MeCelium (AHCC) VEGAN + darček C-vitamín 60 kapsúl

Vegánske

MeCelium (AHCC) VEGAN + darček C-vitamín 60 kapsúl

MeCelium (AHCC) v rastlinnej kapsuli, obsahuje mycélium (podhubie) zo 4 húb: REISHI – Ganoderma lucidum SHIITAKE – Lentinus edodes MAITAKE – Grifola frondosa BLAZEI – Agaricus blazei.

Môžete mať už zajtra možnosti doručenia Skladom 1 ks
25,92 €
Cena za 1 kapsulu: 0,43 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 99 ks tohto produktu. Ak potrebujete nakúpiť viac kusov, kontaktujte nás prosím na obchod@pilulka.sk.
V košíku máte 0 ks za 0 €

Výhody produktu

Vegánske Vegánske

Produkt MeCelium Vega

Je zmesou mycélia (podhubia) 4 najznámejších čínskych húb: REISHI, SHIITAKE, MAITAKE a BLAZEI. Myceliá týchto húb sú zdrojom patentovaného extraktu AHCC (Active Hexose Correlated Compound). 1 kapsula MeCelium Vega obsahuje 200,45 mg AHCC (Active Hexose Correlated Compound).

Čo je AHCC (Active Hexose Correlated Compound)?

AHCC je výťažok z podhubia (mycélia) húb vypestovaných špeciálnym dlhotrvajúcim procesom, vďaka čomu obsahuje aj látky, ktoré získavame len vďaka tejto metóde, najmä acetylovaný α-glukán. Huby obsahujú veľké množstvo β-glukánu (betaglukánu), vďaka ktorému majú priaznivý vplyv na ľudské zdravie. Pri výrobe extraktu AHCC sa používa metóda, pri ktorej sa získava okrem betaglukánov aj účinná látka α-glukán (alfaglukán).

Prečo je α-glukán taký vzácny?

Acetylovaný α-glukán je látka s relatívne nízkou molekulovou hmotnosťou (len 5.000 daltonov), na rozdiel od jednoducho získateľného β-glukánu, ktorý má oveľa väčšiu molekulovú hmotnosť (10.000-500.000 daltonov) ten sa nachádza vo väčšine hubových extraktov na našom trhu. Vďaka nízkej molekulovej hmotnosti sa α-glukán vstrebáva omnoho ľahšie a účinnejšie ako β-glukán. Teda táto nízka molekulárna hmotnosť zvyšuje využiteľnosť živín tak, že všetky potrebné živiny sú vstrebané a použité skôr ako vylúčené. Táto malá molekulárna hmotnosť tiež znamená, že účinné živiny obsiahnuté v AHCC môžu byť rýchlo vstrebané bielymi krvinkami pre okamžité využitie. Produkt MeCelium obsahuje až 23,5% α-glukánov! Vďaka výrazne vysokému obsahu účinnej látky AHCC prispieva MeCelium k udržaniu dobrého zdravotného stavu. Analýza polysacharidov-alfaglukánov produktu Mecelium: MeCelium analýzy alfaglukanov.

Kapsuly MeCelium sa vyrábajú z mycélia, čiže podhubia štyroch známych húb:

  • Huba Lencinus Edodes, Húževnatec jedlý je známejšia pod označením SHIITAKE. V Japonsku a v Číne ju pestujú už približne 2000 rokov, no v súčasnosti je rozšírená po celom svete, po hlivách a šampiňónoch je to najpestovanejšia huba. Shiitake obsahuje viaceré sírne zlúčeniny (napr. Lentionín), ktoré spôsobujú jej charakteristickú, cesnaku veľmi podobnú chuť. Najdôležitejšie účinné látky: výskumný tím profesora Shikaharu po prvýkrát úspešne extrahoval z huby shiitake polysacharid Lentinan – zlúčeninu b-D-glukánu
  • Huba Ganoderma Lucidum – Leskokôrka obyčajná, REISHI, či Lingzhi, huba nesmrteľnosti – Má mnoho názvov a prisudzujú jej množstvo úžasných vlastností. Najstaršia písomná zmienka o tejto hube pochádza z obdobia pred viac ako 2000 rokmi a v Číne si ju cenili ako jednu z najliečivejších rastlín už pred 4000 rokmi. Štúdie, založené na výsledkoch lekárskych výskumov, zdôrazňujú jej vysoký obsah β-glukánu a tiež fakt, že ak sa β-glukán skombinuje s vitamínom C, účinnosť oboch zložiek sa vzájomne zvyšuje. Ganoderma Lucidum podporuje imunitu a prispieva k udržaniu zdravého krvného obehu
  • Huba Šampiňón brazílsky, šampiňón mandľový, huba slnka, božská huba – To sú názvy huby Agaricus blazei, ktorá pochádza z Brazílie. Na jej pozitívne fyziologické účinky prišli japonskí vedci až v 60. rokoch 20.storočia. Je charakterizovaná vyváženou koncentráciou cenných vitamínov, minerálov a aminokyselín, rovnako ako vysokým podielom polysacharidov. Podobne pozitívne účinky majú ďalšie účinné látky – kyselina linolová, kyselina olejová, kyselina stearová a ergosterol*
  • Huba Grifola frondosa, Trsovnica lupeňovitá alebo aj MAITAKE využíva tradičná čínska medicína pre jej vysoký obsah polysacharidov na podporu imunitného systému. Japonské slovo “maitake” znamená v preklade “tancujúca huba” a toto pomenovanie získala pre svoje mnohopočetné tenké lupene, ktoré pripomínajú lietajúce motýle. Istá japonská legenda pripisuje “tancovanie” roľníkov, ktorí huby objavili a vymenili ich za toľko striebra, koľko sami vážili. Mnoho storočí bolo veľmi ťažké túto liečivú hubu vo voľnej prírode nájsť a získať. Rastie v horách severovýchodného Japonska, v USA, východnej Kanade a Číne. Až v 80.rokoch 20 storočia sa začalo s pestovaním maitake, ktoré si získali veľa nadšencov obdivujúcich ich vynikajúce vlastnosti. V skutočnosti sa maitake dlho používali v čínskej a japonskej ako základná zložka podporujúca dobré zdravie a dlhovekosť

