TRUD bottles suspenzia klystírová na ochranu črevnej sliznice, fľaštičky s aplikátorom 7x60 ml

TRUD bottles suspenzia klystírová na ochranu črevnej sliznice, fľaštičky s aplikátorom 7x60 ml

Mrzí nás to, produkt aktuálne nie je dostupný

Odporúčame vám tieto podobné produkty

Pozrite sa tiež na produkty v podobných kategóriách

Čo je TRUD™?

TRUD™ je biela klyzmová fľaštička s bielou suspenziou, ktorá obsahuje hyaluronát sodný a používa sa na zmiernenie príznakov miernej až stredne ťažkej ulceróznej kolitídy. Ulcerózna kolitída je ochorenie hrubého čreva a konečníka, pri ktorom sa zapáli slizničná výstelka čreva. Medzi príznaky patrí krvácanie z konečníka, časté hnačky a bolesti brucha. Prostriedok TRUD™ po aplikácii do konečníka vytvára na sliznici distálneho hrubého čreva a konečníka ochrannú vrstvu. Tá umožňuje slizničnému tkanivu hojiť sa prirodzene, čo zmierňuje príznaky ulceróznej kolitídy.

Upozornenie pri používaní prostriedku TRUD™

TRUD™ je určený iba na rektálne podanie. Nepoužívajte u detí, počas tehotenstva, dojčenia ani v prípade, ak máte alergiu na parabénové konzervačné látky alebo na hyaluronát sodný. Každú klyzmovú fľaštičku TRUD™ použite len raz. Po použití fľaštičku vyhoďte, i keby nebola úplne vyprázdnená. Pri opakovanom použití fľaštičky TRUD™ môže dôjsť ku kontaminácii mikroorganizmami, čo by vám mohlo ublížiť.

Nežiaduce účinky

Zriedka sa môže vyskytnúť alergická reakcia. Ak sa po použití TRUD™ objavia vyrážky, akékoľvek namáhavé dýchanie, búšenie srdca alebo bolesť na hrudi, informujte o tom svojho lekára. Tieto prejavy by mali zmiznúť, hneď ako prostriedok TRUD™ prestanete používať. Častými vedľajšími účinkami je nadúvanie, plynatosť, nutkanie na zvracanie a bolesť, ktoré je však problematické odlíšiť od prejavov samotného ochorenia. Ak sa objavia závažné nežiaduce účinky alebo ak zaznamenáte vedľajšie účinky, ktoré nie sú uvedené v tomto texte, informujte svojho lekára.

Ako uchovávať prostriedok TRUD™

Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte TRUD™ pri teplotách od 2 do 30 °C. Chráňte klyzmovú fľaštičku TRUD™ pred priamym slnečným svetlom. Neprepichujte ani nespaľujte fľaštičku TRUD™ ani vtedy, keď je prázdna. Nepoužívajte TRUD™ po uplynutí času použiteľnosti vyznačeného na fľaštičke a škatuľke. Nevyhadzujte prostriedok TRUD™ do odpadových vôd ani do komunálneho odpadu. Odovzdajte TRUD™ na likvidáciu v súlade s predpismi do lekárne.

Ďalšie informácie

Prostriedok TRUD™ je určený na podporu hojenia a obnovy fyziologických funkcií črevnej sliznice u pacientov trpiacich miernou až stredne ťažkou formou ľavostrannej ulceróznej kolitídy. TRUD™ vytvára na vnútornom povrchu čreva jemnú bariéru, ktorá minimalizuje vplyvy trvalej imunitnej stimulácie, ktorú vyvolávajú spúšťače z obsahu hrubého čreva, a tým vytvára ideálne prostredie na regeneráciu črevnej sliznice.

Prostriedok TRUD™ je zložený z hyaluronátu sodného s vysokou molekulovou hmotnosťou 1,8 × 106 daltonov a hyaluronátu sodného s nízkou molekulovou hmotnosťou 0,35 × 106 daltonov a z ďalších zložiek vrátane xantánovej gumy, čím sa pri podaní cez konečník dosahuje vysoká priľnavosť klyzmovej emulzie k sliznici ľavej, distálnej časti hrubého čreva.

Ako TRUD™ používať

 1. Používajte jeden nálev TRUD™ každý večer pred spaním počas 28 dní.
 2. Pred podaním sa odporúča vyprázdniť črevá aj močový mechúr.
 3. Dôkladne si umyte ruky mydlom a vodou.
 4. Vyberte jednu klyzmovú fľaštičku zo škatuľky a dôkladne ju počas 30 sekúnd pretrepávajte (obr. 1).
 5. Uvoľnite uzáver fľaštičky jeho stlačením dole, ako je znázornené na obrázku (obr. 2).
 6. Odstráňte ochranný kryt z fľaštičky (obr. 3).
 7. Ľahnite si na ľavý bok s narovnanou ľavou dolnou končatinou a pravú končatinu pokrčte dopredu na zaistenie stability (obr. 4).
 8. Opatrne zasuňte špičku aplikátora do konečníka a jemne vytlačte celý obsah z fľaštičky (obr. 5).
 9. Hneď ako bude fľaštička prázdna, vytiahnite špičku z tela a pritom držte fľaštičku stále stlačenú.
 10. Klyzmová suspenzia by mala vydržať v čreve čo najdlhšie. Po aplikácii zostaňte v rovnakej polohe 5 až 10 minút, kým neprestane nutkanie tekutinu vypudiť.
 11. Nasaďte na fľaštičku ochranný kryt a bezpečne ju zlikvidujte v súlade s predpismi (obr. 6).
 12. Dôkladne si umyte ruky a snažte sa aj naďalej odolať nutkaniu na vyprázdnenie až do druhého dňa.
 13. Po prvej aplikácii prostriedku TRUD™ sa môžete cítiť trochu nepríjemne a mať nutkanie na stolicu. To je normálne a veľmi pravdepodobné.
 14. Ak ste nemohli alebo zabudli použiť TRUD™ pred spaním, aplikujte ho nasledujúci deň ráno, ak to vyhovuje vášmu dennému programu. V opačnom prípade odložte podanie prostriedku až na budúcu noc.

Ak máte akékoľvek otázky, obráťte sa pred použitím produktu TRUD™ na svojho lekára alebo lekárnika.

Použitie TRUD™ môže ovplyvniť účinnosť inej liečby, ktorú dostávate. Poraďte sa o tom so svojím lekárom.

Ak spozorujete akékoľvek závažné nežiaduce účinky alebo akékoľvek vedľajšie účinky, ktoré nie sú uvedené v tomto článku, informujte svojho lekára alebo lekárnika.

TRUD bottles suspenzia klystírová na ochranu črevnej sliznice, fľaštičky s aplikátorom 7x60 ml je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom F93008.

EAN: 7640153260086
ŠÚKL kód: F93008
Cesta podania: Vaginálne
Forma: Suspenzia
Režim výdaja: Zdravotnícke prostriedky
Originálny názov: TRUD bottles suspenzia klystírová na ochranu črevnej sliznice, fľaštičky s aplikátorom 7x60 ml
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia
EAN: 7640153260086
ŠÚKL kód: F93008
Cesta podania: Vaginálne
Forma: Suspenzia
Režim výdaja: Zdravotnícke prostriedky
Originálny názov: TRUD bottles suspenzia klystírová na ochranu črevnej sliznice, fľaštičky s aplikátorom 7x60 ml
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia