Najlepšie hodnotené Šampóny na seboreu (0 produktov)

Možno aj vás trápi seboroická dermatitída, teda chronické ochorenie pokožky hlavy, prejavujúce sa svrbením a podráždením, ktoré je potrebné liečiť kvalitnými prípravkami na umývanie hlavy a starostlivosťou o citlivú, suchú a svrbiacu pokožku hlavy. …

Zobraziť viac

Možno aj vás trápi seboroická dermatitída, teda chronické ochorenie pokožky hlavy, prejavujúce sa svrbením a podráždením, ktoré je potrebné liečiť kvalitnými prípravkami na umývanie hlavy a starostlivosťou o citlivú, suchú a svrbiacu pokožku hlavy. Vyriešte tieto problémy šampónmi, ktoré účinne zabojujú s problémami bez podráždenia a zmiernia ich návrat. Produkty na seboreu musia obsahovať aktívne látky, ktoré pomôžu znížiť prejavy a rozširovanie seboroickej dermatitídy. Lieky dodajú vašim vlasom energiu. Vyskúšajte silu prírody s prírodnými produktmi.

Čo je seboroická dermatitída?

Seboroická dermatitída (seborea) je pomerne časté kožné neinfekčné ochorenie, ktoré sa prejavuje nadmernou produkciou kožného mazu v pokožke hlavy (predovšetkým v oblastiach mazových žliaz) a vyznačuje sa lupinovými až zápalovými ložiskami s chronickým a recidivujúcim prejavom sprevádzaným svrbením. Základom v starostlivosti je zdravý životný štýl a udržiavať vlasovú pokožku zdravú a čistú. Hlavnou úlohou je zbaviť sa kvasiniek (rod Malassezia) v postihnutých miestach, vhodnými terapeutickými šampónmi, ktoré pomáhajú toto ochorenie regulovať. Najúčinnejším bojom proti tomuto ochoreniu je prevencia a regulácia spúšťacích faktorov. Ak sa toto ochorenie nelieči, môže sa prejaviť až mokvavými vredmi a rozširovať sa po celej hlave.

Najčastejšie faktory ochorenia:

  • Fyzická a emočná záťaž
  • Hormonálne zmeny
  • Alkohol
  • Únava a stres

Ako vybrať šampón na seboreu?

Voľba terapeutického šampónu sa neriadi ani jeho vôňou, ani penivosťou. Pri výbere buďte starostliví, práve šampóny sú, podľa mnohých odborníkov, najlepšou liečbou seborey. Kvalitný prípravok musí obsahovať aktívne látky, ktoré napomáhajú tlmeniu svrbenia, bolestivého podráždenia a odstráneniu hrubých šupín, teda prejavom seboroickej dermatitídy. Odporúčajú sa predovšetkým prírodné šampóny s vyváženým Ph. Najčastejšie sa odporúča konopný šampón. Vyberajte také šampóny, ktoré budú šetrné k pokožke a nebudú ju ešte viac zaťažovať. K liečbe tiež prispejú látky ako panthenol, oleje a séra na vlasy, rozmarínový extrakt alebo soľ z Mŕtveho mora. Spoľahnite sa na silu prírody.

Terapeutický šampón by mal obsahovať aktívne látky, ako:

  • Urea
  • Selén
  • Zinok
  • Kyselina salicylová
  • Kyselina mliečna
  • Ichtamol

Ako používať terapeutické šampóny na seboreu?

Terapeutické šampóny na seboreu používajte pokojne 4x do týždňa aj častejšie. Šampón naneste bežným spôsobom, rozotrite do pokožky hlavy, speňte a nechajte cca 15 minút pôsobiť. Po opláchnutí vlasy vyfénujte, aby ste vysušili pokožku hlavy, pretože práve vlhké prostredie je ideálne pre množenie kvasiniek.

Zákazníci si najviac obľúbili rady Cannaderm, CutisHelp a Sebclair. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Bioderma Nodé DS+ šampón proti lupinám 125 ml.

Vymazať všetky filtre

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Pošlite nám tip na produkt a my ho skúsime zaradiť do ponuky.

Odporučiť produkt
Nenašli ste, čo ste hľadali?

Potrebujete poradiť?

Napíšte nám a radi vám pomôžeme s výberom a vyhľadávaním vhodného produktu.

Potrebujete poradiť?

Pozrite sa na produkty z kategórie Šampóny na seboreu zoradené od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Šampóny na seboreu zoradené od najlacnejších. V kategórii Šampóny na seboreu nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.