Panadol Ultra tablety tbl 12

Panadol Ultra tablety tbl 12

Panadol Ultra je analgetikum, antipyretikum určené na tlmenie stredne silnej až silnej bolesti. Obsahuje kombináciu troch liečiv. Paracetamol pôsobí proti bolesti a znižuje horúčku. Kofeín zosilňuje jeho účinok a kodeín znižuje vnímanie bolesti a reakciu na ňu. Liek tým prináša úľavu od silnej bolesti a znižuje horúčku.

Skladom 27. 5. 2019 Môžete mať už 28. 5. možnosti doručenia
K dispozícii v lekárni Pilulka už 28. 5.
3,60 €
Nákupom získate 3.6 kreditov
5.0
5
4
3
2
1

Panadol Ultra tablety tbl 12

Panadol Ultra sa užíva pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. bolesti reumatického pôvodu, bolesti chrbtice a lumbago, bolesti hlavy vrátane migrény, bolesti pri menštruácii, bolesti sprevádzajúce poranenie kostí a kĺbov, bolesti zubov, neuralgie rôzneho pôvodu, bolesti pri zápale vedľajších nosových dutín, bolesti v hrdle pri chrípke a prechladnutí sprevádzané najmä suchým kašľom.

Kontraindikácie

  • Neužívajte Panadol Ultra, keď ste alergický (precitlivený) na liečivá alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek lieku Panadol Ultra
  • Pacienti, ktorí sa liečia na ochorenie pečene alebo obličiek, sa o vhodnosti užívania lieku musia vopred poradiť s lekárom. Liek sa nesmie užívať pri žltačke, chronickom pití alkoholu a pri súbežnom podávaní liekov poškodzujúcich pečeň
  • Liek sa nesmie užívať pri prebiehajúcom záchvate prieduškovej astmy, pri dýchavičnosti a srdcovom zlýhavaní sprevádzajúcom chronické pľúcne ochorenie. Panadol Ultra ďalej nesmú užívať pacienti s úrazom hlavy alebo so zvýšeným vnútrolebkovým tlakom alebo pacienti po operácii žlčových ciest
  • Panadol Ultra nie je vhodný pre deti do 14 rokov
  • Panadol Ultra nesmú užívať tehotné ženy
  • Dojčiace matky môžu užívať tento liek alebo akékoľvek kodeínové prípravky iba pod dohľadom lekára. Užívanie týchto liekov môže ublížiť vášmu dieťaťu

Dávkovanie

  • Ak lekár neurčí inak, dospelí zvyčajne užívajú 1 až 2 tablety 1 až 4-krát denne podľa potreby. Odstup medzi jednotlivými dávkami je najmenej 4 hodiny. Maximálna denná dávka je 8 tabliet
  • Deťom od 14 rokov sa podáva 1 až 3-krát denne 1 tableta podľa potreby s odstupoch najmenej 6 hodín. Maximálna denná dávka je 3 tablety
  • Nepodávajte deťom do 14 rokov. Tablety sa zapíjajú dostatočným množstvom tekutiny
  • Neprekračujte odporúčané dávkovanie

Zloženie

  • Liečivá sú paracetamolum (paracetamol) 500 mg, codeini phosphas hemihydricus (hemihydrát kodeíniumfosfátu) 8 mg, coffeinum (kofeín) 30 mg v jednej tablete
  • Ďalšie zložky sú kukuričný škrob, roztok glukózy, káliumsorbát, povidón, mastenec, magnéziumstearát, mikrokryštalická celulóza, kyselina stearová, červený atrament s azorubínom

Balenie: 12 tabliet

Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu, pretože obsahuje pre Vás dôležité informácie.

Skúste tiež ostatné produkty značky PANADOL, ktoré nájdete v kategóriách Voľnopredajné lieky, Dýchacia sústava a Chrípka a nachladnutie. Panadol Ultra tablety tbl 12 je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 95599.

EAN: 8590335001725
Značka: PANADOL
Výrobca: GlaxoSmithKline
ŠÚKL kód: 95599
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Trápi ma: Bolesť hlavy, migréna, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Chrípka a nachladnutie, Zuby, dásně
Pre: Pre dospelých
Forma: Tableta
Originálny názov: Panadol ULTRA tbl 1x12 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
5.0
5
4
3
2
1

Hodnotenie produktov

Marián B. 4. 9. 2017 17:59
Ako názov značí, ULTRA verzia medzi voľnopredajnými analgetikami.

Doplňujúce informácie

EAN: 8590335001725
Značka: PANADOL
Výrobca: GlaxoSmithKline
ŠÚKL kód: 95599
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Trápi ma: Bolesť hlavy, migréna, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Chrípka a nachladnutie, Zuby, dásně
Pre: Pre dospelých
Forma: Tableta
Originálny názov: Panadol ULTRA tbl 1x12 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia