Olimp MCT oil, 400 ml

Olimp MCT oil, 400 ml

Mrzí nás to, produkt aktuálne nie je dostupný

Odporúčame vám tieto podobné produkty

Pozrite sa tiež na produkty v podobných kategóriách

MCT

(medium chain tryglicerides = mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom) olej je zmes mastných kyselín, rastlinného pôvodu, v prírodnej forme, ktorých zdrojom je kokosový olej. Kokosový olej neobsahuje, naviac vďaka svojej schopnosti stimulovať vylučovanie hormónov štítnou žľazou pomáha cholesterol v tele odbúravať.

Príslušné hormóny konvertujú cholesterol na dôležitý sterol – progesteron. Ten spomaľuje prejavy starnutia. Tieto tuky sú metabolizované v pečeni premenou na energiu, bez akejkoľvek tendencie ukladania do zásob, absorbované do krvi tak rýchlo ako glukóza s 2x menšou spotrebou kyslíka ako ostatné tuky. Veľmi rýchle vstrebávanie a premena MCT olejov na energiu pomáha pri ochrane svalového glykogénu počas športového výkonu. Má priaznivý vplyv na znižovanie tukových zásob v organizme, t. j. znižovanie hmotnosti, na vstrebávanie dôležitých minerálov a vitamínov, zlepšenie elasticity ciev a väzív.

Kyselina kaprylová

  • Vysoko účinná proti kvasinkám a plesniam v organizme
  • Používa pri liečbe chorôb črevného systému aj srdcových chorôb a problémov so žlčníkom

Kyselina laurová

  • Má najsilnejší anti-virálny efekt
  • Tieto mastné kyseliny majú schopnosť narušiť membrány vírusov, baktérií, kvasiniek a plesní, tie potom ľahko zneškodnia biele krvinky
  • Pri dávkovaní počas alebo po jedle vydrží ľudský organizmus dlhšie bez pocitu hladu

Balenie

400 ml v plastovej fľaši = 28 dávok

Dávkovanie

Mct Olej 1 - 2 lyžice dvakrát denne s jedlom po dobu prvých dvoch dní, potom postupne zvyšovať dávky za 3 dni až do optimálneho dávkovania: 1-3 polievkové lyžice 2 x denne. Spotreba viac než 100g denne môže spôsobiť tráviace ťažkosti, dlhodobá spotreba zvyšuje spotrebu zásob L-karnitínu v organizme (pomáha metabolizovať tuk).

Zloženie

99% čistý kokosový olej s obsahom mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom.

Upozornenie

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Dbajte na dostatočný príjem tekutín. Výrobok nie je plnohodnotná náhrada pestrej vyváženej stravy. Nevhodný pre deti do 15 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte pri teplote do 25°c, mimo dosahu detí, chráňte pred mrazom, vlhkom a priamym slnečným žiarením. Výrobca, dovozca a distribútor nezodpovedajú za škody spôsobené nevhodným užívaním alebo skladovaním.

Vyskúšajte tiež ostatné výrobky značky Olimp, ktoré nájdete v kategóriách Výživové doplnky, Omega 3 - Rybí tuk a Špeciálne výživové doplnky. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Omega 3 - Rybí tuk.

EAN: 5901330001642
Značka: Olimp
Režim výdaja: Doplnok stravy
Originálny názov: Olimp MCT oil, 400 ml
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia
EAN: 5901330001642
Značka: Olimp
Režim výdaja: Doplnok stravy
Originálny názov: Olimp MCT oil, 400 ml
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia