Vitamin Station Rýchlotest COVID-19 antigén chek-1 na samotestovanie sterom z nosovej sliznice 2 ks

Rýchly imunodiagnostický test, ktorý sa používa na detekciu nukleokapsidového …

Zobraziť viac

Rýchly imunodiagnostický test, ktorý sa používa na detekciu nukleokapsidového proteínu vírusu SARS-CoV-2 vo vzorke získanej sterom z nosnej sliznice.

Tento produkt nie je momentálne dostupný.
 • Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

  Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

 • Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

  Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

 • Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

  Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

1
Zákazník odporúča

0% zákazníkov odporúča

Hodnotilo 1 zákazníkov
Napísať hodnotenie
5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x

Test môže vykonať asymptomatická osoba alebo osoba, u ktorej nastúpili symptómy ochorenia pred menej ako 7 dňami. Test nebol v žiadnom prípade vyvinutý na priamu diagnostiku infekcie ochorením COVID-19.

Balenie obsahuje materiál potrebný na vykonanie dvoch testov:

 • 2 zapečatené alumíniové vrecká obsahujúce: 1 testovaciu pomôcku, 1 vrecko s vysušovadlom (Ochranné vrecko otvorte len v prípade, ak ste pripravení vykonať test. Vrecko s vysušovadlom je potrebné zlikvidovať.)
 • 2 sterilné tampóny na odber vzorky z nosnej sliznice
 • 2 fľaštičky s kvapkadlom obsahujúce 0,5 ml extrakčného roztoku
 • 1 príbalový leták s pokynmi

Použitie

Počas testovania je potrebné riadiť sa pokynmi na príbalovej informácii. Testovaniu vždy musí predchádzať dobrá príprava. Obsah škatuľky sa umiestni na čistý suchý plochý povrch (napríklad na stôl).

Postup:

Dôkladne si umyte ruky. Použite mydlo a teplú vodu

Pripravte testovaciu pomôcku. Vyberte pomôcku z ochranného vrecka (roztrhnite ho v mieste zárezu) a umiestnite ju na dosah rúk (budete ju potrebovať neskôr). Zlikvidujte vrecko s vysušovadlom

Pripravte si tampón na odber. Otvorte vrecko s tampónom a vyberte ho potiahnutím za plastovú rúčku. Zabráňte tomu, aby sa vaše ruky dotkli absorbujúcej špičky tampónu. (pozri obr. 1) Zaveďte tampón približne 4 až 5 centimetrov dovnútra cez nosnú dierku a pootočte ho 5-krát po povrchu nosnej sliznice, aby ste naň naniesli sliz a bunky. Následne ho vytiahnite (v príbal.inf.pozri obr. 2). Tento postup je možné zopakovať použitím toho istého tampónu jeho zavedením do druhej nosnej dierky, aby ste zvýšili množstvo odobratej vzorky

Vykonanie testu

Po odobratí vzorky odskrutkujte zátku fľaštičky a tampón so vzorkou nosnej sliznice vložte do fľaštičky s kvapkadlom, ktorá obsahuje extrakčný roztok. Rázne otáčajte tampónom tak, aby sa dotýkal steny fľaštičky (aspoň 10-krát), čím sa z neho extrahuje tekutina zo steru. Tampón vyberte z fľaštičky tak, že ho budete tlačiť o stenu fľaštičky snažiac sa vytlačiť čo najviac tekutiny. Znova naskrutkujte zátku na fľaštičku s kvapkadlom.

Odlomte špičku fľaštičky, následne z fľaštičky vo vertikálnej polohe nakvapkajte presne 2 správne vytvarované kvapky (bez vzduchových bublín) do jamky na vzorku. Medzi kvapkami počkajte približne 2 až 3 sekundy. (v príbal.inf.pozri obr. 3, 4). Po 20 minútach odčítajte výsledky. Neodčítavajte výsledok po uplynutí 30 minút.

UPOZORNENIE

Vzhľadom na aktuálne vedomosti týkajúce sa ochorenia COVID-19 sa predpokladá, že vykonanie detekcie vírusu je optimálne do 5 dní po nástupe symptómov alebo na 7. deň po kontakte s infikovanou osobou. Ak sa vzorky odoberú príliš neskoro, môžu sa vykázať falošne negatívne výsledky následkom nedostatočnej vírusovej nálože.

INTERPRETÁCIA VÝSLEDKOV

Intenzita ani farba sfarbenia čiarky nezohráva žiadnu rolu pri interpretácii výsledku testu. Akákoľvek čiarka, ktorá sa zobrazí v testovacom okienku (T) (dokonca aj v prípade, ak bude jej intenzita nižšia, ako intenzita kontrolnej čiarky (C)) sa má vyhodnotiť ako pozitívna.

Negatívny výsledok: Zobrazila sa jediná farebná čiarka, a to v kontrolnej zóne (C). Tento výsledok znamená, že sa vo vašej vzorke nenachádza nukleokapsidový proteín vírusu SARS-CoV-2 alebo je jeho koncentrácia nižšia, ako limit detekcie.
Upozornenie: Tento výsledok neznamená, že nie ste infikovaní vírusom a že nie ste infekční.

Pozitívny výsledok: V kontrolnom okienku sa neobjaví žiadna čiarka alebo sa zobrazí iba farebná čiarka pod značkou T a nezobrazí sa žiadna čiarka pod značkou C. V takom prípade nie je možné vyhodnotiť test a jeho výsledok sa musí považovať za neplatný. Odporúčame vám zopakovať test použitím nového testu Tráviaca sústava a s novo odobratými vzorkami stolice.
Upozornenie: Pozitívny výsledok neznamená, že sa u vás určite vyvinie závažná forma ochorenia COVID-19. Výsledok máte konzultovať s lekárom a snažte sa zabrániť infikovaniu ďalších osôb.

Neplatný výsledok: V prípade, ak sa v kontrolnej zóne (C) nezobrazí žiadna červená čiarka, test je neplatný. Odporúča sa test zopakovať použitím nového testu COVID-19 Antigén a je potrebné použiť novú vzorku.

PREVENTÍVNE OPATRENIA

Tento test je určený výhradne na diagnostické použitie in vitro. Len na vonkajšie použitie. NEPREHĹTAŤ! Pred vykonaním testu si pozorne prečítajte návod. Test je úspešný len vtedy, ak sa dôkladne dodržia všetky pokyny v návode. Skladujte pri teplote od +4 °C do +30 °C. Nezmrazujte. Nepoužívajte po dátume spotreby alebo ak je ochranné vrecko poškodené. Test COVID-19 Antigén nepoužívajte opakovane. Uchovávajte mimo dosahu detí. Po použití je možné všetky súčasti zlikvidovať v bežnom komunálnom odpade.

Vyskúšajte tiež ostatné výrobky značky Vitamin Station, ktoré sú v kategóriách Zdravotnícky materiál, COVID testy a Diagnostické testy. Vitamin Station Rýchlotest COVID-19 antigén chek-1 na samotestovanie sterom z nosovej sliznice 2 ks je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom P3292A. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii COVID testy.

EAN5999563220268
ZnačkaVitamin Station
ŠÚKL kódP3292A
Pre  Pre seniorov  Pre dospelých  Pre deti
Veľkosť balenia2 ks
Forma testu  Nosný výter
Originálny názovRYCHLOTEST COVID-19 ANTIGEN CHEK-1