Panadol Novum 500 mg 24tbl

Panadol Novum 500 mg 24tbl

Liek obsahuje paracetamol, liečivo proti bolesti aj horúčke. Panadol Novum 500 mg sa vstrebáva rýchlejšie než štandardné tablety s paracetamolom, liečivo sa uvoľňuje už 5 minút po užití. Nedráždi žalúdok, nespôsobuje krvácanie a môžu ho užívať aj pacienti so žalúdočnými a dvanástnikovými vredmi a osoby, ktoré sú alergické na kyselinu acetylsalicylovú.

Na sklade v utorok 3. 3. Môžete mať už v stredu 4. 3. možnosti doručenia
2,01 €
Cena za 1 ks: 0.08 €
Nákupom získate 2.01 kreditov
4.9
5
4
3
2
1

Panadol Novum 500 mg 24tbl

Panadol Novum 500 mg je určený na zmiernenie miernej až stredne silnej bolesti, napr. pri bolesti hlavy, migréne, bolesti chrbta, zubov, bolesti pri menštruácii. Panadol Novum 500 mg prináša úľavu pri nepríjemných príznakoch chrípky a prechladnutia, ako je bolesť svalov, kĺbov a bolesť hrdla a znižuje horúčku.

Len na odporučenie lekára sa liek môže užívať na potlačenie bolesti pri niektorých reumatických ochoreniach, napr. artróze (degeneratívne ochorenie kĺbov) a neuralgii (bolesť pociťovaná v oblasti nervu).

Panadol Novum 500 mg je vhodný pre dospelých, mladistvých a deti od 6 rokov.

Kontraindikácie

  • Neužívajte Panadol Novum 500 mg, keď ste alergický na paracetamol alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku, keď máte žltačku, ťažké zlyhávanie pečene a pri ťažkej hemolytickej anémii (málokrvnosť z rozpadu červených krviniek)
  • Vzhľadom na množstvo liečiva v lieku nie je Panadol Novum 500 mg vhodný pre deti mladšie ako 6 rokov

Dávkovanie

  • Dospelí (vrátane starších osôb) a mladiství od 15 rokov

1-2 tablety podľa potreby s časovým odstupom najmenej 4 hodiny. Jedna tableta je vhodná pre osoby s telesnou hmotnosťou 34-60 kg, 2 tablety pre osoby s telesnou hmotnosťou nad 60 kg

Najvyššia jednotlivá dávka je 1 g (2 tablety), maximálna denná dávka sú 4 g (8 tabliet)

Pri dlhodobej liečbe (dlhšie ako 10 dní) nemá počas 24 hodín dávka prekročiť 2,5 g (5 tabliet)

  • Deti a mladiství do 15 rokov

Mladiství 12-15 rokov: 500 mg paracetamolu (1 tableta) s časovým odstupom najmenej 4-6 hodín. Maximálna denná dávka sú 3 g (6 tabliet)

Deti 6-12 rokov: 250 – 500 mg paracetamolu (pol tablety až 1 tableta). Jednotlivá dávka je pol tablety pre deti s hmotnosťou 21-32 kg, 1 tableta pre deti s hmotnosťou od 33 kg. Jednotlivé dávky podávajte s časovým odstupom najmenej 4-6 hodín

Maximálna denná dávka pri hmotnosti 21-24 kg je 1,25 g (2 a pol tablety), maximálna denná dávka pri hmotnosti 25-32 kg je 1,5 g (3 tablety), pri hmotnosti 33-40 kg je maximálna denná dávka 2 g (4 tablety)

Medzi dávkami sa musí dodržať minimálny interval 4 hodiny

Liek nie je určený deťom mladším ako 6 rokov.

Zloženie

  • Liečivo je paracetamol. Jedna tableta obsahuje 500 mg paracetamolu
  • Ďalšie zložky sú predželatínovaný kukuričný škrob, uhličitan vápenatý, kyselina alginová, krospovidón typ A, povidón 25, magnéziumstearát, koloidný bezvodý oxid kremičitý, zmes sodných solí parabénov, karnaubský vosk, sústava na obaľovanie Opadry YS-1-7003 biela (obsahuje oxid titaničitý (E171), hypromelózu, makrogol, polysorbát 80), čistená voda

Balenie: 24 tabliet

Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu predtým, ako začnete užívať tento liek, pretože obsahuje pre vás dôležité informácie.

Pozrite tiež ostatné výrobky značky PANADOL, ktoré nájdete v kategóriách Voľnopredajné lieky, Dýchacia sústava a Horúčka. Produkt zrecenzovalo 11 zákazníkov a 100 % by ho odporúčalo. Panadol Novum 500 mg 24tbl je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 57476.

EAN: 8590335008885
Značka: PANADOL
ŠÚKL kód: 57476
Velikost balení: 24 ks
Věk: >6 rokov
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Zuby, dásně, Bolesť hlavy, migréna, Menštruačné bolesti, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Chrípka a nachladnutie, Kosti, chrbtica, Horúčka
Originálny názov: Panadol Novum 500 mg tbl flm 1x24 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

4.9
5
4
3
2
1

Hodnotenie produktov

Jan Š. 24. 2. 2020 15:50
ok
Mária K. 18. 2. 2020 13:42
veľmi dobré
Anna S. 21. 1. 2020 20:11
ok
Simona S. 14. 12. 2019 17:54
Prvá pomoc pri bolestiach hlavy, zubov a horúčke. Na bolesť pôsobí do cca 1/2 hodinky.
Erika H. 25. 10. 2019 06:48
spokojna
Iveta K. 27. 7. 2015 14:01
Prva pomoc pti teplotach
Miroslava H. 26. 6. 2015 19:03
Super pomocka proti bolesti.Vrelo odporucam.
Jana M. 5. 9. 2014 19:59
Rýchly účinok, super cena. Používam proti migréne.
Marián B. 11. 3. 2014 15:01
Odporúčam ako plnohodnotnú alternatívu Paralenu, navyše s pridanými látkami.

Doplňujúce informácie

EAN: 8590335008885
Značka: PANADOL
ŠÚKL kód: 57476
Velikost balení: 24 ks
Věk: >6 rokov
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Zuby, dásně, Bolesť hlavy, migréna, Menštruačné bolesti, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Chrípka a nachladnutie, Kosti, chrbtica, Horúčka
Originálny názov: Panadol Novum 500 mg tbl flm 1x24 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia