Ochrana vlasov pred žehlením a fénovaním - Syoss (0 produktov)

Fén a žehlička majú vo vašom skrášľovacom rituáli neodmysliteľné miesto? Potom iste viete, že bez ochrany vlasov pred teplom by to nešlo. Pri vysokých teplotách, ktoré na vlasy pôsobia, sa štruktúra vlasu roztvára a vrchná šupinatá vrstva sa …

Zobraziť viac

Fén a žehlička majú vo vašom skrášľovacom rituáli neodmysliteľné miesto? Potom iste viete, že bez ochrany vlasov pred teplom by to nešlo. Pri vysokých teplotách, ktoré na vlasy pôsobia, sa štruktúra vlasu roztvára a vrchná šupinatá vrstva sa odlupuje. Tým dochádza k poškodeniu. Vznikajú rozstrapkané končeky, vlasy stráca lesk, sú sušia a bez života a tiež sa zvyšuje ich lámavosť. Preto je nutné vlasy chrániť pred fúkaním, žehlením ale napríklad aj slnením alebo saunovaním.

Čo použiť pred fénovaním?

Obľúbenými prípravkami na ochranu vlasov pred fénovaním a žehlením sú spreje a séra na vlasy, ďalej zoženiete ochranné krémy či mlieka. Tieto prípravky vytvoria na povrchu vlasu ochrannú vrstvu a nedopustia, aby vlas stratil svoje prirodzené vlastnosti. Ochranné spreje umožňujú rovnomernú a veľmi jednoduchú aplikáciu. Prípravok stačí naniesť na mokré alebo vlhké vlasy pred rozčesaním a tepelnou úpravou.

Ako používať tepelnú ochranu na vlasy?

Aby bola vaša hriva stále plná sily, je dobré sa držať niekoľkých bodov:

  1. Po umytí vlasy jemne zbavte prebytočnej vody pomocou uteráka.
  2. Na vlhké vlasy naneste termálnu ochranu formou spreja, séra alebo krému.
  3. Použite kvalitný fén a žehličku s reguláciou teploty. Nižšie teploty sú k vlasom výrazne šetrnejšie. 
  4. Nikdy vlasy nežehlite mokré alebo vlhké. Riskujete takmer isté poškodenie.
  5. Pri fúkaní aj žehlení vlasov voľte plochú kefu.  
  6. Nezabúdajte na pravidelnú starostlivosť o vlasy, vrátane používania vlasových masiek a olejov, ktoré vlasy hydratujú a chránia pred poškodením .

Užívatelia najlepšie hodnotia značky Alfaparf Milano, Reuzel a L'Oréal Paris. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Alfaparf Milano Style Stories Ochrana pred teplom 200 ml.

Vymazať všetky filtre

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Pošlite nám tip na produkt a my ho skúsime zaradiť do ponuky.

Odporučiť produkt
Nenašli ste, čo ste hľadali?

Potrebujete poradiť?

Napíšte nám a radi vám pomôžeme s výberom a vyhľadávaním vhodného produktu.

Potrebujete poradiť?

Pozrite sa na produkty z kategórie Ochrana pred žehlením a fénovaním zoradené od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Ochrana pred žehlením a fénovaním zoradené od najlacnejších. V kategórii Ochrana pred žehlením a fénovaním nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.