MASK PLUS gél na akné 1x30 ml

MASK PLUS gél na akné 1x30 ml

MASK PLUS® gél na akné je určený na prevenciu komplikácií akné spôsobenými vonkajšími vplyvmi.

Mrzí nás to, produkt aktuálne nie je dostupný
5.0
5
4
3
2
1

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

Pozrite sa tiež na produkty v podobných kategóriách

5.0
5
4
3
2
1

MASK PLUS gél na akné 1x30 ml

MASK PLUS gél na akné je nesterilná zdravotnícka pomôcka triedy III určená na prevenciu komplikácií akné spôsobených vonkajšími vplyvmi.

MASK PLUS gél na akné neobsahuje etylalkohol a nie je parfumovaný. Obsiahnutý polyvinylalkohol vytvára neviditeľnú vrstvu, ktorá neupcháva póry a izoluje a chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi, ktoré môžu viesť k zhoršeniu prejavov akné. Kyselina glykolová a kyselina retinová vďaka svojim exfoliačným vlastnostiam podporujú mechanické odstraňovanie mŕtvych buniek. Doplnkový účinok obsiahnutého klindamycínu bráni rastu baktérií a udržiava rovnakú mieru celkovej mikrobiálnej záťaže.

MASK PLUS gél na akné neobsahuje peroxid a neodfarbuje preto prádlo ani vlasy.

MASK PLUS gél na akné je možné používať u dospelých a detí bez vekového obmedzenia.

Upozornenia: Produkt rozotrite čistými a suchými rukami. V prípade zasiahnutia očí alebo slizníc opláchnite tieto dostatočným množstvom vody. Výrobok uchovávajte v bezpečnej vzdialenosti od priamych zdrojov tepla.

Varovania: Ihneď po aplikácii sa vyhnite priamemu slnku a UV žiareniu (soláriám). Produkt uchovávajte mimo dosahu detí. Neboli vykonané štúdie na tehotných ženách, neodporúča sa preto produkt používať počas tehotenstva. V prípade dlhodobého používania alebo pri precitlivenosti na niektoré zložky produktu sa poraďte s lekárom. Dátum exspirácie sa vzťahuje na riadne uchovávaný produkt v neotvorenom obale. Po použití nevyhadzujte obal do životného prostredia.

Kontraindikácie: Štúdie vykonané Oddelením farmaceutických vied na Univerzite v Miláne zamerané na kožnú priepustnosť potvrdili, že vďaka polyvinylalkoholu žiadna z obsiahnutých zložiek významne neprechádza kožnou bariérou. Ďalšie vykonané štúdie cytotoxicity priameho kontaktu, alergickej senzibilizácie a kožného podráždenia nepreukázali žiadne kontraindikácie používania produktu.

Nežiaduce účinky: Neboli zaznamenané nežiaduce účinky. Napriek tomu odporúčame poradiť sa s lekárom alebo lekárnikom, ak sa u vás v súvislosti s používaním zdravotníckej pomôcky nejaké objavia.

Tehotenstvo a dojčenie: Produkt neodporúčame používať v priebehu tehotenstva a dojčenia.

Zloženie

Polyvinylalkohol, kyselina retinová (tretinoín), klindamycín, kyselina glykolová, propylénglykol, glyceromakrogol kokoát, aminometyl propanol, hydroxyetylcelulóza, imidazolidinyl urea, dvojsodná soľ EDTA, BHT, voda.

MASK PLUS gél na akné 1x30 ml je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom P94474.

EAN: 8058450780142
ŠÚKL kód: P94474
Cesta podania: Dermatologicky - na pokožku
Forma: Gél
Režim výdaja: Zdravotnícke prostriedky
Originálny názov: MASK PLUS gél na akné 1x30 ml
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia
5.0
5
4
3
2
1

Hodnotenie produktov

Norask 19. 11. 2018 12:54
Jednou zo zložiek krému je tretinoín (jednu z foriem vitamínu A) ktorý obsahuje len veľmi málo voľne dostupných produktov, a je aj dôvodom, pre ktorý som ho zakúpila ja. Jeho účinok sa dá posúdiť len dlhodobým používaním, preto momentálne len oceňujem, že moju pleť nijako nezaťažuje , ani neirituje.
EAN: 8058450780142
ŠÚKL kód: P94474
Cesta podania: Dermatologicky - na pokožku
Forma: Gél
Režim výdaja: Zdravotnícke prostriedky
Originálny názov: MASK PLUS gél na akné 1x30 ml
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia