Odličovacie vody - Bez mydla

Dôkladné odlíčenie a vyčistenie pleti je prvý a základný krok ku krásnej, bezchybnej pleti. Okrem make-upu sa na pokožke počas dňa usadzujú nečistoty z ovzdušia, prach a podobne. Zanedbanie čistenia pleti a nesprávne odlíčenie môže spôsobiť nielen problém s upchatými pórmi a následnými nevzhľadnými vyrážkami, ale taktiež celkovo zhoršiť kvalitu a pružnosť pleti a prispieť k predčasnému …

Dôkladné odlíčenie a vyčistenie pleti je prvý a základný krok ku krásnej, bezchybnej pleti. Okrem make-upu sa na pokožke počas dňa usadzujú nečistoty z ovzdušia, prach a podobne. Zanedbanie čistenia pleti a nesprávne odlíčenie môže spôsobiť nielen problém s upchatými pórmi a následnými nevzhľadnými vyrážkami, ale taktiež celkovo zhoršiť kvalitu a pružnosť pleti a prispieť k predčasnému starnutiu a prvým vráskam. Odličovacie vody šetrne a účinne odstraňujú z pleti nielen zvyšky make-upu, či nadbytočný kožný maz, ale aj ostatné nečistoty nazbierané behom dňa.

Ako si vybrať odličovaciu vodu podľa typu pleti?

Najčastejšie majú problém s výberom vhodného prostriedku na odličovanie ženy so suchou alebo citlivou pleťou. Vhodné sú vody s jemným, šetrným zložením. V súčasnosti je dostupných množstvo produktov so špeciálnym zložením aj pre tú najcitlivejšiu pleť, ktoré nevysušuje a nedráždi. Okrem vody sú na túto pleť vhodné aj odličovacie mlieka, ktoré okrem odlíčenia dodajú pleti hydratáciu už pri čistení. Pre mastnú a zmiešanú pleť sú vhodné produkty, ktoré okrem odlíčenia aj hĺbkovo čistia póry, prípadne s protizápalovými zložkami, aby sa obmedzil vznik akné. Ani mastnú pleť by nemala odličovacia voda nadmerne vysušovať, keďže pleť následne produkuje viac mazu.

Aký je rozdiel medzi odličovačom a micelárnou vodou?

Odličovač – zvyčajne určený špeciálne na oči a očné okolie, ale aj na make-up. Tento produkt je určený hlavne na odstránenie make-upu, ak obsahuje olejovú zložku tak aj vodeodolného. Nie je však vhodný ako jediný produkt na čistenie a odlíčenie, keďže pleť nečistí do hĺbky, ale odstráni zvyšky líčídiel len z jej povrchu.

Micelárna voda – obsahuje špeciálne micely, čo sú povrchovo aktívne látky, ktoré na seba naväzujú nečistoty z pleti. Micelárna voda si poradí ako s make-upom, tak aj s ostatnými nečistotami na pleti a nie je potrebné ju ani zmývať, ani použiť okrem nej iný produkt na čistenie pleti. Jediné, s čím si niektoré micelárne vody občas nepodaria, sú kvalitné vodeodolné riasenky.

Zobraziť celý popis

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Pošlite nám tip na produkt a my sa ho pokúsime zaradiť do ponuky.

Odporučiť produkt
Odporučiť produkt

Potrebujete poradiť?

Napíšte nám a radi vám pomôžeme s výberom a vyhľadaním vhodného produktu.

Opýtajte sa nás
Opýtajte sa nás

Pozrite sa na produkty z kategórie Odličovacie vody zoradené od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Odličovacie vody zoradené od najlacnejších. V kategórii Odličovacie vody nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.