je dôležité sledovať v strave aj zastúpenie iných vitamínov  a minerálov, ako je napríklad zinok, vápnik či selén. U nás nájdete široký výber doplnkov stravy, z ktorých si vyberú skúsený a aj začínajúci vegáni. 

Zákazníci najlepšie hodnotia rady GreenFood Nutrition, GymBeam a Zerex. Pokiaľ ste si nevybrali tu žiadny produkt, pozrite sa aj na kategórie Horčík pre vegánov, Omega - 3 pre vegánov a Zinok pre vegánov. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Natures Aid OptiGUT D 10 miliárd baktérii na IBS a kruté hnačky 30 kapsúl.

Vegánske výživové doplnky - Hypoalergénne - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Vegánske výživové doplnky - Hypoalergénne ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Vegánske výživové doplnky - Hypoalergénne na 98 %
Recenzia produktu: GreenFood Nutrition Magnesium Chelát 90 kapsúl
5 / 1x
Chelat je jedna z lepsich foriem Mg. Osobne som moc efekt nepocitil, ale verim, ze niekomu pomoze. Skoda len, ze v beznej lekarni maju akurat tak oxid a kvoli lepsim formam sa musi objednavat cez internet a platit postovne.
Recenzia produktu: Natures Aid OptiGUT D 10 miliárd baktérii na IBS a kruté hnačky 30 kapsúl
5 / 3x
ok
Recenzia produktu: Webber Naturals Quercetin 500 mg 140 kapsúl
5 / 2x
.
Recenzia produktu: GymBeam Nattokináza enzým 90 kapsúl
5 / 2x
tovar som dostala načas, som spokojná
Recenzia produktu: Natures Aid Pro-Cognitive 10 miliárd baktérii 60 kapsúl
5 / 1x
Objednala som pre vnučku, ktorá má pred maturitou a prijímačkami. Je z toho v strese. Už minulý rok jej prípravok pomohol, keď bola po covide a obávala sa šoferáka.
Recenzia produktu: GreenFood Nutrition Vláknina Psyllium 96 kapsúl
5 / 2x
Od této značky nevyužívám pouze vlákninu, ale více výrobků a jsem naprosto spokojená.
Recenzia produktu: GreenFood Nutrition Vegan Immunix + Quercetin 60 kapsúl
5 / 3x
Na imunitu, je to odporúčané v covid protokole
Recenzia produktu: GreenFood Nutrition Astragalus Extract 90 kapsúl
5 / 1x
Túto bylinku som objavila nedávno a je to super doplnok pre vitalitu, ak nechcete jest hrste vitamínov.
Recenzia produktu: Webber Naturals B Komplex 50 mg cps 60+20 zadarmo 80 ks
5 / 2x
Zatiaľ jediný B komplex u nás, ktorý obsahuje namiesto rizikovej kyseliny listovej vhodnejšiu formu - folát
Recenzia produktu: GreenFood Nutrition Jód 60 kapsúl
5 / 2x
O.K.

Produkty z kategórie Vegánske výživové doplnky sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Vegánske výživové doplnky zoradené od tých najlacnejších. Kategóriu Vegánske výživové doplnky sme pre vás tiež poskladali od najkvalitnejších.