*Žiaľ súčasná legislatíva Európskej únie nám nedovoľuje uvádzať mnohé ďalšie významné účinky daných húb. Informácie sú však ľahko dostupné v knihách, časopisoch a na dôveryhodných stránkach na internete. Prosíme informujte sa v záujme Vášho zdravia.

Z biologického hľadiska sú huby jedinečné druhy

Nie sú rastlinami, keďže nemajú listy ani korene a neobsahujú chlorofyl, čo znemená, že nemôžu využívať slnečné svetlo na tvorbu živín potrebných na prežitie. Huby sú preto nútené získavať živiny zo svojho blízkeho okolia pomocou mycélia – podzemnej siete tenkých vlákien (filamentov). to čo voláme huby, je vlastne len malá viditeľná časť ich rozsiahlej siete filamentov, ktorá slúži ako reprodukčný orgán (1 kubický cm pôdy môže obsahovať až 100 metrov mycélia). Tento orgán obsahuje genetický materiál huby vo forme jemných spór, ktoré sú určené na to, aby ich vietor rozosial do okolia. Ak sú podmienky priaznivé, sú schopné rásť neuveriteľne rýchlo, doslova ako “huby po daždi” :-). Niektoré druhy môžu narásť z veľkosti špendíkovej hlavičky až do štádia zrelosti za niekoľko hodín.

Obsah balenia

30 kapsúl / 14 g

Dávkovanie

2 kapsuly denne.Vhodný pre vegetariánov. Odsúhlasené Úradom verejného zdravotníctva SR.

Krajina pôvodu

Upozornenie

Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada pestrej stravy. Výrobok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte do 25˚C, na suchom, tmavom a chladnom mieste, mimo dosahu malých detí.

Zloženie

1 kapsula obsahuje: 200,45 mg zmesi mycélia zo 4 húb, z toho: 50,45 mg Leskokôrka obyčajná (Ganoderma lucidum) REISHI – 100% mycélium 50 mg Húževnatec jedlý (Lentinus edodes) SHIITAKE – 100% mycélium 50 mg Trsovnica lupeňovitá (Grifola frondosa) MAITAKE – 100% mycélium 50 mg Šampiňón brazílsky (Agaricus blazei) BLAZEI – 100% mycélium Rastlinná kapsula: objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), hydroxypropyl-metylcelulóza (Hypromelóza), čistená voda Alergény: Môže obsahovať mlieko, sóju, vajcia a orechy. 1 kapsula Mecelium Vega obsahuje 200,45 mg AHCC (Active Hexose Correlated Compound).
 

Skúste tiež ďalšie výrobky značky MeCelium, ktoré nájdete v kategóriách Výživové doplnky, Vegánske výživové doplnky a Špeciálne výživové doplnky. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Vegánske výživové doplnky.

EAN: 5999885332366
Značka: MeCelium
Veľkosť balenia: 60 kapsúl
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Kapsule
Pre: Pre dospelých
Režim výdaja: Doplnok stravy
Vlastnosti: Vegan, Pre vegetariánov
Originálny názov: Spinakri company s.r.o. MeCelium - Reishi, Shiitake, Maitake, Blazei, 30 kapslí
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Superpotraviny

Odporúčame vám tieto podobné produkty

EAN: 5999885332366
Značka: MeCelium
Veľkosť balenia: 60 kapsúl
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Kapsule
Pre: Pre dospelých
Režim výdaja: Doplnok stravy
Vlastnosti: Vegan, Pre vegetariánov
Originálny názov: Spinakri company s.r.o. MeCelium - Reishi, Shiitake, Maitake, Blazei, 30 kapslí
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia